Czy QualiTV dziala z Cyfra+? Jaki talerz? KIKI?

MaciekP

New member
Jaka rekomendujecie do tego tunera wielkosc talerza (mieszkam w Warszawie). Slyszalem, ze do odbioru niektorych satelitow trzeba miec 120cm. Prosze o jakies rekomendacje dla nowicjusza.
Czy karta Cyfry dziala z tym tunerem?
Co jeszcze potrzebuje oprocz talerza i tunera do obioru sygnaly? Hasla typu ZEZ nic mie nie mowia, choc domyslam, sie, ze chodzi raczej o podwojny odbiornik sygnalu.

Czy KIKI ma jeszcze QualiTV na 999zl?
Maciek
 

kobayashi

New member
zapytanie

- Mieszkam w Płocku (w sumie blisko Wa-wy ;-) ) mam talerz 100cm i nowe kanały Astra HD i HD2 mają u mnie poziom sygnału poniżej 40%. Widzę tylko ciemność na tych kanałach. Myślę, że 115-130cm to minimum a potem jeszcze porządny konwerter i precyzyjnie ustawiony.

- Jeśli chcesz odbierać oprócz Astry jeszcze Hotbirda (a na pewno chcesz) to na jednym talerzu trzeba jednak dać dwa konwertery. Ustawienie "zeza" (czyli dwóch konwerterów obok siebie w specjalnym uchwycie) bywa kłopotliwe i dużo z tym zabawy. Dobrym rozwiązaniem byłby konwerter monoblock (dwie pozycje satelitarne z jednego konwertera). Jednak te konwertery są zalecane do anten o średnicach do 95cm, pozostaje więc jednak uchwyt do "zeza" i dwa oddzielne konwertery. Więcej informacji o instalacji anten można znaleźć tutaj: http://serwis-tv.com/files/antenasat.pdf

- co do Cyfry+ na odbiorniku Quali QS1080IR to na chwilę obecną nie jest możliwy odbiór kanałów z tego pakietu. Wbudowany w ten odbiornik czytnik kart obsługuje tylko karty IrdetoI + II. Nie wykluczone, że w przyszłości pojawi się alternatywne oprogramowanie, które zamieni dekoder Irdeto na tzw. Multicam i wtedy da się tam włożyć kartę Cyfry+.

Aby jednak nie czekać polecam zakup już teraz nowszej wersji Quali QS1080IRCI i do tego dowolny moduł CAM obsługujący karty Cyfry+, np. Aston CAM. Wtedy wszystko będzie pięknie chodziło.

kobayashi
 
Do góry