DVB-T w Polsce?

czy nowy tv wg. Ciebie musi miec tuner DVB-T?


  • Total voters
    0

pom22

New member
DVB T Warszawa brak HD

Witam , kupiłem moduł NP4 Viaccess EXTRA DVBT do lcd samsunga 52a656 , łapie paczke z PKiN , Polsat ładnie ale jak przerzuce na Polsat sport HD to cicho i ciemni i komunikat - nie obsługuje rozdzielczości HD a przy przełaczeniu na TVP HD jest głos i ten sam komunikat . Proszę o pomoc co jest grane bo już sam nie wiem .
 

crawford

New member
pom22 napisał:
Witam , kupiłem moduł NP4 Viaccess EXTRA DVBT do lcd samsunga 52a656 , łapie paczke z PKiN , Polsat ładnie ale jak przerzuce na Polsat sport HD to cicho i ciemni i komunikat - nie obsługuje rozdzielczości HD a przy przełaczeniu na TVP HD jest głos i ten sam komunikat . Proszę o pomoc co jest grane bo już sam nie wiem .

Mam to samo, ale bez modułu CI z mpeg4 - czyli jest to komunikat tunera mpeg2, może nie obsługuje HD i nie ma lekarstwa na to :(

telewizor samsung LE46A656
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Musicie miec moduly MPEG 4.Np taki Moduł Conax Pocket MPEG-4
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=735
 
Ostatnia edycja:

areckis69

Member
Witam
Mam takie pytanie, czy nie będzie tak, że telewizje kablowe (w moim przypadku kablówka Vectry) będa musiały dostarczyc sygnał cyfrowy jeśli już takowy bedzie wprowadzony do "obiegu", jako że jestem ich abonentem bez opłat za dekodery? może to ktos wyjaśnić?
Jestem na etapie kupna telewizora SHARP 32XL* i noe posiada ten model MPEG-4 czy to dyskwalifikuje go do kupna?
 

crawford

New member
Judash napisał:
Musicie miec moduly MPEG 4.Np taki Moduł Conax Pocket MPEG-4

Ja nie mam modułu i zastanawiam się nad kupnem, lecz gdy czytam takie posty i opisy modułu jak poniżej dotyczące HD to się zastanawiam

ID: MD VIACCESS NP4 E

Moduł dostępu warunkowego Viaccess Extra CI NP4 Neotion Processor, przystosowany do dekodowania w kompresji MPEG 2 i MPEG 4, pozwala na transkodowanie sygnałów SD MPEG 4 w odbiornikach MPEG 2 (DVB-T, DVB-S bez HD) niezbędne gniazdo CI (niektóre modele TV)
 

timbot

New member
Bez reklam
areckis69 napisał:
Witam
Mam takie pytanie, czy nie będzie tak, że telewizje kablowe (w moim przypadku kablówka Vectry) będa musiały dostarczyc sygnał cyfrowy jeśli już takowy bedzie wprowadzony do "obiegu", jako że jestem ich abonentem bez opłat za dekodery? może to ktos wyjaśnić?
Jestem na etapie kupna telewizora SHARP 32XL* i noe posiada ten model MPEG-4 czy to dyskwalifikuje go do kupna?
nie - telewizje moga robić co chcą, ale i tak wprowadzają sygnał cyfrowy systematycznie i za dekodery się płaci (chociażby w abonamencie cyfrowym) i płacić będzie, nawet jeśli nie jawnie
dekoder dvb-t jest do tv naziemnej, telewizje cyfrowe to dvb-c, ale nie liczyłbym na zgodność wbudowanych tunerów z sygnałem cyfrówek - zawsze lepiej wziąć dekoder z kablówki
a czy brak dvb-t mpeg-4 dyskryminuje - to już twoja decyzja, jeśli zamierzasz brać sygnał z anteny naziemnej i jesteś w zasięgu nadajników cyfrowych to pewnie warto. Ale na rynku jest już pare odobnych dekoderów mpeg-4, więc nawet jesli bedziesz miał tv bez stosownego dekodera, to zawsze bedziesz mógł takowy dokupić
 

timbot

New member
Bez reklam
crawford napisał:
Ja nie mam modułu i zastanawiam się nad kupnem, lecz gdy czytam takie posty i opisy modułu jak poniżej dotyczące HD to się zastanawiam
....
tym bardziej, ze dekoder koszuje 400 zeta, a moduł 250...
 

areckis69

Member
witam
Dzieki za wyjasnienia, tylko napiszcie co bedzie jak np: kupiłbym sony 32w400z MPEG-4? czy wtedy moge byc spokojny? chociaz szczerze wzdecydowany jestem na sharpa 32xl8, poniewaz slyszałem że, cyt:
"Przy kablówce Vectrze do niczego nie przyda Ci się wbudowany tuner MPEG-4, dgyż Vectra już nadaje cyfrowo. TV nie zdekoduje tego sygnału, gdyż kablówka "sparowała" swój dekoder z kartą i na innym nie da się obejrzeć. Kablówka oprócz sygnału cyfrowego nadaje też część programów również analogowo, które można obejrzeć bez dekodera cyfrowego w każdym TV.
Tuner w TV może Ci się kiedyś przydać do telewizji naziemnej, gdybyś chciał oprócz kablówki oglądać, ale chyba oferta programowa naziemnej w całości powinna być w kablówce." koniec cyt.
 

timbot

New member
Bez reklam
skoro masz kablówkę vectry i nie zamierzasz z niej rezygnować, to kieruj się przy wyborze tv tylko tym, który model spełnia twoje oczekiwania pod względem obrazu. Jeśli wybierzesz pakiet cyfrowy w kablówce to dostaniesz dekoder który jest jedyną możliwą formą odbioru programów cyfrowych z kablówki (tuner mpeg-4 w soniaku i tak NIE zastąpi tego dekodera). Dodatkowo z kablówki będziesz miał dużo więcej kanałów niż z anteny napowietrzenej, nawet jeśli wykorzystasz tuner dvb-t (osobny lub wbudowany w soniaka).
Obecnie nie jest Vectrze nie ma wszystkich kanałów które są w dvb-t naziemnym (np. TVP HD), ale też jest dużo więcej kanałów, których nie ma i nie będzie nigdy w naziemnym dvb-t.
Jeśli nie zamierzasz w ciągu roku, dwóch rezyngować z Vectry to spokojnie bierz sharpa, skoro Ci pasuje. Jeśli zostajesz w kablówce (a chyba warto) to tuner mpeg-4 wbudowny w soniaka na nic ci się nie przyda.
Szybkie podsumowanie - na 99% tuner mpeg-4 ci się nie przyda, dlatego spokojnie kieruj się swoim wyborem pod względem obrazu
 
J

Judash

Guest
timbot napisał:
tym bardziej, ze dekoder koszuje 400 zeta, a moduł 250...
Modul kosztuje 250 zlotych, ale nie dekoduje HD z naziemnych.Wiec dla wielu uzytkownikow to klops.

crawford napisał:
Ja nie mam modułu i zastanawiam się nad kupnem, lecz gdy czytam takie posty i opisy modułu jak poniżej dotyczące HD to się zastanawiam

ID: MD VIACCESS NP4 E

Moduł dostępu warunkowego Viaccess Extra CI NP4 Neotion Processor, przystosowany do dekodowania w kompresji MPEG 2 i MPEG 4, pozwala na transkodowanie sygnałów SD MPEG 4 w odbiornikach MPEG 2 (DVB-T, DVB-S bez HD) niezbędne gniazdo CI (niektóre modele TV)
Jesli faktycznie nie dekoduje HD, to klops, lepiej kupic stacjonarny tuner i spokoj.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

timbot

New member
Bez reklam
chodziło mi o to, że różnica w cenie nie jest duża, a różnica w funkcjonalności znacząca :) szczególnie w erze, gdy wiele osób ma sprzęt HD a sygnał wciąż SD
więc jeśli ktoś ma zamiar odbierać sygnał z powietrza a nie kabla to na pewno lepiej decydować się na oddzielny dekoder, lub wbudowany w tv od razu mpeg-4 niż kupic tv mpeg-2 i wkładać moduł
 

egon12

New member
mpeg-4

CI w TV daje "techniczne" mozliwosci przekodowania mpeg'a 4 w rozdzielczosciach HD ? czy tylko przez CI da sie obejrzec SD ? chodzi mi o mozliwosci CI, a nie istniejace moduly na rynku na chwile obecna
ma ktos takie informacje ?
 
J

Judash

Guest
Członek zarządu TVP, Marcin Bochenek, powiedział, że dojdzie do opóźnienia startu platformy satelitarnej Telewizji Polskiej. Główną przyczyną jest uruchomienie w I połowie 2009 roku pierwszego multipleksu DVB-T - ten termin jest już pewny. Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, uważa, że I multipleks może wystartować nawet na przełomie marca i kwietnia, nie jest wykluczone, że równocześnie z drugim multipleksem.

Caly artykul tutaj:
http://satkurier.pl/news/44281/media-summit-dvb-t-w-polsce-w-kwietniu-2009.html
 

a4tech

New member
Niech już "startują" z tym DVB-T, bo to co w tej chwili oferują nam rodzime platformy woła o pomstę do nieba !!! :(
Widzi to każdy użytkownik LCD w Polsce (z dobrym wzrokiem oczywiście) ;)
 
J

Judash

Guest
a4tech napisał:
Niech już "startują" z tym DVB-T, bo to co w tej chwili oferują nam rodzime platformy woła o pomstę do nieba !!! :(
Widzi to każdy użytkownik LCD w Polsce (z dobrym wzrokiem oczywiście) ;)

Raczej LCD musi cos poprawic ;).
 

_tata_

New member
A ja mam inny problem a mianowicie posiadam SONY KDL46 serii X z wbudowanym odbiornikiem DVB-T i od jakiegoś czasu mam tylko super cyfrowy dźwięk ,a zamiast obrazu ekran z informacją o aktualnym programie. Nie wiem o co chodzi ale kiedyś bylo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

_tata_

New member
Dzięki za szybki post.Niby mogę bez tego żyć bo wszystkie kanały odbieram z n-ki ale jak coś już jest to powinno dzialać prawidłowo.No chyba ,ze się mylę.:eek:k:
 
J

Judash

Guest
No wlasnie w Polsce DVB-T jest w fazie testowania i w kazdej chwili moze np sygnal zniknac na czas nieokreslny.
 

_tata_

New member
Na ,,emitel" poczytałem sobie forum - o zgrozo jaki burdel . Nawet ci co są zaawansowani w temacie DVB-T błądzą w ciemnościach. Pytanie rodzi pytanie . Nie wiadomo czy spi... się sprzęt ,czy pan Kazio wyłączył właśnie nadajnik i temu podobne problemy. Ale domyślam się ,że testowany jest MPEG-4 i wszystkie nowe a jednocześnie stare odbiorniki TV z dekoderem MPEG-2 nie będą odbierać wizji.Podobnie z PC gdzie konieczna jest wymiana tunerów lub nowy soft (jak się da). :hmm: . Polska to dziwny kraj.
 
Do góry