Kabel HDMI i Ethernet

knocked

New member
Natknąłem się ostatnio w sklepie na kabel z takim opisem i nie wiem na jakiej zasadzie to działa.
Czy można tego użyć jako alternatywy do dostarczania internetu do TV?
Nie rozumiem jak by to mogło działać.

O co chodzi z tą obsługą ethernet?
 

knocked

New member
Kable "with Ethernet" umożliwiają obsługę - poprzez HDMI - aplikacji opartych na protokole IP. Zapewniają przy tym transfer danych audio i wideo w trybie HD za pośrednictwem jednego kabla. Lepsze wersje umożliwiają dwukierunkową komunikację typu High Speed.

:) to chyba Ci przedstawi sprawę jasno

Własnie po przeczytaniu tego wyjaśnienie w necie napisałem pytanie na forum.

Czy taka aplikacja może być np przeglądarka internetowa w TV podłączona do karty graficznej komputera tymże kablem HDMI i to wystarczy do dostarczenia internetu do TV, czy tez jak mi się wydaje, cudów nie ma i zwykły kabel ethernet RJ45 też trzeba podłączyć?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Natknąłem się ostatnio w sklepie na kabel z takim opisem i nie wiem na jakiej zasadzie to działa.
Czy można tego użyć jako alternatywy do dostarczania internetu do TV?
Nie rozumiem jak by to mogło działać.

O co chodzi z tą obsługą ethernet?

Idea była taka, że zamiast konieczności robienia takiego okablowania:
hec_before_400-2.jpg


miało wystarczyć takie:
hec_after_400.jpg


Ale jak na razie nic z tego nie wyszło, bo mimo, że minęły już ponad 3 lata od wprowadzenia tej opcjonalnej funkcji w specyfikacji HDMI żaden z producentów telewizorów nie zdecydował się jeszcze na jej zastosowanie.
 

knocked

New member
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Jako do potomka jaskiniowców obrazki przemówiły do mnie najbardziej ;)
Teraz wreszcie rozumiem.
 

Slawek0702

New member
Odkopuje. Czy za pomocą HDMI można przestać dane np z komputera do komputera czy może TV? Nie bezpośrednio obraz a pliki. Np czy telewizor połączony kablem HDMI z komputerem może mieć dostęp do danych z dysku komputera?
Bo nie wiem co daje w kablu ten ethernet tak naprawdę.
 
Do góry