QualiTV QS1080IR/CI - Edytor kanałów itp.

kobayashi

New member
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem QualiTV (wersja bez CI). Nie ukrywam, że "kiki" w znacznym stopniu się przyczynił do uszczęśliwienia mnie :lol:

Sprzęt jest naprawdę solidnie zrobiony. Po rozkręceniu go na kawałki przyjrzałem się dokładnie wszystkim procesorom, płycie głównej i złączom. Prawdopodobnie jest możliwość dodania do tej płyty głównej modułu CI, jednak zdobycie schematu jest nierealne więc lepiej o tym zapomnieć... Co do procesora przetwarzającego to jest to słynny Broadcom BCM7035. A słynny chociażby dlatego, że działa na nim amerykańskie Tivo, Voom Box i inne HD set-top-boxy. Procesor ma o wiele większe możliwości i w odbiorniku QualiTV trochę się marnuje... :roll: Potrafi on nie tylko dekodować strumienie HD ale również "enkodować" w locie dowolny strumień MPEG do postaci HDTV, dzięki czemu możemy na wyjściu komponentowym, DVI i VGA uzyskiwać obraz w dowolnym formacie HD nawet podczas oglądania zwykłych kanałów Standard Definition. Porównując tuner do Peceta to procesor ten pełni rolę karty graficznej, video i dźwiękowej.

Natomiast mózgiem tunera QualiTV jest układ firmy NEC. Procesor NEC VR 5432 odpowiedzialny jest za sterowanie pozostałymi funkcjami odbiornika w tym również dekodowanie sygnału Irdeto. Jest to 64-bitowy RISC z rodziny uPD30541 taktowany zegarem 167Mhz.

Uruchamiając na komputerze aplikację HyperTerminal lub dostarczaną przez QualiTV aplikację ZLoad możemy poprzez port szeregowy (na zasadzie konsoli) monitorować proces uruchamiania odbiornika oraz później jego pracę. Możemy również pobrać/wysłać z/do odbiornika bazę danych kanałów, transponderów i satelitów. Jak dotąd jednak producent nie udostępnił programu dla PC w którym moglibyśmy kanały edytować, sortować, dodawać do ulubionych, etc.
Na szczęście format bazy danych QualiTV jest tak prosty, że podejmę się napisania stosownego edytora aby uzupełnić tę lukę...

Baza danych dla odbiornika IR jest zgodna również z odbiornikiem IRCI, więc mam nadzieję, że programik przyda się tym wszystkim którzy chcieliby zapanować nad setkami kanałów zaprogramowanych w tunerze aczkolwiek kanałów HD jest póki co jak na lekarstwo.

Pozdrawiam.
kobayashi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki za opis.Liczymy na Ciebie. Niech wiedzą ,że Polacy nie gęsi i też poprawic coś mogą.
Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Jeżeli wejdziesz w opcję Home Chanel to możesz przejść do "OTA upgrade". Proces trwa ok 75 minut.
Czy możesz opisać co się wtedy dzieje.
Czy jest to aktualizacja bazy danych wszelkich transponderów ?
Jednak mam ciągle nadzieje na możliwość przeróbki i dołożenie drugiego portu na modł akcesyjmy.
Cieszy bardzo renoma zastosowanych chpsetów.
 

kobayashi

New member
Opcja "On The Air Upgrade" aktualizuje firmware odbiornika w tym również wersję dekodera Irdeto. Obecnie najnowsza dostępna wersja to 3.11. Zawiera ona loader BIN2IRD v3.1, który o dziwo wygląda podobnie jak w tunerze Humax IRCI 5400 (muszę zbadać ten temat).
O ile z satelity pobierany jest plik z softem o strukturze takiej jak w pliku pobieranym ze strony www.quali-tv.com to wiem, że na końcu tego pliku znajduje się baza danych z transponderami i satelitami. Oczywiście nie ma tam bazy danych z kanałami bo wtedy by się nieźle namieszało w ustawieniach użytkownika...

kobayashi
 
Do góry