Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

StereoWszystko związane z tematem

Wróć HDforum > Audio > Stereo > Odsłuch kabli głośnikowych
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
07-08-2015, 23:10
Domyślnie

Cytat:
Napisał sihborx Zobacz post
@ armanig
Masz rację to ja się źle wyraziłem. Chodziło mi dokładnie o to o czym napisałeś.
A jeśli chodzi o atmos to jak na razie nic nie wyczytałem o konieczności stosowania dodatkowego wzmaka. Z tego co wiem to ten AMP powinien pociągnąć wszystko sam ale nie będę się upierał bo jeszcze nie zabrnąłem tak daleko
Twój ampli posiada 9 końcówek, a pełny system Atmosa to 7.1.4 (11.1), czyli potrzebujesz 11 końcówek, a masz 9.
Mam taki system 11.1 , więc wiem

Tak to wygląda:

A podłączenie wyglądałoby u Ciebie tak, ja akurat mam na zewnętrznych końcówkach mocy.
Musisz mieć zewnętrzny wzmacniacz aby zrobić system Atmosa jak powyżej. Podłączenie poniżej:

Moja galeria: 1 2

Ostatnio edytowane przez armanig ; 07-08-2015 o 23:13
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Full HD

Meldunek: Mar 2009

07-08-2015, 23:22
Domyślnie

heheh ..... uprzedziłeś mnie ... właśnie miałem napisać, że znalazłem w instrukcji i że masz rację .....
Dzięki ..... i wybacz ale jeszcze wiele czasu minie zanim ogarnę ta kuwetę

ps- jeszcze raz pozwolę sobie powtórzyć pytanie kończąc temat bi amp-u...
==========
pyt.- jak uważacie - czy te Qed co mam będą wystarczająco dobre aby je wykorzystać po wymianie głośników na takie z przedziału cenowego 12-15tys para? Chodzi mi o to czy przy tak drogich głośnikach taki kabel nie będzie w jakiś sposób obniżał jakości?
Wiecie o co chodzi - głośnik za 100pln to i na miedziaku pójdzie.... albo jak z jakością muzyki -im lepszej jakości sprzęt tym lepszej potrzebuje muzy.

Jeśli tak to zastanawiam się czy nie poczekać na wymianę głośników i ewentualnie kabli a potem bawić się z testy z bi amp / wiring i inne
Odpowiedź z Cytatem
sihborx jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Sep 2006

08-08-2015, 08:17
Domyślnie

Zdecydowanie poczekałbym na wymiany głośników. Kable dobiera się do całego istniejącego już systemu, czyli na końcu. Wszystko też zależy od tego czego oczekujesz i jak bardzo Twoje ucho jest wrażliwe na takie zmiany. QEDa na pewno nie masz się co "wstydzić". Jeśli po wymianie kolumn będziesz potrzebował czegoś jeszcze to wtedy najwyżej wymienisz kable we frontach na lepsze. W kolumny za 12-15 tys zdecydowanie już warto się pobawić.

Dali Ikon 6 Mk2 White High Gloss 7.1.4 Atmos
Marantz PM-KI Pearl Lite, SA-KI Pearl Lite, AV7702 mk2, MM7025, 2x MM7055, UD7007, NA7004, ST6003, HD-DAC1, Rega Planar 3, Sennheiser HD 650, Sony WH-1000XM3
Kable stereo (głośnikowe, RCA i zworki) Tellurium Q Black, Kable kino QED Performance
Sony Bravia KDL-46NX700 White, Epson EH-TW3200, Samsung S10
Galeria
Odpowiedź z Cytatem
krzysztofradio jest offline
reklama

Full HD

Meldunek: Mar 2009

08-08-2015, 09:11
Domyślnie

I tak właśnie zrobię. Nie ma co się spieszyć. Mam nadzieje, że mnie rozumiecie - już 3 tyg. nic nie zmieniłem .... coś by się chciało dokupić

Dzięki Wam wszystkich za porady...... z każdym postem wiem więcej i przez to wiem ile jeszcze nie wiem
Odpowiedź z Cytatem
sihborx jest offline
Senior Member

Meldunek: Feb 2015

12-08-2015, 00:39
Domyślnie

Witam.Zdecydowanie najpierw spięcie całego systemu a potem zabawa z kabelkami Jakiś czas temu zakończyłem ten rozdział (choć nie powiem że to koniec )
Wstrzymaj się,osłuchaj z nowym zakupem i wtedy spróbuj zmian kosmetycznych.
Powodzenia.
Odpowiedź z Cytatem
Geronimo zx jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Sep 2006

01-12-2015, 22:05
Domyślnie

Podzielę się z Wami spostrzeżeniami na temat dwóch urządzeń:
Audioquest Jitter Bug
Filtr szumów danych i zasilania USB AudioQuest JitterBug w specjalnej cenie - Top Hi-Fi & Video Design
pożyczyłem to ustrojstwo. Tylko półgodziny zabawy, ale wymiękłem - chyba tracę słuch. Nie słyszałem żadnego pozytywnego wpływu do komputerowego audio. Słuchałem na flackach, na mp3, zewnętrzną kartę wpinałem bezpośrednio do kompa, poprzez JitterBug, również bezpośrednio wpięty odtwarzacz, testowałem tez rozgałęziacze USB... nie słyszę żadnej różnicy, a w niektórych utworach zamiast słyszeć mniej brudu słyszałem go więcej (więcej szumu, mniej wokalu) - do oddania. W mojej konfiguracji się nie zprawdza.

W salonie natomiast poprosiłem kiedyś o ślepy odsłuch z udziałem Nordost QK1
Akcesoria AV Nordost QK1 w specjalnej cenie - Top Hi-Fi & Video Design
Podkreślam celowo, ze testy były ślepe i to ja miałem wskazać panu z obsługi kiedy i czy są jakieś różnice. Coś tam to daje. 5 razy na 6 zmian udało mi się trafić i wskazać, że jest cieplejszy klimat. Daje to delikatne, ale naprawdę bardzo bardzo niewielkie delikatne ocieplenie klimatu. Jest to już na granicy mojej percepcji, a owo ocieplenie miało miejsce tylko przy najwyższych częstotliwościach. Niestety jak to zwykle jest z "poprawiaczami" prądowymi - kosztem szczegółów. Generalnie była to dużo mniejsza zmiana jak w przypadku kondycjonerów czy kabli zasilających. Wg mnie kompletnie nie warte takiej kasy. Też podziękowałem.

Wg mnie zabawki nie dla mnie

Dali Ikon 6 Mk2 White High Gloss 7.1.4 Atmos
Marantz PM-KI Pearl Lite, SA-KI Pearl Lite, AV7702 mk2, MM7025, 2x MM7055, UD7007, NA7004, ST6003, HD-DAC1, Rega Planar 3, Sennheiser HD 650, Sony WH-1000XM3
Kable stereo (głośnikowe, RCA i zworki) Tellurium Q Black, Kable kino QED Performance
Sony Bravia KDL-46NX700 White, Epson EH-TW3200, Samsung S10
Galeria

Ostatnio edytowane przez krzysztofradio ; 01-12-2015 o 22:07
Odpowiedź z Cytatem
krzysztofradio jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jan 2009

02-12-2015, 07:39
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzysztofradio Zobacz post
W salonie natomiast poprosiłem kiedyś o ślepy odsłuch z udziałem Nordost QK1
Akcesoria AV Nordost QK1 w specjalnej cenie - Top Hi-Fi & Video Design
Podkreślam celowo, ze testy były ślepe i to ja miałem wskazać panu z obsługi kiedy i czy są jakieś różnice. Coś tam to daje. 5 razy na 6 zmian udało mi się trafić i wskazać, że jest cieplejszy klimat. Daje to delikatne, ale naprawdę bardzo bardzo niewielkie delikatne ocieplenie klimatu. Jest to już na granicy mojej percepcji, a owo ocieplenie miało miejsce tylko przy najwyższych częstotliwościach. Niestety jak to zwykle jest z "poprawiaczami" prądowymi - kosztem szczegółów. Generalnie była to dużo mniejsza zmiana jak w przypadku kondycjonerów czy kabli zasilających. Wg mnie kompletnie nie warte takiej kasy. Też podziękowałem.

Wg mnie zabawki nie dla mnie
Witam,
szkoda jednak, że źle to zrobiłeś, QK1 jest mniej słyszalny od QV2 oczywiście najlepiej są
słyszalne w parze.
Jak piszesz " Generalnie była to dużo mniejsza zmiana jak w przypadku kondycjonerów czy kabli zasilających" Całkowicie się nie zgodzę ta para daje większe korzyści niż nie jeden
kondycjoner za 10k., a od kabli na 100% większe.

Fajnie by było jakbyś podał jaki sprzęt brał udział w testach, bo może mini wieża .

Pozdr.
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania