Lepiej po komponencie czy DVI??

funatic

New member
Mam prośbe o porade nt optymalnych połączen kablowych. Mam do połaczenia:
1/ LCD LC-32GA4E,
2/ QauliTV 1080IC
3/ Kino domowe Bose.

przyszlosciowo jeszcze DVD recorder.

Ale poki co, ponieważ Bose ma dekoder 5.1 i kazdy sygnał audio(nawet mono) jest na wyjsciu dekodowany na 5.1 nie bede wykorzystywał głosnikow TV wogóle.

Nie mam opcji skorzystanie z HDMI. Czy jezeli zrobie polaczenia:
1/ LC-32GA4 - Quali po DVI oraz
2/ LC-32GA4 - Bose po komponencie wszystko bedzie okay?
czy jest optymalne połaczenie?

A przyszłosciowo LC-32GA4-DVD recorder po SCARCIE to jest dobry pomysl??

Bede wdzieczny za sugestie. Pozdrawiam.

Funatic
 

pmcomp

New member
LCD z 3, 4 m - ile cali wybrać

Odniosę sie tylko do pytania w topicu: co lepsze, component czy DVi.

Do niedawna cyfrowo (po DVi lub HDMI) można było przesłać sygnał o max. rozdziałce 720p lub 1080i. Ostatnio np. urządzenie DVDO HD+ albo DVDO V30 potrafi wysłać po cyfrze sygnał 1080p czyli na dzień dzisiejszy najlepszy z mozliwych. Ciekwai mnie tylko czy w najnowszych panelach są one w stani taki 1080p po cyfrze przyjąć i poprawnie wyświetlić. Zakładam że tak ale nie sprawdzałem, odsyłam do istrukcji lub specyfikacji.

Po analogowym componencie można wysłać sygnał 720p, 1080i i 1080p oraz oczywiście sygnały SD.

Czyli paradoksalnie do niedawna sygnał po componencie mógł być "lepszy", a co za tym idzie obraz też.

Pozdrawiam
 

tuptus55

New member
ar2 napisał:
Tak jest to optymalny wybór wg mnie.
Pd warunkiem, że w kinie Bose Funatica jest procesor video, który zamienia sygnały z dowolnego rodzaju złącza na dowolny rodzaj złącza. Bo w przeciwnym wypadku to się będzie męczył tak jak ja u jednego znajomego co kupił amplituner Pioneer VSX 1014 S w sklepie "dla idiotów" i sygnał wideo trzeba było wyprowadzać tym samym rodzajem złącza co wprowadzono. Każdy inny model tej serii (1015, 2014 i inne) posiadają procesor, a ten nie. Ale musiał zejść w MM i sprzedawca ten model mu wcisnął.
 

pmcomp

New member
Re: Samsung vs LG

A po co chcesz degradowac sygnał video przepuszczając go przez amplituner? Ja wiem: wygoda.
Lepsze wrogiem dobrego więc od razu z sygnałem do świecidełka.

Tylko niewiele klocków potrafi na dziś przełaczać sygnały HDMI czy DVi. A te co są to są drogie i grają do d..y.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest DVDO V30, który potrafi przełaczać cyfrowe sygnały video (co z nimi robi po drodze to już niw spomnę bo to bajka) a także cyfrowe sygnały audio. Dla mniej wymagających w wejścia wersja DVDO HD+.

Lepszego rozwiązania na dzisiaj nie znam.

Pozdrawiam
 

dvd-r

New member
Re: LCD Sharp

pmcomp napisał:
Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest DVDO V30, który potrafi przełaczać cyfrowe sygnały video (co z nimi robi po drodze to już niw spomnę bo to bajka) a także cyfrowe sygnały audio. Dla mniej wymagających w wejścia wersja DVDO HD+.

Lepszego rozwiązania na dzisiaj nie znam.

Pozdrawiam

A nie da się w tym boskim DVDDO HD+ jakoś zasłaniać po drodze te durne żółte znaczki dotyczące wieku?

Bo jakby szło to biore w ciemno.

Artur
 

TOmeKK

New member
pmcomp napisał:
Ciekwai mnie tylko czy w najnowszych panelach są one w stani taki 1080p po cyfrze przyjąć i poprawnie wyświetlić. Zakładam że tak ale nie sprawdzałem, odsyłam do istrukcji lub specyfikacji


Panele o rozdzielczości 1920 x 1080 niekoniecznie biorą 1080p.

Z obecnych na rynku Sharp i Samsung nie, Philips ne sprawdzałem.

Nowe zapowiadane plazmy pow. 60 sony, sharpy to maja, nowa funkcja, nowa kasa.


Pozdr.
 

TOmeKK

New member
Phil 9830 nie bierze 1080p, mimo takiego opisu. Następna skucha.
Wyleczyłem się dawno. Najpierw kombinowali z rozdzielczością full - nie full HD, potem z scanning backlight - nie ma w końcu. Teraz ludzie napaleni jak szczerbaty na suchary na 1080p, i tak jest w opisie, a tutaj sorry - nie działa.


Ask the Philips 37PF9830 owner's ................ They can only get 1080i on their 1080p panels.


Nie wszystkie Benqi to biorą też - nie chce mi się czytac tego kilometrowego postu- Benq 3750 nie bierze 1080p.


Have seen the 3250 and I must say it is a very nice looking -and cheap set, -however the panel is only 1366 x 768 in comparison to the higher res 3750.

Unlike the 3250 the 3750 does not have a scart connection, so one would probably need to use component or the VGA to connect Sky etc. The lack of 1080p compatibility has been reported in the AVSforum, but is only really an issue for HTPC experts (IMHO).


Pozdr.
 

koomoo

New member
Mam problem i prosze fachowców o rade.
Posiadam lcd 37" JVC LT-37S60BU oraz karte graficzną
Radeon X600 Pro Abit RX600Pro-HDTV 256 MB TV & DVI BOX.
Czytałem na formum , że po kablu d-sub na moim telewizorze będzie słabo, więc próbowałem podłączyć kompa do lcd za pomocą komponenta. Wieć odczepiłem ten kabelek z mojego odtwarzacza dvd i przyłączyłem do peceta. I tu zonk... zawsze gdy podłączam ten kabel do karty w kompie wysiada mi cała elektryka w domu :shock: Wystraszyłem się, żę cały swój sprzęt spaliłem włącznie z komputerem! ( na szczescie nic sie nie spalio)
Mam listwe zabezpieczającą kompa przed wysokimi napięciam, ale nawet jak przełącze ją na "OFF" to i tak przy próbie podłączenia komponenta prąd siada w chacie.
Próbowałem wszystkie gniazda z prądem w pokoju i lipa:(
Prąd siadał zawsze w momencie podłączania zółtego komponenta do wejścia na karcie.
Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić??
Dzieki za odp.
 
Do góry