Samsung 26R51B i podlaczenie kompa przez HDMI - DVI - LIPA:(

korkodyl

New member
Moze ktos z grupowiczow ma doswiadczenia w tym temacie?
Mam tego Samsunga i specjalnie kupilem kabel DVI-HDMI 5 metrow zeby podlaczyc go z karta Gainward 6200 ktora tez specjalnie zakupilem.
Po podlaczeniu - obraz SUPER ale jedno ale - ucina z kazdej strony ekranu ok 2 cm obrazu!!! Nie widac paska i czesci ikon ktore sa po bokach na pulpicie :(
Nie pomagaja wszelkie kombinacje w ustawieniach sterownikow grafiki, zmiany na 480p,720p,1080i HDTV, zmiany rozdzielczosci reczne i automatyczne (1280x768, 1360x768), kombinacje z DUAL VIEW i KLON - ze 4 godziny kombinowalem na 3 wersjach sterownikow NVIDI... Wlaczalem i wylaczalem rozne funkcje i normalnie nic!!!
Caly czas ucina - w kazdej podanej mu rozdzielczosci. W telewizorze tez kombinowalem oczywiscie z formatami wyswietlania (WIDE itp) - i kupa :(
Dziwne wydaje mi sie to ze odrazu po odpaleniu kompa jest juz poucinane! A moze to wina kabla ?? Kupilem go na allegro i wyglada BAARDZO solidnie - ale moze jednak jest cos z nim nie tak?
Po podlaczeniu kompa przez D-SUB wszystko jest OK! Nic nie ucina.
A moze ktos zna jakis program w ktorym mozna zmniejszyc obraz ?
W sterownikach nie ma takiej mozliwosci. Sam komp wykrywa TV jako SAMSUNG. Podlaczalem go nawet samego bez monitora i tez nic ! :(

POMOZCIE LUDZISKA BO NORMALNIE ZWARIUJE...

KOrkodyl
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Spokojnie, spokojnie, wg mnie to sterowniki, nie wiem jak w nvidii ale sprawdzałem jak chodzi z ati i o ile pamiętam nie ma takich problemów z tym modelem tv (ale są z innymi). Domyślnie też nie wyświetla całego obrazu, ale po dostrojeniu rozdzielczości do jakiejś dziwnej (czyt. nie 1920x1080 tylko np 1830X1040 jakoś tak) obraz był na całej powierzchni ekranu. A tak poza tym to sie nie przejmuj tymi kilkoma ucietymi pixlami bo można spokojnie oglądać wszystko :twisted:
 

korkodyl

New member
Wiem wiem - do filmow jest spoko :)
Ale kupilem tez bezprzewodowa klawiaturke - a tu z komfortowego surfowania po necie nici :(

Acha - jestem ZADZIWIONY jakoscia trailera w Divx HD - "Madagaskar" - 50MB a doslownie wypalilo mi oczy!! :shock:
REWELACJA! POLECAM ZOBACZYC!

http://www.divx.com/movies/browse.php?categoryID=3&src=movietab_hd_from__movies_index_

Inne tez sa niezle :)

Jesli ktos ma jeszcze jakies rady odnosnie tego "ucietego obrazu" to bede bardzo wdzieczny!
 

adambujak

New member
A może by tak program TVTool cos pomoże.
Ja miałem podobny problem też z Nvidią tylko że na zwykłym TV i wkońcu nie wytrzymałem i zainstlowałem Win XP Pro na nowo i było już i jest GIT !!!

Mam pytanko, napisz mi jak wyglądają zwykłe filmy w DIVX - ie ?
Czy faktycznie widać aż tak mocno kompresję ?
 

korkodyl

New member
Jak dla mnie Divx'y sa OK! Szczegolnie DVD-ripy. Ja tam wcale duzo wiekszej kompresji niz na CRT nie widze! A siedze BARDZO blisko TV.Jak dla mnie to obraz jest poprostu inny. Naprawde wcale takiego dramatu nie ma.
 

wolfik

New member
Witam,
w polskiej instrukcji serii R51 wyczytałem taką sentencję:
"DVI nie obsługuje funkcji PC"
z tego co piszesz to jednak bzdura ;)
bardzo mnie to cieszy, chcialem puscic sygnal z notebooka po DVI,
jesli mozesz to zdaj relacje z roznicy w obrazie poprzez DVI i DSUB,
pozdrawiam
 

korkodyl

New member
Naprawde jest tak napisane? Kurcze tego nie widzialem a czytalem przed zakupem cala instrukcje :? W ktorym to jest miejscu ? Pewnie dlatego troche "ucina" obraz :-( Roznica na kozysc HDMI jest minimalna. SPOKOJNIE mozna pozostac przy polaczeniu D-SUB - obraz jest krystaliczny. Ja chcialem podlaczyc przez DVI bo kabel musial miec 5m a przez D-SUB przy takiej dlugosci to niewiem jaka bylaby jakosc...
 

korkodyl

New member
Faktycznie jest tak napisane :shock:
Ale gdzie w tym TV jest DVI ?? :)
Tu jest tylko HDMI hyhy
Niewazne...

CZY KOMUS UDALO SIE POPRAWNIE PUSCIC 1360x768 PRZEZ HDMI Z KOMPUTERA NA TEJ SERII TV???
Bez zadnego "ucinania" i innych kombinacji!
 

wolfik

New member
niedawno zakupiony HP6125 z turionem 64,
w standardzie ma wyjscie VGA, ale po dokupieniu replikatora portow smiga po DVI :) jest to moj pierwszy laptop, duzo sie naczytalem przed kupnem i jak na razie spelnia wszelkie oczekiwania znakomicie, grafika to radek X300, spokojnie da sie pograc nawet w nowsze tytuły, dla przykladu NFSU2 chodzi plynnie przy 1024x768, a jezeli jestesmy juz przy temacie gier to jak wyglada sytuacja odpalania gier przy 1360x768?
 

korkodyl

New member
Ja pozwole sobie jeszcze raz zapytac :)
Czy komukolwiek udalo sie po podlaczeniu komputera do serii R51B przez DVI -> HDMI - osiagnac normalny (nie skalowany, nie kombinowany, nie uciety, po prostu dopasowany) obraz ??
Po prostu ustawiamy rozdzialke na 1360x768 i jest git...
Albo taki ze przy starcie kompa nie wylazi poza ekran!
Mysle ze wiele osob byloby zainteresowanych.
Czy nikt nie podlaczal w ten sposob? Niewierze!
 

pmcomp

New member
To ja sie teraz WYMĄDRZĘ :p :

własnie m.in. z tego typu powodów jestem zdecydowanym przeciwnikiem rozwiązań do oglądania materiału HD opartego na blaszaku (PC).

"Zawsze" będą tam problemy np. z: sterowniki, system operacyjny, gryzące się ze sobą aplikację, głośna praca, niewydajny zasilacz, potrzeby upgrade'ów, dodatkowe oprogramowanie (a to jest kosztowne) itp. itd.

Dlatego do HDTV:
- tuner SAT (najlepiej z mozliwością nagrywania czyli wbudowanym HDD albo wyjściem do PC-a);
- stacjonarny player tzw. drugiej generacji. Dla graczy może być XBox, czemu nie. Jak będzie to go oblukamy bo na papierze wszystko wygląda fajnie.

Oczywiście te urządzenia też miewają choroby wieku dziecięcego i bugi ale mam nadzieję, że KISS 600 wyjdzie juś dopracowany (no bo co by innego robili przez ostatnie 6 miesięcy?).

Pozdrawiam
 

tuptus55

New member
Niestety pmcomp masz rację, że blaszak nie nadaje się (dzisiaj) do wygodnego oglądania HDTV czy nawet DVD ALE. Właśnie jest to jedno ALE. Rozwiązanie oparte po PC-ta kosztuje dzisiaj (finansowo) dużo mniej niż to samo w oparciu o STB (Set Top Boxy) i to pewnie decyduje o przerabianiu PC-ta do roli HTPC (Home Theatre Personal Computer). Na korzyść PC-ta przemawia jeszcze to, że cokolwiek wymyślą (system transmisji czy kodowania sygnału) to napewno da się to wyświetlić na PC i jest to jedno pudełko, które służy do wszystkiego (TV, DVB-S, DVB-T, mp3, DVD, HDTV, radio, zdjęcia (każdy format, a nie tylko np. jpg) PVR (2 lub więcej programów na raz), timeshift.
Blaszak to taki mały fiat do którego wstawiamy fotele z SABB-a, silnik z Maclarena, zakładamy plastikowe podruby nadwozia Ferrari i wydaje się nam, ze jeździmy Ferrari. Acha w razie czego zawsze możemy doczepić skrzydła (jak potrzebujemy samolot) lub naczepę od TIR-a jeśli przewieść dużo towaru. Tylko nikt nam nie powiedział, że trzeba jeszcze hamulce wymienić i co jakiś czas rozbijamy nasz pojazd (blaszak się zawiesza).

PS Kto oglądał ostatni Monster Garage? I co nie da się zrobić smochodolotu :D
 

pmcomp

New member
tuptus55 napisał:
Niestety pmcomp masz rację, że blaszak nie nadaje się (dzisiaj) do wygodnego oglądania HDTV czy nawet DVD ALE. Właśnie jest to jedno ALE. Rozwiązanie oparte po PC-ta kosztuje dzisiaj (finansowo) dużo mniej niż to samo w oparciu o STB (Set Top Boxy) i to pewnie decyduje o przerabianiu PC-ta do roli HTPC (Home Theatre Personal Computer). :D

Eee, co do ceny się nie zgodzę. Za mojego Buffalo zapłaciłem ok. 1000,- zł, KISS ma kosztować ok. 1600 zł. Za tyle nie złożysz odpowiednio szybkiego blaszaka.

Poza tym na tych playerach też mozna oglądać wszystkie inne pliki multimedialne, albo z nośnika albo z innych blaszaków przez LAN.

Pozdrawiam
 

korkodyl

New member
Fakt - pecet nie jest zbyt wygodny...
Dlatego mam nadzieje ze w miare szybko "złamią" Xboxa 360 :)
Z ta moca obliczeniowa taki "nowy" media center napewno bedzie odtwarzal wszystko co tylko wymysla :) Bedzie wygodnie i tanio!
Co ciekawe "stary" Xbox radzi sobie z divx hd!! POWAZNIE!!
Czasem troszke przytnie ale radzi sobie - przy procku celeron 733 i 64MB RAM a zalecany procek to 2,4GHz i 384MB RAM!!! :shock:

A tym samochodem to on wiele nie polatal... :wink:
 

tuptus55

New member
pmcomp napisał:
...Eee, co do ceny się nie zgodzę. Za mojego Buffalo zapłaciłem ok. 1000,- zł, KISS ma kosztować ok. 1600 zł. Za tyle nie złożysz odpowiednio szybkiego blaszaka...
Pozdrawiam
A czy na KISS-ie czy Buffalo da się odbierać DVB-S? Nie a to szkoda. Dokupujemy tuner, najlepiej HDTV - koszt 1600zł.
A czy na któreś z tych 3 urządzeń odbiera Cyfrę i Polsat? Nie, a to szkoda dokupujemy interface CI - koszt 300zł. Kupujemy jeden i szuflujemy kartami jak chcemy oglądać raz Cyfre, a raz Polsat. Do PC-ta kupujemy dwa programatory Phoenix za 70zł łącznie.
Więc za 1600+1600+300=3600zł to naprawdę da się złożyć "urządzenie", które oprócz oglądania TV może służyć do grania w różne gry na dużym ekranie i wysyłania uprawnień do odbioru do naszego drugiego dekodera.
Choć przyznam szczerze jak się doliczy czas stracony na uruchomienie tego to chyba taniej wyjdzie kupować specjalizowane urządzenia :-(
 
Do góry