Full HD z kompa na plazme bez przycinek - ostatnie starcie

jerry46

New member
Witam Panowie,
pytałem już w wielu miejscach w necie ale nie trafiłem na specjalistę który by mógł zaradzić na mój problem, może tutaj, wśród wybitnych fachowców i znawców tematu będzie inaczej?

Do rzeczy:
- do 50 calowej plazmy LG 50PB5600 mam podlaczony poprzez hdmi laptop Acer 5740g (i5 430m, 8gb ram, ssd 840 evo, ati 5650hd, win 7 64bit), materialy wyswietlaja sie ok do czasu az proboje otowrzyc testowe pliki .mkv w full hd blue ray. Na ekranie laptopa (rozdz. 133x768 chodzi wszystko ok) natomiast na tv co jakiś czas nastepuje lekkie przyciecie materialu wideo (taki lag) jakby cos niewyrabialo.
Testowalem na kilku plikach - glownie pliki w rozdzialce 1920x1080, mkv, pliki po kilka GB.
Do odtwarzania uzywam MPc HC 64bit, ffdshow i nic pozatym - do tej pory wszystko smigalo.

Co moze byc przyczyna i jak ustawic aby dzialalo poprawnie? NA probe zainstalowalem k-lite codec pack ale po tym jeszcze bardziej tnie, obraz widocznie klatkuje, to samo przy ogladaniu materialu full hd w 1080p z youtube - ale tak jak mowie, dzieje sie to tylko na ekranie tv, na ekranie kompa jest ok.

Ekrany ustawione mam jako rozszerzone tzn. obraz pulpitu i okien mam na ekranie laptopa (ekran glowny) a film wyswietlam na ekranie tv (ekran dodatkowy), ustawielem tez obraz tylko na tv ale nie ma roznicy

Co podejrzewam:
- komp nie daje rady wyswietlic materialu w rozdzialce 1920x1080 - troche by to bylo dziwne bo do tej pory nie mialem problemu, parametry sa dosc wysokie
- wina kodeków/playera: tutaj jest tyle opcji do ustawienia ze glowa boli, korzystam z mpchc, vlc i sprawdzalem takze na wmp - jest tak samo - na materialach w full hd co pewien czas zwiecha obrazu, sprawdzalem w mpchc i mam ustawione przyspieszenie sprzetowe dxva

- wina kabla hdmi?

- wina tv?

Sam juz nie wiem co poradzic, chcialbym zaczac od profesjonalnego ustawienia playera i kodekow- czy dobrze robie ze korzystam z mpchc i ffdshow? zawsze bylem przeciwny wszelkim zbiorzczym paczka kodekow typu k-lite ale teraz juz sam nie wiem....

na starym kompie korzystalem kiedys z core avc i fajnie to chodzilo, moze tu tez cos podobnego odpalic?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak klatkuje to możliwe że używa do renderowania obrazu integry a nie nie ATI...

Spróbuj ustawić pulpit TV jako 1 (główny) albo wybrać 1 ekran i tylko TV (żeby laptop nic nie wyświetlał) i sprawdź wtedy
 

jerry46

New member
W tym lapku nie ma karty zintegorwanej tzn. procek i5 430m jest z generacji gdzie nie bylo jeszcze hd4000 itp zintegorwanych, wszystko leci po ati, wgralem tez najnowsze sterowniki, karte moge podkrecic do 670/910 (w grach to fajnie sie sprawdza),
probowalem wyswietlic tylko na 1 tv (ekran w lapku wylaczony) nic to nie dalo, probowalem wyswietlac na vlc, mpchc i wmp. to samo na wszystkich.
 

jerry46

New member
oczywiście takie rozwiązanie testowałem na samym poczatku - podlaczalem pendrive oraz dysk 2,5cala po usb, proboawalem tez dysk 3,5cala ktory ma swoje zasilanie (i jest to 7200 obrotowy wd) ale tego nie chcial mi rozpoznac.
efekty? na moje oko jest gorzej niz by szlo przez kompa. nie wiem na ile to kwestia uzytych w tych plikach kodekow/formatu wideo ale wtedy klatkowanie jest nieco mocniejsze a sama jakosc obrazu widocznie gorsza. byc moze gdy material przechodzi przez programy/kodeki na kompie jest mu latwiej?
 

Prosument

New member
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale temat poruszany już niejednokrotnie.A więc żeby nie było mikroprzycięć częstotliwość odświeżania musi być wielokrotnością liczby klatek materiału video.Przykładowo materiał 30fps nie będzie odtwarzany płynnie przy częstotliwości odświeżania 50Hz ustawionej na wyjściu w komputerze.Tak samo odwrotnie.Zazwyczaj problem mikroprzycięć rozwiązuje ustawienie 50Hz na wyjściu z kompa i zainstalowanie programu reclock i wymuszenie w nim odtwarzania materiału z szybkością 25 kl/s.W ten sposób zdecydowana wiekszość avi i mkv która jest wyświetlana 23,9 kl/s będzie wyświetlana bez przycięć.Do materiałów 30 fps pomoże tylko zmiana odświeżania na 60 Hz.
 

saito85

New member
Wywal wszystkie kodeki. Zainstaluj tylko ac3filter i haali media splitter
Potem sprawdź. Zainstaluj Splash Lite nawet na próbę i włącz akcelerację sprzętową w ustawieniach playera. Daj znać.
 
Do góry