Połączenie PC z LCD przez HDMI, brak dzwieku na TV

janos1

New member
Witam. Mam tv Sony Bravia 32 cale , kabel HDMI , kartę graficzną MSI GeForce 9500GT 1 GB DDR2. Graficzna jest połączona kablem SPDIF ale gdy podłaczam pod tv kompa (PC) przez HDMI to jest obraz ale nie ma dźwięku. A filmy odtwarzam przez KMPlayera. Może ktoś poleci ustawienia żeby był dźwięk? Będę bardzo wdzięczny.
 

infinitimind

New member
Witam. Mam tv Sony Bravia 32 cale , kabel HDMI , kartę graficzną MSI GeForce 9500GT 1 GB DDR2. Graficzna jest połączona kablem SPDIF ale gdy podłaczam pod tv kompa (PC) przez HDMI to jest obraz ale nie ma dźwięku. A filmy odtwarzam przez KMPlayera. Może ktoś poleci ustawienia żeby był dźwięk? Będę bardzo wdzięczny.
Wejdź w menadżera karty dźwiękowej i ustaw jako urządzenie domyślne digital output.
 

Terrorcore

New member
Witam
Mam podobny problem.Przed reinstalacją systemy win xp sp3 jakoś udało mi się ustawić tak żeby mieć dźwięk w tv.Lecz teraz nie wiem jakie to były ustawienia, kombinowałem chyba już wszystkie możliwe opcje i żadna nie skutkowała. Mam kartę graficzna Radeon HD 4850, płyta główna AsRock M3A770DE z zintegrowaną kartą dźwiękową VIA VT1708S. Zassałem do nich nowe sterowniki.
W opcjach mogę ustawić "SPDIF output" lub "HDMI" a pamiętam jeszcze, że w opcjach "jack" przestawiałem z "independent" na "redirected headphone" i wtedy dźwięk przełączał się z kompa na telewizor.
Mam nadzieje, że dałem jakieś wskazówki i nie zakręciłem za bardzo.
Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki co mogę i gdzie przestawić.
 

5qra

New member
Witam, wczoraj wieczorem zawisł u mnie LW570s więc na szybko podpiąłem go z PC (ASUS EN9800GTX+) DVI -> przejściówka -> hdmi.

Niestety po wyborze sygnału z kompa (klonowany obraz) strasznie charczy/strzela - bardzo nieprzyjemny dźwięk.
Czym może to być spowodowane ?? Rozdzielczość ustawiłem na Full HD bo taki też mam monitor. Może lepiej pojedynczym kablem DVI-> hdmi bez żadnych przejściówek - w sumie koszt podobny, tylko mniej uniwersalny zakup.

2 sprawa SPDIF podłączyć do ?? ........ normalnie korzystam z karty Creativa, a nie tej z płyty i w sumie wolałbym aby grały mi głośniki od kompa niż w TV (innego sprzętu audio brak :/ )
 
Do góry