Odsłuch kabli głośnikowych

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Furutech zdobył tutaj wysoką notę i rekomendacje Supertest kabli głośnikowych - Furutech ?-2T. Napisz koniecznie jak po odsłuchach i co wniosły poszczególne kable? Sam jestem ciekaw:) Jak się sprawdził Ultralink?, bo mam chęć na Matrix 2. Jeszcze myslałem o Audioquest Type 8 i XLO HTS 12. Gdybyś miał okazję posłuchać i maznąć kilka słów to byłbym wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może nie przeprosić, a w nie uwierzyć:) Tak powiem, że przydało by się coś lepszego podpiąć niż kabel za 3zł/m. Jasne, nie będę cudował i kupował po kilka stówek za metr, ale taki za 50-80zł już by był ok. Nie mam teraz czasu na odsłuchy, dlatego kazda subiektywna opinia mnie ciekawi.
 

eddielublin

New member
Furutech zdobył tutaj wysoką notę i rekomendacje Supertest kabli głośnikowych - Furutech ?-2T. Napisz koniecznie jak po odsłuchach i co wniosły poszczególne kable? Sam jestem ciekaw:) Jak się sprawdził Ultralink?, bo mam chęć na Matrix 2. Jeszcze myslałem o Audioquest Type 8 i XLO HTS 12. Gdybyś miał okazję posłuchać i maznąć kilka słów to byłbym wdzięczny.
Tak w dwóch słowach Ultralink vs Tellurium
U: bas niższy ale przez to taki "rozwleczony" stanowiący bardziej tło niż równoprawną sekcję w utworach, scena zawężona do szerokości kolumn poza kilkoma spektakularnymi wyjątkami, tam gdzie T gra króciutkim punktowym basikiem np. stopa perkusji to U rozciąga dźwięk. T daje dużo lepszą scenę, szerszą, wyższy poziom szczegółowości i trudno zidentyfikować miejsce ustawienia kolumn.
Jak ktoś zwraca uwagę na walory estetyczne to U to kawał kabla jak do zasilania spawarki transformatorowej, a T to taka zgrabna subtelna "tasiemka" wijąca się za kolumnami.
W dzisiejszym pojedynku chyba zwycięzcą zostanie Tellurium, jeszcze tylko potwierdzenie na niskich poziomach głośności.
Audioquesta i XLO chyba w Lublinie nie ma, a szczerze mówiąc to jestem trochę leniwy i nie chce mi się bawić w wysyłki, chyba zrobię wyjątek tylko dla Albedo
CDN
 

eddielublin

New member
Daj znac jak wypadły Tellurium ;)
Do Twojej muzy zbadaj też Cardasa
docelowo będę chciał posłuchać Tellurium Q Black, niebieski już jest intrygujący, słucham akurat (na kablach Tellurium) Naim Radio i "plumka" jakieś jazzowe trio, jestem zaskoczony jak niskie dźwięki może zagrać kontrabas przy jednoczesnej szczegółowości i różnorodności perkusji, zwłaszcza talerzy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak czytam o tym Tellurium Q Blue i wychodzi na to że to jakaś nowość. Tylko szkoda że nigdzie nie ma danych na temat tego kabla ( niby tajemnica producenta). Nawet nie wiadomo jaka czystość miedzi jest użyta? Opinie na ogół pochlebne a i cena bez konfekcji daje radę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Napiszę jeszcze kilka zdań, co udałol mi się przesłuchać ostatnio.

Słuchałem też Kimber Kable 4VS. W porównaniu do PR jest zdecydowanie bardziej szczegółowy, gra bardziej górą, basik ten sam, taki słodki, ocieplony, bardzo dobry kablek, ale brakuje tego czegoś,choć godny polecenia, szczególnie w stosunku cena/jakość brzmienia.

Podczas pożyczania kabli głośnikowych „wpadły” mi w ręce również interkonekt Cardas Microtwin, który w połączeniu z kolumnowym Quadlinkiem dał brzmienie jeszcze bardziej precyzyjnie w porównaniu do zwykłej łączówki Profigolda. Dobrana para. Zostawiłem tak wpięte na weekend i przesłuchałem kilka płyt, które dostały nowego życia (czyli zwykły kabel z miedzi i Profigold poszedł w odstawkę).

Wire World Oasis 7, kierunkowy (1300 zł). Skręcona konstrukcja. Hmm, ciekawy, ale za tą cenę spodziewałem się czegoś więcej. To jeden z tych kabli, które podkreślają skrajne pasma. Wyeksponował zdecydowanie górę, ale nie w tak natarczywy sposób jak Nordost. Polepszył też basik. Nie dodał go więcej, ale efekt był zbliżony do podniesienia głośności gałką we wzmaku. Na pewno oczyścił go w stosunku do zwykłego kabla za 2 zł. Niestety bardzo zubożył średnice. W większości utworów cykała perkusja, grał ładny bas, ale wokale były po prostu biedne, bardzo biedne. Zniknęło też coś co wszyscy lubimy, czyli przestrzeń oraz stereofonia. Czasem brzmiało to jakby dwie kolumny mono. Z WW daje sobie spokój.

Vovox Vocalis (1900 zł). Oj to bardzo ciekawa propozycja. Mimo, że to konstrukcja cienka jak włos, typu solid, dwie żyły rozdzielone ok. 2 cm płócienną taśmą (przypomina budową Tellurium Q Black), to kabel ten zbliżał się brzmieniem do Furutecha za 3 tys., czyli całkiem udany i uniwersalny. Góra – szczegółowa, precyzyjna i nienatarczywa. Średnica zdecydowanie lepsza niż w Oasis 7, czysta, może nie tak słodka i soczysta jak czasem sie zdarza, ale na pewno bardzo dobra i ten bas – niski, mocny, niezbyt sztywny, ładnie zaokrąglony i prowadzony, ale nie tak jak w Kimber. Rytmika bardzo poprawna, może nie aż tak wybitna i podkreślona, ale na pewno ponad przeciętna. Nie zubożył szerokości sceny, co też ważne. Ogólnie cala konstrukcja na duuużym plusie. To pierwszy kabel grający całym pasmem poniżej 2 tys. Bardzo uniwersalny i transparentny. Grał po prostu tak jak należy, chyba mało dodając od siebie (i czy nie o to chodzi?). Istotną wadą tego kabla jest konstrukcja wtyczki, a właściwie jej połączenia z kablem, mianowicie wygląda bardzo marketowo i niestety jest zwyczajnie licha. Kable, które dostałem do testu miały wtyki już dość poluzowane i po prostu ”latały” na drucie , ale mam nadzieję, ze to przez sklepowy egzemplarz, choć dobrze to nie świadczy.

Obawiam się jednak czy te moje wszyskie testy nie wezmą w łeb, gdyż testowałem to na odtwarzaczu UD5007. Porównując go z niskim modelem CD Marantza, UD wypadł jednak gorzej, jesli cbhodzi o precyzję. Ciekawe czy jak zsosuję do CD np. Albedo to czy nie przesadze? Po zakupie CD razem skonfrontuje Albedo (najlepiej razem z Kimberem na basach) Cardasa i Vovoxa.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
A ja chciałem poinformować, że wybrałem Tellurium Q Black, nie będę się silił na jakieś amatorskie recenzje bo zaraz mnie ktoś opieprzy. Wiec krótko jakby ktoś chciał wiedzieć dlaczego: bo są najlepsze do moich preferencji.
Warto zwrócić na nie uwagę, niemniej jednak Kimber tez jest świetną propozycją i kiedyś do nich wrócę...
Gdyby ktoś chciał "dociążyć" bas to Furutech U2T
To tyle :)
Pozdrawiam i wszystkiego naj w Nowym Roku, kilometrów ekskluzywnych kabli w systemach...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Skoro przy Tellurium jesteśmy firma Angielska mało w Polsce znana ,oprócz kabli ma w swojej ofercie dwa wzmacniacze
Iridium 20 (cena 6000 funtów) pomimo dość potężnej obudowy i ciężaru 21kg moc niewielka 18W /8ohm i 9W/4 ohmy ale w czystej klasie A
Claymore (cena 3760 funtów) waga mniejsza 6,2kg ale większa moc 72W/8ohm ,81W/4ohm
 

werf

Active member
Bez reklam
Skoro przy Tellurium jesteśmy firma Angielska mało w Polsce znana ,oprócz kabli ma w swojej ofercie dwa wzmacniacze
Iridium 20 (cena 6000 funtów) pomimo dość potężnej obudowy i ciężaru 21kg moc niewielka 18W /8ohm i 9W/4 ohmy ale w czystej klasie A
Claymore (cena 3760 funtów) waga mniejsza 6,2kg ale większa moc 72W/8ohm ,81W/4ohm


Nie odwrotnie?
 

siamer

New member

phil7008

New member
Bez reklam
Witam.

Nie dlugo planuje zakup sprzetu i sprawdzam kable... w scianie mam puszczone takie kable KABEL GŁOŚNIKOWY 2X2,5mm OFC MIEDZ 100% SUPER CENA (3770528937) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (jak robilem ta izolacje to na innym forum powiedzieli ze kabel sa ok! :/ ) czy ten kabel sie nada (sprzet marantz sr6007 + dali zensor 7)... kable na fronty moge zmienic dlatego pytam... co byscie polecili w cenie tak okolo 200 zl za 2 kable 2x5 metrowe ?

pozdrawiam...

Jasne ze sie nadaja czy te za 4pln czy za 200 to napewno nie uslyszysz roznicy bo to nie kable graja,no chyba ze chcesz sie chwalic przed kolegami ladnymi oprawkami:cool:
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Jasne ze sie nadaja czy te za 4pln czy za 200 to napewno nie uslyszysz roznicy bo to nie kable graja,no chyba ze chcesz sie chwalic przed kolegami ladnymi oprawkami:cool:
Tak zgadza się to nie kable grają, ale są kable które w graniu przeszkadzają :), ale oczywiście nie chcę nikogo na silę przekonywać.

siamer - osłuchaj się z tym co masz w ścianach, potem pożycz coś z salonu i sam oceń.
 

phil7008

New member
Bez reklam
siamer zwroc uwage zeby kable byly jednakowej dlugosci i srednicy na kanalach 2,5mm to optymalne zastosowanie do domu,wiadome jest tez zeby nie przesadzac z ich dlugoscia,zadbaj o dobre koncowki np. jakie banany dobrej jakosci
 

siamer

New member
a moglibyscie polecic jakies banany za rozsadna cene ? w tej chwili mam ladne takie gniazdka zalozone Simon54 Gniazdo głośnikowe podwójne antracyt DGL32.01/48 WMDG-02000x-048 - TIM czy to byl blad ? mam je wywalic i wyciagnac kable i zalozyc na nie banany ? czy do tych gniazdek podlaczyc kable a z drugiej strony zakonczyc je bananami ?

pozdrawiam...

PS. postaram sie przetestowac jakis kabel z czystej ciekawosci... ale mam szczera nadzieje ze nie bedzie za duzej roznicy tak jak mowi phil7008 ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ile chcesz przeznaczy na banany? Co do gniazda glosnikowego w scianie, to szczerze mowiac nie podoba mi sie, nie chodzi bynajmniej o wyglad.
Jak dla mnie, to za duzo laczen i punktow styku.
Jak poszukasz na forum, to opisywalismy juz banany, sam mam kilka rodzajow i jak najbardziej polecam.
 

siamer

New member
rozsadne pieniadze na komplet do 2 glosnikow (czyli 4 do glosnikow i 4 do aplitunera) czyli 8 sztuk max 100 zl chyba ze lepiej kupic jakis kabel, mozecie polecic jakis do 200 - 250 zl (2 sztuki)... co myslicie o tym kablu molodika ?

pozdrawiam...

PS. troszke sie boje ze zle zamontuje te banany (z lutowaniem to za dobry nie jestem :niewiem:)... :/
 
Do góry