DVB-T w Polsce?

czy nowy tv wg. Ciebie musi miec tuner DVB-T?


  • Total voters
    0

lukaszek1234

New member
ale tan który podałeś hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=861 ten np4 to on by już napewno się nadawał? Bo mogę zainwestować ale jak to nie będzie działać albo jak za rok karzą mi kupic nowy to się wkurzę
 

a4tech

New member
Napewno to Kopernik nie żyje (Mikołaj) :p


Jeżeli twój model TV-ka (ustal to), poprawnie się z tym modułem dogada to jak najbardziej tak.

Poki co w PL, sygnał DVB-T (MPEG4) nie jest kodowany w żadnym systemie dostępu warunkowego :D
Po co kodować jak nadają tylko dla garstki wybrańców :confused: :confused: :confused:

Problem pojawi się dopiero wtedy, gdy dany nadawca zechce użyć do kodowania swojego sygnału, systemu innego niż CONAX.
Więc jeżeli zdecydujesz się teraz na ten omawiany moduł, to zostanie Ci mieć nadzieję, że ew. kodowanie będzie właśnie w Conax-ie.
Lub, że nadawcy wogule nie będą sygnału kodować :lol: :lol: :lol:

Pozdro.

ps. żeby było weselej, właśnie znalazłem jeszcze --TAKI-- ;) - System VIACCESS - Oparty na tym samym procku co wcześniejszy CONAX :)
 
Ostatnia edycja:

tps4

New member
Witam Obecnie są prowadzone testy kodowania w systemie NDS , więc to kolejny system, który może być jako dostępowy. pzdr
 

tps4

New member
Witam - kolejne testy:
DVB-T: TVP HD w multipleksie RTON Wisła/Skrzyczne

W dniu 12 lutego planowana jest zmiana konfiguracji multipleksu emitowanego z RTON Wisła / Skrzyczne. Z multipleksu zostanie usunięty program TVP Sport, a w jego miejsce zostanie dodany program TVP HD nadawany w MPEG-4.

Pozostałe programy pozostaną bez zmian. Rekonfiguracja realizowana jest w celach pokazowych.

Emisja ze zmienionym składem multipleksu potrwa do 19 lutego, po tym terminie zostanie przywrócony pierwotny zestaw programowy.

źródło: dziwne, ale nie mogę linka podać mimo, że mam 5 postów, ani cytowania ręcznego...
 

tpulaaga

New member
Dvb-t

Na czym można generalnie ściągać sygnał naziemnej tv cyfrowej DVB-T. Czy muszę mieć antenę sat. Czy wystarczy zwykła antena siatkowa. Kupiłem le32b530 - ma niby DVB-T (mpeg-4) i DVB-C.
prosze o info.
 

timbot

New member
Bez reklam
dvb-t absolutnie nie można odbierać na antenie sat :) można na zwykłej antenie siatkowej, gdyby nie działało to należy się przyjrzeć, może antena za silna/za słaba, skierowana w złym kierunku (nie na nadajnik).

dvb-c to dekoder cyfrowej telewizji kablowej - nie współpracuje z polskimi kablówkami....
 
J

Judash

Guest
Resort infrastruktury zdecydował wreszcie, na jakich odbiornikach będziemy oglądać cyfrową telewizję naziemną.
Po kilku latach uzgodniono wreszcie, na jakich telewizorach będziemy mogli oglądać naziemną telewizję cyfrową. W specjalnym komunikacie odpowiedzialny za te ustalenia resort infrastruktury podkreśla, że konsumenci planujący zakup odbiorników już dzisiaj powinni się upewnić, czy sprzęt spełnia wymagania określone w projekcie rozporządzenia.

Wygrał system MPEG4
http://finanse.wp.pl/kat,104134,title,Zastanow-sie-ktory-telewizor-kupic,wid,10988371,wiadomosc.html
 

bourbon

New member
Bez reklam
Niech się bujają z takimi uzgodnieniami. Konsumenta nie powinno obchodzić w jakich cudach są nadawane programy. Powinien podpiąć antenę i ma działać publiczny program.

Co mają zrobić ludzie, którzy właśnie wymienili swoje "nastoletnie" telewizorki na lcd, które rzekomo mają ten tuner do cyfrowej tv naziemnej, ale jak się wczytamy w mały drug instrukcji to okazuje się , że kompletnie nie przydatny, bo mpeg2 ? Telewizora nie zmienia się co kilka lat...

Ps. Czy tuner mpeg2 jest gdziekolwiek w europie użyteczny ?
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@bourbon


Masz sporo racji w tym co piszesz...

Ale świat idzie do przodu, technologia (standardy) również.
Ogólnie wybór MPEG4 w Polsce, powinien Nam wyjść na dobre :D

Dlatego przed kupnem czegokolwiek, należy czytać, pytać i 100 razy sprawdzać.
A nie sugerować się wyłącznie radami sprzedawców...

Ja zanim kupiłem wszystko sprawdziłem i mam w pełni użyteczny odbiornik :D
No może będe miał, jak DVB-T w końcu ruszy ;)


Pozdro.

ps. rozumiem, że kupiłeś TV z dekoderem MPEG2 ??? :(
 
J

Judash

Guest
bourbon napisał:
Niech się bujają z takimi uzgodnieniami. Konsumenta nie powinno obchodzić w jakich cudach są nadawane programy. Powinien podpiąć antenę i ma działać publiczny program.

Co mają zrobić ludzie, którzy właśnie wymienili swoje "nastoletnie" telewizorki na lcd, które rzekomo mają ten tuner do cyfrowej tv naziemnej, ale jak się wczytamy w mały drug instrukcji to okazuje się , że kompletnie nie przydatny, bo mpeg2 ? Telewizora nie zmienia się co kilka lat...

Ps. Czy tuner mpeg2 jest gdziekolwiek w europie użyteczny ?

Moze konsumenta nie powinno obchodzic co wlac do baku samochodu, bo samochod ma jezdzic i tyle?
A wszyscy ci, ktorzy kupili nowe tv lcd z mpeg2 i nadal beda je kupowac, to kupia sobie zewnetrzny tuner DVB-T MPEG4 lub skorzysta z tunera ktores z platform cyfrowych.
 
Do góry