pytanie bardzo techniczne

rwawrzyniak

New member
Witam. Mam właściwie dwa pytania:
1. HDTV na telewizorach kineskopowych niedostępne - tzn. będzie wyświetlone ale nie z taka rozdzielczością jak wymaga tego system. Czy istnieją telewizory kineskopowe obsługujące HDTV, A jeśli istnieją to jak wygląda sygnał analogowy?
2. Jaki jest standard połączenia HDTV? DVI? (taki jak w komputerach?) Czy sygnał m.cz. baseband (Eurozłącze) też może przesyłać taki sygnał? Jakie jest pasmo tego sygnału? Czy jest jeden określony interfejs wejścia? DVI? RGB? inny?
Może to jest wiecej pytań :) Mimo to proszę o odpowiedź jeśli ktoś coś wie :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
1. Są telewizory kineskopowe pozwalające wyświetlić telewizję HDTV. będzie wyświetlone z rozdzielczością odpowiednią danemu kineskopowi, sygnał jest konwertowany tak samo jak w plazmach czy LCD bez matrycy tzw FullHD (rozdzielczość 1920x1080) czyli przktycznie wszystkie jakie są dostępne w tej chwili na rynku. Firmy JVC, Panasonic i inni potentaci produkują takie telewizory (np. model px30 Panasonic'a). Sygnał analogowy wygląda bardzo dobrze :D a jak ma wyglądać? :D
2. Eurozłącze nie jest w stanie przenieść sygnału HD, natomiast komponent RGB już tak.Standardem podłączenia HDTV będzie HDMI (High Definition Media Interface). Wszystkie nowe produkty wyposażane są w ten interface i jest on kompatybilny z DVI (można kupić kabel HDMI - DVI)
 

rwawrzyniak

New member
Bardzo dziekuję za odpowiedź. Jak wygląda sygnał analogowy miałem na mysli jego pasmo - jak jest szerokie. Ale odpowiedź że Eurozłącze - czyli właśnie sygnał Composite, nie jest w stanie przesłać sygnału HDTV jest naprowadzająca - ale nie wystarczająca - dlaczego sobie nie poradzi? Czy analogowe przesyłanie do "wyświetlacza" jest w ogłe mozliwe?

mam w takim razie jeszcze jedno pytanie: jaką modulacje się stosuje w analogowej transmisji HDTV naziemnej - czy w ogóle jest taka?

I jeszcze nawiązując do analogowego sygnału. Na jakiej podstawie twierdzisz że RGB sobie poradzi z HDTV? W pełnej rozdzielczości? czy tylko będzie w stanie wyświetlić obraz HDTV na zmniejszonej rozdzielczości?

RW
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ponieważ nie miałem dzisiaj zbytnio czasu, a do tego troszke w danych trzeba poszperać postaram się odpowiedzieć jutro wieczorem.

Pozdrawiam
 

fan

New member
Telewizory kineskopowe - sprawdziłem jak szukałem dla siebie - odbierają sygnał na dobry poziomie jeśli mają wejście component.Najlepiej zdecydowanie przy porównaniu wypadł telewizor JVC 32 P40. Oglądałem z kolegą w Olsztynie w salonie Panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie stopnie HDTV odbierają jedynie telewizory JVC.
1. tv 36 p 38
2. tv 32 p 40

wejście ma również tv 32 PX 30 panasonic - ale odbiera tylko na systemie pal.
Obraz na telewizorze JVC - rewelacja /hdtv/
 

yoko240

New member
ciekawostka

trochę dziwi mnie to że nikt z was usiłuje lub po prostu nie zauważa, iż na wyprzedaży są monitory 21" który mogą wyświetlać rozdizałkę 1920x1080. Sam mam taki monitor i jak wyświetlam filmiki HDTV to wygląda to bosko. Wiem że ktoś zaraz powie że teaki kineskop sony 21"" potrafi około 1700-1800x1440 lub niieco więcej ale jak płacę 500zł (teraz) w stosunku do spaniałego LCD za >10000zł to chyba jakaś alternatywa jest?. Wcześniej mnie zignorowano ale myślę że jednak warto chociaż minimalnie zastanowuć się nad taką alternatywą...
 

janunio

New member
Bez reklam
ARD i ZDF piłkarskie WC w HDTV i jeszcze Free to Air

Kosztuje 3 999 zł. Stoi dobrze ukryty w Arkadii W-wa
Sprzedaje się znakomicie i został im ostatni z 10-ciu.
Na frońcie ma napis: HDTV 1080i
Full wypas: 16:9, progresive scan,
Ma wejście komponentowe !!! Szkoda, że tylko jedno.
Tylko, że źródło 1080i można uzyskać jedynie przez DVI (HD745) lub HDMI (HD(945). Czernie doskonałe jak to w CRT.
A może ktoś zna karty do PC z wyciem komponent ?
To by ratowało sytuację.
W trakcie testów nie udało się jednak podać taki sygnał.
Infolinia zapytana jak to zrobić przekazała sprawe do badania w Korei. Czekam na odpowiedź.
Tak na marginesie:
Za 4 tyś zł to już chyba można mówić o powszechniści.
Wygląda ładnie ale jak gra w HDTV to jeszcze nie wiadomo.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nowy CRT SAMSUNG SLIM 32" jest HDTV 1080i

Już mówie, rozdzielczość 1080i można uzyskać kablem komponent bez problemu, choćby tuner QualiTv ma możliwość wysłania sygnału, poza tym jeszcze mocniejszy tryb, czyli 1080p nie wiem jak teraz ale jeszcze do niedawna możliwy był do zobaczenia tylko i wyłącznie przez komponentowe złącza z powodów technicznych.

Jeżeli chodzi o kartę graficzną, to oczywiście że są karty z wyjściem komponent, nie wiem jak z tym stoi nvidia, natomiast Radeony x800 i x700 mają złącze komponent trzeba tylko się upewnić, że model nas interesujący ma kabelek w środku.

Także ciśnij ich i powiedz wrażenia :twisted:
 
Do góry