Samsung 26R51B i podlaczenie kompa przez HDMI - DVI - LIPA:(

Bakrzych

New member
Mam lcd JVC32s60 dokupiłem kabelek HDMI-DVI i niestety coś nie gra. Ekran komputera wyświetla się na telewizorze ale co jakieś 2sekundy miga tj.pojawia się i znika zmieniając przy tym rozmiar. Myślałem, że po pewnym czasie tv się dostroi, czekałem pół godziny i cały czas to samo. O co chodzi, czy to wina sterów czy kabla? A może karta już nie ta -Radeon 9500PRO?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Musisz posprawdzać sterowniki, ja sprawdzałem na ati (x800) i też nie chciał wyświetlać a na nvidii bez problemu. Nie znalazłem jeszcze sterów żeby działało :cry:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
to nie problem kabla a raczej jakieś odświeżanie czy coś między JVC a radkiem, na nvidii po tym samym kablu dobrze śmigało
 

Bakrzych

New member
Z tego co widzę to mam DVI-D. Po paru godzinach i kilkunastu zmianach steownika obraz na LCD był przez jakiś czas, niestety po wyłączeniu kompa znowu nie ma. ar2 jak znajdziesz jakieś stery daj znać. Dzięki.
 

Sense

New member
Czytalem juz chyba wszystko i wszedzie, a konkretnej odpowiedzi wciaz mi brak:(
Mam komputer AMD64 z karta graficzna Radeon9550 eXtereme.Podlaczylem komputer kablem DVI na kabel HDMI do nie dawno zakupionego TV LCD SHARP LC-26P50E i obraz pozostawia sobie wiele do zyczenia...
Pod Win XP rozdzielczosc ustawia sie na 720X....,maksymalna rozdzialke tak by obraz byl widoczny da sie ustawic na 1920x1080,ale juz przy rozdzielczosci wiekszej od 800x600 obraz jest nie czytelny:/ jedynie 800x600 a i tak nie jest taki jak oczekiwalem.
Czy jest jakas optymalna konfiguracja PC a TV LCD?Jak to najlepiej ustawic? i czy wogule Ten TV nadaje sie do HDTV?
Z gory dzieki za szybka odpowiedz:]
 

pmcomp

New member
Ehhh,

i właśnie dlatego pisałem, że do zabawy w home entertainment potrzebne są specjalizowane klocki, a nie komputery.

Pstrykasz guzik i oglądasz TV SAT, pstykasz drugi guzik i oglądasz HDTV z płyty albo z LAN, pstrykasz trzeci guzik i wszystko wyłaczone.

A u Billa Gatesa są wyzwania. Ostatnio walczyłem z pamięciami. Z moją płytą gryzły się TwinMOSy. A gorsze Kingstony działają bez problemu. 2 miesiące zabawy, stresów itp.

Ja już za stary na takie jestem.

Wystarczy mi blaszak do pisania tych wypocin, które czytacie.

Pozdrawiam
 

Glova

New member
Sense - zaciekawilo mnie to co piszesz, bo sam pytalem w innym poscie o wspolpracy P50 z PC. Zreszta mamy takie same karty (GeCube?) wiec tym bardziej mozemy podyskutowac. Od razu zaznaczam, ze TV jeszcze nie mam, ale wlasnie planuje zakup i polaczenie DVI-HDMI.
Wg mnie obraz pozostawia Ci wiele do zyczenia bo powinienes ustawic... 960 x 540, czyli tyle ile "natywnie" ma matryca modelu P50. Fachowcow poprosze od razu o korekte, jezeli pisze bzdury.
Wydaje mi sie, ze telewizory LCD dzialaja identycznie jak monitory, czyli maja tylko jedna dedykowana rozdzielczosc, z ktora potrafia wspolpracowac - inne rozdzielczosci to interpolacja.
Rozumiem, ze w sterownikach ATi nie ma mozliwosci ustawienia 960 x 540, ale pewnie 1366x768 tez nie (tak jest w moich - wlasnie sprawdzam). I to mnie martwi :( Liczylem na wspolprace z PC w trybie 1:1.
Wciaz licze na test kiki i potwierdzenie czy tak jest faktycznie :)


Pozdrawiam

p.s.
wlasnie wyszukalem cos takiego
http://skocz.pl/agec
czyli mozna ustawic na ATi dowolna rozdzielczosc HDTV - czy ktos to moze sprawdzic?
 

Sense

New member
No wiesz mnie tez by to krecilo wszystko miec osobno,ale niestety nie stac mnie tak do konca... a pomyslalem skoro juz kupilem takie TV to czemu by nie sprawdzic by dzialalo jak monitor i to w 26" :D zakup telewizorka byl na spontanie,wiec teraz probuje sie dowiedziec jak najwiecej. Wiec prosze jeszcze raz by ktos mi wytlumaczyl jak zoptymalizowac obraz z komputera na SHARP'ie LC-26P50E polaczone na kablu (PC)DVI (TV)HDMI. I czy ten TV nadaje sie do HDTV?(hdtv oczywiscie nie przez pc:]) Jestem nowy w takim klimacie i prosze o pomoc a nie odrazu "...ja mam to do tego,a to do tego..."
CZekam i dziekuje
Sense


podam gg,moze sie przyda 3296777
 

korkodyl

New member
Ja jak mialem Ati X300 to bez problemu ustawilem 1360x768 wiec Ty tez nie powinienes miec problemu.
A ta rozdzielczosc pojawila sie dopiero jak podlaczylem kompa do TV przez D-SUB. Teraz mam GF 6200 i tez odrazu tez nie ma takiej rozdzielczosci - jest tylko 1280x720 :shock:
Jak zaczelem kombinowac to w koncu sam dodalem 1360x768 :)
 

Sense

New member
Glowa- w ustawieniach XP nie ma 960x540,ale ja sciagnolem jakis programik,gdzie dalo sie ustawic manualnie rozdzialke.Tylko jak ustawialem akurat 960x540 to nie pokazywal nic:/ tak jakby nie mogl jej wyswietlic,natomiast ta druga 1360x768 czy jak tam pisales to ma nawet moj XP tylko obraz jest zmniejszony o jakies 40% i nie ma znaczenia czy skalowanie jest wlaczone czy tezs nie...TV pokazuje 1080i i tyle.
 

Glova

New member
Sprawdz ten link, ktory podalem w moim ostatnim poscie (robilem edycje p.s.)
Tam jak widac jest sporo opcji, moze cos zadziala.
Nie chcialbym sie przekonac, ze pomysl SHARP'a z matryca PAL ma jednak swoje minusy...
Powodzenia i czekam na jakies info

Pozdrawiam
 

Sense

New member
mam troszke czasu,pobawie sie i dam znac :) Wiesz w800x600 tak z 1,5m to jest calkiem spoko,ale ja mu sie dam spokoju,musi isc duuuzo wiecej:)
 

konio68

New member
ja na GF6800 żadnych problemów , obojętnie jakie stery zapodam moge spoko max rozdziałke ustawić.obraz ostry i wyrażny , żadnych migotań itd , Dvd śmiga spoko , divix , itd jak również materiały w HD .Stery automatycznie wykrywają TV jako monitor Samsung a wszystko to na 26R51B podłonczonym przez D-sub.
Gierki też śmigają spoko.
 

Sense

New member
MI filmy i gierki tez spoko,tylko z tekstem mam powazny problem:/ Mi po podlaczeniu wykrywa jako SHARP HDMI ale tak jak pisze w wiecej niz 800x600 nie da sie juz nic przeczytac:/
 

konio68

New member
Ale jak np ustawisz pulpit na 1360x768 to masz obraz na cały ekran , ostry i wyrażny?.
jak , np jest mniejszy , czy rozmazany , to sprawdz jakie masz odświeżanie ustawione w sterownikach.
 

Sense

New member
QS1080IRCI i TH-42PV500 a VI-HDMI

im dam wieksze tym obraz jest ladniejszy,ale TV nie pokazuje wiecej niz 60hz ale mozna niby dac, a co do tych sterownikow ,to chyba cos zamieszalem bo te niby z sharp nie byly pospisane cyfrowo. A teraz jak je wywalilem i na nowo podlaczylem to tv wykrywa jako plug and play monitor:/ skad zabrac stery,albo jaki tAm TYP sterow z tego wszystkiego ustaWIC?
 

Glova

New member
Re: QS1080IRCI i TH-42PV500 a VI-HDMI

Sorry, support ATi generuje linki wzgledem sesji. Moja bleda :)
Teraz powinno byc lepiej
https://support.ati.com/ics/support/KBAnswer.asp?questionID=18874
Tyle tylko, ze to dotyczy sterownikow w wersji 4.6 - troche stare
Bawie sie teraz na swoim monitorze i jest mozliwosc wymuszania trybu hdtv - poszukaj w zakladce rozwiazywanie problemow w menu ekran. Zreszta przeczytaj najpierw ten artykul z linka.

Pozdrawiam
 
Do góry