Polaczenie VGA-HDMI

malysek

New member
Witam

posiadam laptopa z wyjsciem VGA i telewizor (Philips 32pf7332) z wejsciem HDMI i czy jest mozliwosc polaczenia tego wszystkiego poprzez przesciowke VGA-DVI i druga przejsciowke DVI-HDMI?

Mam tez w telewizorze wescie Component 5xRCA (YPrPb) i nie wiem do czego sluza te dwa dodatkowe wejscia V i H bo te trzy to sa skladowe - to wiem na pewno. Znalazlem na allegro taka przejsciowke:

http://www.allegro.pl/item172240068_kabel_svga_3xrca_rgb_5m_126_5_0_.html

ale ona ma tylko trzy wtyczki (skladowe) a tych dwoch nie ma. Czy bedzie przez ta przejsciowke dobre takie polaczenie czy potrzebna jest 5xRCA?

Bardzo prosze o pomoc jestem juz zdesperowany bo chcialbym cos obejrzec w koncu w wyzszej rozdzielczosci niz SVHS bo tylko taki kabelek na razie sluzy mi do podlaczenia laptopa z telewizorkiem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
napisz jakie masz wyjścia w laptopie
pamiętaj że DVI-HDMI to tylko obraz a musisz podać jeszcze dzwięk

pozd
 

malysek

New member
W laptopie mam tylko VGA i SVHS dzwiek bym mial z line-out ewentualnie zakupilbym jakiegos soundblastera pod PCMCIA. Znalazlem niedawno na forum ze to polaczenie nie jest mozliwe takze pozostaje mi tylko to drugie VGA-Component tylko pozostaje pytanie czy taki kabelek, ktory podalem w poprzednim poscie bedzie wspolpracowal z laptopem, bo chyba te dodatkowe dwa wejscia sluza do synchronizacji i sa potrzebne przy polaczeniu z laptopem. Czy ktos moze podlaczal tak komputer, laptopa poprzez taki kabelek?

Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
połączenie VGA-Component jest dobrym połączeniem
ale ten kabelek z linku to do mnie nie przemawia - skąd w VGA dzwiek :confused:
 

malysek

New member
Tam nie ma nic o dzwieku. To jest sam kabelek ktory posiada trzy skladowe. Dzwiek bylby z innego zrodla. Potrzebuje tylko informacji czy ten kabelek bedzie dobry bo nie posiada jeszcze dwoch wtyczek (chyba do synchronizacji) i teraz pytanie skad wziasc taki kabelek (RGBHV)? Czy bez tych dwoch wtyczek tez bedzie dzialalo?

Pozdrawiam
 

ajdo

New member
CZYLI GDY PODLACZE laptopa prez lacze VGA i wloze kabel w lcd tez do VGA po puszczeniu materialu hd otrzymam zeczywiste hd na tv?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jeżeli twoja karta i LCD na to pozwoli to tak
jednak w zależności od modelu LCD i sterowników obraz może być czasami ucięty po bokach
pozd
 

masay

New member
Witaj. Aby podłączyć laptopa do TV najlepiej by było gdybyś miał w notku wyjście HDMI bądź DVI bo wowczas kupujesz tylko kabelek i wszystko działa. Jednak często zdarza się że notki mają wyjścia VGA i S-Wideo a telewizory nie mają wejścia VGA. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup stacji dokującej na USB z wyjściem DVI na przykład tu:
www.allegro.pl/item334971562_okazja_dynadoc_toshiba_usb_uniwersalna.html
i wtedy wszystko śmiga aż miło.
Ja korzystam z takiego rozwiązania bo mam notka Toshiba Satellite A215-S7422 który nie ma wyjścia DVI tylko VGA oraz S-Wideo a mój telewizor ma tylko wejście S-Wideo oraz HDMI więc jedynym wyjściem okazała się stacja dokująca którą szczerze polecam.
 

Dztka

New member
Witam Panowie.

Odgrzeje temat.

A czy taki szereg przejsciowek pomoze w przeslaniu sygnalu z DVD ktory ma upscaling jedynie po HDMI do tego HDMI do DVI dalej DVI na VGA i do projektora?

Dzis mam podlaczone dvd po Copmponent>VGA i ciagnie 720p. Nie wiem czy przy nowym sprzeciku pociagnie po takim szeregu przełącznikow.

Z gory dzieki za info!!

D.
 

Siwyy

New member
Witam,
Czy istnieją przejściówki VGA->HDMI? W instrukcji TV jes napisane, że po VGA można ustawić maks 720p jednak po HDMI już 1080p. Kupiłem kabel VGA zanim zajrzałem do instrukcji, podłączyłem i jak się okazało FullHD to to nie jest:) Kabel DVI->HDMI raczej odpada bo podpiąć chciałem laptopa gdzie mam tylko d-sub i s-wideo...
Więc czy jest możliwość oglądania materiałów w FullHD po podpięciu tego laptopa do tv? (tv->Sony KDL-40D3500, laptop->A205-S4577)
 

marekwroc

New member
witam, mam laptoka asusa z wyjsciem vga i kupilem tv lcd toshiba 37AV500PG(nie wiem czy dobry, ale byl tani bo 1700pln) no i klopot mam jak to polaczyc ze soba gdyz w lcd nie ma zlacza pc vga.
kupilem nawet kabel vga-component, ale nic nie dziala. niebieski ekran.
nie wiem jak to zrobic aby dzialalo, a nie chce wywalac niepotrzebnie kasy w bloto.
w razie czego moge jeszcze oddac ten tv bo swiezo kupiony jesli nie jest warty posiadania go to wtedy kupie inny :D ale czy mozna jakos zdzialac z polaczeniem mojego laptoka z lcd?
 

banu

New member
konwersja VGA (+adudio) na HDMI

witam, potrzebujesz skalera, ktory zamieni VGA +audio na HDMI , ewentualnie HDMI+s/PDIF zapraszam na prywatnego e-maila, to dam wskazówke gdzie taki skaler kupic ,cena 570 +VAT (RICO) lub 1385+VAT (TV One)
 

PatiJ

New member
może to:

asus splendid hd1 video enhance
lub:
tu jest taki konwerter:
kabelki.eu
może ktoś już ma z tym dośwaidczenie jakieś?

pozdrawiam
 

jakublesniewicz

New member
Witam,
Coś może nowego w tym temacie. Mam kompa Dell e1505 ma on wyjście VGA mam amplituner Denon AVR-1910 połaczony z TV LG przy pomocy HDMI. Moje pytanie brzmi czy mogę podłaczyc kompa pod amplituner ( ma on 4 wejścia HDMI i jedno wyjście na TV) poprzez kabel VGA-HDMI?? Proszę o podpowiedz jak to zrobic. Mam taki kabelek ale nie uaktywnia się w kompie możlwoś przełaczania obrazów. Może ktoś pomoże jak temu zaradzic. w instrukcji jest napisanie że amplituner zamienia sygnał analogowy na cyfrowy i skaluje go.
Podaję gg 4032500
Pozdrawiam
Jakub
 
Do góry