Połączenie PC z LCD przez HDMI, brak dzwieku na TV

michał 25

New member
no widzisz blant ja tak robiłem i to nie działa niestety.ja jak klikam na urządzenia do odtwarzania to wyświetlają mi sie dwa, jedno to głośniki a drugie to INTERFEJS SPDIF ustawiam na domyślne i cisza. może powinno być coś jeszcze? możesz jakoś pomóc? pozdro:)
 

blant

New member
michał 25,
Skoro pokazuje ci interfejs spdif tzn ze port hdmi nie podaje audio. Prawdopodobnie dzieje sie tak ze wzgledu na ver. portu czyli mniej niz 1.3 - chyba. Co do ciebie to sprawa wyglada tak, ze masz poprostu w laptopie wyjscie cyfrowe i jesli jest to rozwiazane tak jak w innych laptopach to role tego wyjscia pelni zwykle wyjscie na glosniki/sluchawki. Kupujesz kabel otyczny TOSlink ktory ma w zestawie przejsciowke na jack (kupisz nawet w media..) podlaczasz hdmi do tv kabel optyczny do laptopa i pozniej do tv i powinno dzialac. Jesli masz w laptopie wbudowany bluray to musisz wiedziec, ze jedyne formaty ktore odtworzysz to DTS z ES i DD PrII (5.1)
 

michał 25

New member
hej blant. ja myślałem że jak mam hdmi wyjście to już żadnych innych kabli nie będę potrzebował, nie mam wbudowanego bluraya. ale jak podłączałem kabel jack-chinche to dalej była cisza bo tv jak ma podłączony hdmi to nie przyjmuje sygnału z innych użądzeń. myślisz że nie ma szans żeby ten dzwięk poszedł kablem HDMI?
 

blant

New member
Generalnie powinno to dzialac ale sa rozne wersje interfejsu hdmi i na rozne sposoby jest to rozwiazane w komputerach. Moj brat w laptopie sony vaio fz31m ma grafike 8400m gt, hdmi out no i w panelu ma wyjscie cyfrowe hdmi. Podlaczylismy to do Sony dg820 i dziala. Ja w stacjonarym komputerze mam karte ati 4850 i tez w panelu audio mam cyfrowe wyjscie dzwieku hdmi. Widocznie karta w twoim laptopie nie ma ukladu audio wiec w takim wypadku prawdopodobnie nic sie nie da zrobic. Ale moze w tv uda sie ustawic dzwiek poprzez spdif a obraz hdmi.
 

michał 25

New member
masz racje blant. to powinno działać, byłem dzisiaj w sklepie i jutro oddaje lapka na gwarancje. gość powiedział że skoro jest wejście HDMI to głos musi być. wielkie dzięki ze wszystkie rady;)
 

blant

New member
Troche pogrzebalem w necie i wychodzi na to ze podlaczenie karty graficznej hdmi z ampli to nie taka bajka. Ogolne informacje dla posiadaczy pc:

Nvidia seria 8xxx - obsluguje dzwiek przez hdmi (prawdopodobnie przejsciowki tez przejsciowki dvi-hdmi)
Ati seria:
HD te starsze serie 3xxx obsluguja poprzez przejsciowke PCM 2.0 48Khz a

nowe

HD 4xxx PCM 7.1 z tru hd itd nie jest tylko pewne na 100% czy obsluguja PAP (protected audio patch) ale raczej tak.

W komputrze stacjonarnym w biosie trzeba wlaczyc spdif mode na hdmi oraz najlepiej wylaczyc karte dzwiekowa zintegrowana z plyta glowna (przy ATI). Pozniej zeby otrzymac DTS czy Dolby Digital to jest troche zonglerki kodekami.
 

klabton

New member
Witam.
Udało mi się podpiąć telewizor LG 42LG5000 do mojego komputera stacjonarnego.
Płyta Abit IP35-3
Grafika GeForce 8800GT Sonic

Dwu żyłowy kabel podpiąłem do wyjścia SPDIF na płycie i wpiąłem w wejście na karcie graficznej.

Generalnie wszystko chodzi, ale jest małe ale. Może ktoś mi wytłumaczy.
W ustawieniach Próbkowania częstotliwości dźwięku w panelu Realteka mam kilka opcji do wyboru w kHz. Mam dźwięk przy 41 i 48kHz. Powyżej już dźwięk się nie przenosi.
Z czego to wynika?
 

krissman

New member
Quosmio do LCD Sony

U mnie niestety problem jak u kolegów:( Może ktoś już doszedł do tego co zmienić (nowe stery czy może ustawienia w biosie) to niech podzieli się wiedzą. Nie wierzę w winę laptopa - wątpię, że po wymianie na nowy u kolegi ten problem ustąpił. Niestety nie mam żadnych możliwości ustawień wyjścia audio na HDMI oprócz takiej opcji Dolby Digital Live, która jest aktywna a i tak nie ma dźwięku... W instrukcji oczywiście też nic na ten temat nie znalazłem...
P.S.
Podłączam laptopa Toshiba Quosmio G30 do LCD Sony 46Z4500... choć zapewne to nie ma znaczenia co do czego, skoro ten problem jest tak powszechny
 

kolsek345

New member
Witam.Po wielu bojach z moim Acerem 5930G z wyjsciem HDMI oraz samsungiem LE32A551 gdzie przy obrazie dorownujacym dobrym monitorom komputerowym nie moglem za cholere uzyskac dzwieku przez HDMI (TV nie przyjmie dzwieku przez inne wejscie jesli komp podlaczony jest przez HDMI) - udalo mi sie rozwiazac problem przy odtwarzaniu filmow.W programie KMPlayer klikamy prawym na okienko z filmem i nastepnie Audio/audio generator/HDMI audio , ale to nie wszystko jesli dzwiek filmu nie jest kodowany w 48000 Hz to nic nie uslyszymy , dlatego klikamy prawym w okienku filmu i filtry/KMP Audio codec a tam ustawiamy resample na 48,000 Hz.Po tym zabiegu dzwiek w filmach smiga .Dodam ze mam win XP , KMPlayer ver. 2.9.4 1433.W systemie musza byc zainstalowane sterowniki HD audio.Aby uzyskac dzwiek nie tylko w filmach ale i w windowsie trzeba ustawic panel strowania/dzwieki i urzadzenia audio/audio/urzadzenie domyslne odtwarzania NVIDIA HDMI audio.Jeśli natomiast chcemy odtworzyc plik mp3 nie probkowany w 48,000 Hz to w KMPlayerze klikamy prawym opcje/ustawienia/przetwarzanie audio/resample wyjscie/ i tu resample zmiana tempa probkowania ustawiamy na 48.000 Hz.Pozdro:)
 
Ostatnia edycja:

kojkoj

New member
Witam. Zawsze na tym forum znajduję pomoc, może uda się i tym razem. :cool:
W komputerze karta GF 9500 GT (Palit) TV Sony V4000. Zamówiony z allegro kabelek HDMI. Czy ktoś łączył tą grafkę ? Czy będzie dzwięk? Czy raczej po analogu JACK + 3x chinch?
 

roberto5455

New member
Witam, zakupiłem kabel HDMi do karty graficznej aby polaczyc z TV jednak nie posiada ona wejscia HDMi, ale w komplecie byla przjeściówka DVI-HDMI. Poczytałem troche i okazuje się ze takie połączenie dzwięku nie prześle. Myśle sobie ok, podlacze dzwiek osobno i teraz pojawia się problem. Mam kabel jack-2xchinc którym to normalnie przesyłalem dzwiek gdy podlaczalem kompa z TV przez S-Video, ale teraz gdy tak polacze dzwieku niema, a wlasciwie jest, ale nie na tym "kanale" bo obraz jest na HDMI 2, a dzwiek na AV3, a wyswietlanie obu na raz jest niemozliwe. Wiecie może jak podlaczyc dzwiek zeby dzialal?
 

Keeper

New member
roberto5455 napisał:
Witam, zakupiłem kabel HDMi do karty graficznej aby polaczyc z TV jednak nie posiada ona wejscia HDMi, ale w komplecie byla przjeściówka DVI-HDMI. Poczytałem troche i okazuje się ze takie połączenie dzwięku nie prześle. Myśle sobie ok, podlacze dzwiek osobno i teraz pojawia się problem. Mam kabel jack-2xchinc którym to normalnie przesyłalem dzwiek gdy podlaczalem kompa z TV przez S-Video, ale teraz gdy tak polacze dzwieku niema, a wlasciwie jest, ale nie na tym "kanale" bo obraz jest na HDMI 2, a dzwiek na AV3, a wyswietlanie obu na raz jest niemozliwe. Wiecie może jak podlaczyc dzwiek zeby dzialal?

W moim przypadku to bylo tak, ze z tylu TV przy jednym z wejsc HDMI mialem osobno wejscie na malego jacka z opisem "PC audio hdmi 1" i tam podlaczajac dzwiek powinien sie on pojawic przy obrazie na HDMI1. Niestety tak sie nie dzialo i juz mialem z tym walczyc bo zdaje sie, ze znalazlem rozwiazanie tego problemu ale w ostatniej chwili udalo mi sie puscic dzwiek i obraz po hdmi (spdif). Niemniej, podaje link to rozwiazania o ktorym wspomnialem, moze Ci sie przyda:


Pozdrawiam

// nie udalo mi sie zamiescic linka z powodu: "UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. " :p takze kopiuje tu tekst a link/zrodlo moge zainteresowanym wyslac via PM:

*** WORKAROUND FOUND ***

There's a way you can configure the NVidia driver (prior to installing it) to override/ignore that it 'discovers' an HDMI connection, and thus NOT send digital audio through the DVI connector (obviously requires that you can and DO use an external analog audio cable). This solves the problem for those of us with HDTV's that auto-sense HDMI/analog audio (mine's an Olevia 237T) and have nVidia graphics (mine's a 7100/630i motherboard w/integrated graphics). I found this originally at xxx- although it was being used for a different purpose - but I can certainly vouch that it works!

Here are the steps in full (rewritten by me)... You need to have your PC hooked up to your TV, so the EDID discoverer can get your display's ID code:

1. Get Phoenix EDID Designer, unzip and run the exe (no install reqd)
2. Click Tools->Extract registry EDID, then double click the line for your TV/monitor in the popup
3. Click Tools->Byte viewer, and note down the values in row 00, columns 08-0B (4 bytes)
4. Start the installation of the latest Nvidia drivers and cancel out once the files are extracted
6. Open the file "nv_disp.inf" in a text editor. By default for the current drivers this is in C:\NVIDIA\...\169.21
7. Scroll down to the section [nv_SoftwareDeviceSettings], add the following line there, replacing the "XX" values below with the 4 values noted in step 3:

HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, XX,XX,XX,XX,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00

(In my case the TV code was SYN 0043, the four values being: 4F,2E,43,00 )

4. Uninstall your current drivers and reboot
5. Install the modified drivers by running the previously extracted setup.exe. By default for the current drivers, this is in C:\NVIDIA\...\169.21. You'll get a warning about the driver not being signed because of the modified inf. Just press OK.

Reboot, and you should have GLORIOUS AUDIO!!!
 

RadzioO

New member
Witam... Mam ten sam problem z tym co wszyscy się napotkali. Gdy włączę kompa do TV przez kabel HDMI to nie mam dźwięku:-(. Więc proszę o pomoc:blagam:. Telewizor to Sony Bravia a karta graficzna to Geforce Gigabyte GTS250 DDR3
 

meste

New member
Witam , mam zapytanie kupiłem kabel HDMI wysokiej jakości po podłączeniu pod TV (HDMI>HDMI) obraz jest lecz głosu nie ma , może ktoś mi pomóc jakieś wskazówki ??

Dziękuje z góry MARIUSZ !
 

adas1

New member
hp pavilion

też miałem ten problem z brakiem dzwięku na hp pavilion dv6740ew po hdmi.
a pomogło .
ppm na ikone głośnika na pasku,urządzenia do odtwarzania,interfejs spdif-ustaw domyślne.
no i wszystko gra
 

lukas82

New member
Kolejny chyba trochę inny problem z dzwiękiem. Mam takiego kajtka małego Asrock nettop ION 330 i to cudo ma wyjście hdmi. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie dzwięk przy podłączeniu do TV. Otóż działą ale tylko dzwięk komunikatów windowsa XP w sensie słychać jak startuje słychać np jak opróżniam kosz ale nie słychać ani filmów ani mp3... spotkał się ktoś z czymś takim??
 

laguna1969

New member
też miałem ten problem z brakiem dzwięku na hp pavilion dv6740ew po hdmi.
A pomogło .
Ppm na ikone głośnika na pasku,urządzenia do odtwarzania,interfejs spdif-ustaw domyślne.
No i wszystko gra
dzięki w/w radzie po kilku dniach usilnych prób uzyskania dźwięku na telewizorze panasonic viera po podłączeniu laptopa hp pavilion dv6840ew kablem hdmi nareszcie udało mi się ! ! ! ! ! !
o g r o m n e p o d z i ę k o w a n i e dla adasa1
 

daab

New member
Witam
Mam problem z przeniesieniem dzwieku z komputera na TV Panasonic X20.Połaczyłem TV z komputerem kablem z jednej strony JackDo kompa a z drugiej dwie koncówki chinch do wejscia audio w TV.Ale dzwieku brak.
Nie zauwazyłem w ustawieniach TV jakichś specjalnych ustawien dla dzwieku z innego żródła.Czy ktoś wie jak temu zaradzic?
 

Bubak

New member
A więc chcę podłączyć komputer do 32 calowego samsunga. Moja karta graficzna to GeForce 9600 GT, w zestawie dostałem przejściówkę dzięki której mogę podłączyć kabel HDMI do telewizora. I wszystko działa dobrze, przy pomocy dualview widzę pożądany obraz na telewizorze. Jednak nie ma dźwięku z telewizora (idzie przez głośniki w komputerze). Czytałem, że karta graficzna może przesyłać dźwięk przez SPDIF. Nawet w zestawie otrzymałem do tego kabelek(taki wąski). Trzeba nim połączyć kartę graficzną z płytą główną lub jeżeli posiadamy z kartą graficzną. Ja posiadam Sound Blastera, i mam nawet na nim wejście o nazwie SPDIF. Jednak po podpięciu wszystkiego dalej dźwięk nie idzie przez telewizor.
Załączam parę zdjęć aby pokazać mniej więcej jak to wygląda.

Widok całości
http://img811.images.../i/img6824.jpg/

Wtyczka na karcie graficznej (ta biała na górze po lewej stronie)
http://img710.images...i/img6826b.jpg/

Karta dźwiękowa
http://img209.images...i/img6831f.jpg/

Kabelek
http://img842.images...i/img6830d.jpg/

Podłączenie do karty graficznej
http://img710.images...i/img6832y.jpg/

Podłączenie do karty dźwiękowej
http://img842.images.../i/img6836.jpg/
 

madafaka

New member
Witam mam problem, posiadam telewizor LCD PHILIPS 19PFL4322, kartę graficzną Geforce 9600gs i laptopa lenovo y530, laptopa łączę z telewizorem, obraz jest, niestety dźwięku nie ma pomimo, że w ustawieniach dźwięku mam zaznaczone jako domyślny Cyfrowe urządzenie audio (HDMI) (do tego we właściwościach poziom dźwięku nie jest wyciszony).

Dodam, że u szwagra na telewizorze Samsung (nie pamiętam modelu) z dźwiękiem jest wszystko ok.

Ktoś wie jak to naprawić?
 
Do góry