Samsung 26R51B i podlaczenie kompa przez HDMI - DVI - LIPA:(

Glova

New member
Faktycznie nie dziala :shock:
ATi robi sobie jaja. Sorry za zamieszanie, ale dzialalem w dobrej wierze, poza tym nie chce wysylac info na gg bo moze ktos jeszcze tez szuka podobnej informacji.
Podam przepis, ktory dziala na pewno :)
Wejdz na https://support.ati.com
w oknie wyszukiwania u gory po lewej stronie wpisz "hdtv resolution"
i wejdz w drugi link p.t. "How to configure User Defined HDTV Modes using ATI Control Panel?"

Jak tym razem sie nie uda to pogadamy na gg.

Pozdrawiam
 

korkodyl

New member
Lista Plazm i LCD

No coz - brak odzewu na temat poprawnego dzialania serii R51B z kompem porzez HDMI... :(
Na szczescie bardzo dobrze dziala z D-SUB.
Jednak roznice sa! Po godzinnym porownywaniu lepiej jest przez HDMI - obraz ostrzejszy, bardziej kontrastowy, Mozna ustawic takie nasycenie ze szok i nic nie wylazi - wszystkie szczegoly widoczne! Echh - zeby nie to ucinanie... Poprzez D-SUB obraz nadal SWIETNY jednak nie da sie "wyciagnac" takiego obrazu (przy zwiekszeniu kontrastu, glebi - niestety zanikaja niektore szczegoly!
Obraz taki bardziej hmm - rozmyty? plastyczny?
To trzeba poprostu zobaczyc i porownac - ja tez myslalem ze lepiej niz przez VGA byc nie moze!
Nadal jednak uwazam ze to SWIETNY model TV :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sprawdzałem sharpa p50 z komputrem i niestety nie było czym się zachwycać (czcionki itp), poprostu ten tv stworzony jest do oglądania filmów, bo po włączeniu nawet filmu z kompa obraz jest poprwny.


Pozdrawiam
 

Sense

New member
rrrrrrr:[ sprawdzilem to chyba na wszystkie rozdzialki,odswiezania,skalowania itp.
uzywajac do tego mase progzow.
Moim zdaniem werdykt jest nastewpujacy. Do zdjec,gier,czy filmow jest wypas,jezeli zas chodzi www , pliki txt czy cos,to juz nie jest tak rewelacyjnie... W sumie to licza sie tylko trzy rozdzielczosci 800x600 , 1024x720 i 1920x1080 reszta nie nadaje sie do niczego. juz nie mowie,ze w wyzej wymieniochych i tak musialem podniesc DPI by bylo widac txt.moze tak trzeba nie wiem:] Moim zdaniem najlepeij wypada 1920x1080. ale czy moge jej uzywac caly czas? czy bedzie to mialo jakies skutki uboczne?


DVI na HDMI Sharp LC-26P50E
 

gmeru

Banned
Witam!

Jest taki problem. TV to Pioneer PIONEER PDP-506. Kabel HDMI>DVI >>karta grafiki Nvidia 6600. Mam ogromną prośbę. Moze ktos wytlumaczyc(kto ma Nvidie bo ja nie mam a potrzebuje taką informację) co trzeba zrobić zeby obraz byl idealny podczas puszczania 1080i oraz 720p krok po kroku. Co trzeba namieszac we wlasciwosciach? Czy moze trzeba uzyc Powerstripa itp zeby obaz byl idealny a nie jak z Divxa;)))) Bo np dema SONY,LG itp w 1080i wygladaja jak z dvd a przeciez logiczne jak maja wygladac. Bardzo prosze o pomoc. Tak wiecie jak dla lajka ; - ) a nie ze wszystko idzie idealnie blala ; ) Bo przeczyta to moj znajomy ktory daleko mieszka i ciezko na odleglosc poradzic...nie majac Nvidii tylko ATI.
Pozdrawiam
 

el@Pajaco

New member
gmeru napisał:
Witam!

Jest taki problem. TV to Pioneer PIONEER PDP-506. Kabel HDMI>DVI >>karta grafiki Nvidia 6600. Mam ogromną prośbę. Moze ktos wytlumaczyc(kto ma Nvidie bo ja nie mam a potrzebuje taką informację) co trzeba zrobić zeby obraz byl idealny podczas puszczania 1080i oraz 720p krok po kroku. Co trzeba namieszac we wlasciwosciach? Czy moze trzeba uzyc Powerstripa itp zeby obaz byl idealny a nie jak z Divxa;)))) Bo np dema SONY,LG itp w 1080i wygladaja jak z dvd a przeciez logiczne jak maja wygladac. Bardzo prosze o pomoc. Tak wiecie jak dla lajka ; - ) a nie ze wszystko idzie idealnie blala ; ) Bo przeczyta to moj znajomy ktory daleko mieszka i ciezko na odleglosc poradzic...nie majac Nvidii tylko ATI.
Pozdrawiam

zainstaluj NVIDIA PureVideo Decoder

PS. Mógłbyś coś napisać odnośnie tego samsunga co masz w opisie. Jak sprawuje się w kablówce, DVD oraz przy połączeniu do PC.
 

pabl0

New member
Krokodyl mam ten sam problem z tym samsungiem, ale powiem Ci że pojawił sie on po zainstalowaniu najnowszych detonatorów nvidia. Na poprzednich było elegancko. Także spróbuj odnaleźć poprzednią wersje sterowników i powinno być gitarra. Jesli używasz tego kompa również do grania to możesz stanąć przed wyborem - bo przy starych sterach komp sie tnie na nowszych grach :D
 

Hipcio

New member
korkodyl napisał:
Jednak roznice sa! Po godzinnym porownywaniu lepiej jest przez HDMI - obraz ostrzejszy, bardziej kontrastowy, Mozna ustawic takie nasycenie ze szok i nic nie wylazi - wszystkie szczegoly widoczne! Echh - zeby nie to ucinanie...

Krokodyl - udalo Ci sie w koncu polaczyc Samsunga przez HDMI? ROzumiem ze tak, skoro porownujesz?

Zastanawiam sie nad samsungiem LE40S71B i obawiam sie problemow ktore przechodziles
 

piotrwzk

New member
Witam

JA posiadam TV Panasonic 32LX600 i teraz zamierzam kupić notebooka. Możecie coś polecic w cenie do 5000zł? Zalezy mi na współpracy laptopa z TV przez DVI-D->HDMI lub HDMI->HDMI (niewiem czy jest jakaś różnica). No i najważnieksze żeby można ustawić na notebooku rozdzielczość TV czyli 1366x768. Możecie polecić jakiś konkretny model lub firmę notebooków? Znacie jakieś wyszukiwarki w necie poza komputronikiem?
 
Do góry