Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

StereoWszystko związane z tematem

Wróć HDforum > Audio > Stereo > Odsłuch kabli głośnikowych
Odpowiedz

Full HD

Meldunek: Mar 2009

07-08-2015, 15:23
Domyślnie

I właśnie dlatego pytam bo jak wiecie temat zworków jest nie pierwszym przedmiotem walki dobra ze złem

@armanig :
Dlaczego zwroki powinny być z tego samego kabla? Mógłbyś to jakoś rozwinąć?

To znaczy że jak w przyszłości będę wymieniał kable to zworki też mam wymieniać? Pytam z ciekawości bo nawet na tym forum wielu wyrzucało fotki ze swoim sprzętem gdzie zworki były inne niż kable.

@Krzysiek1980
Obecne kable mam*** konfekcjonowane -z bananami więc trochę szkoda mi je rozbierać zważywszy że będę je sprzedawał. Dlatego zainteresowałem się zabawą ze zworkami.

================================

Niemniej z tych komentarzy jakie dotąd przeczytałem to większość preferowało bi amp zamiast bi wire ale jak wiecie do tego trzeba by dokupić drugi kabel. Dodatkowo zablokowane mamy surround w Ampli.
Odpowiedź z Cytatem
sihborx jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
07-08-2015, 16:04
Domyślnie

Cytat:
Napisał sihborx Zobacz post
@armanig :
Dlaczego zwroki powinny być z tego samego kabla? Mógłbyś to jakoś rozwinąć?
To znaczy że jak w przyszłości będę wymieniał kable to zworki też mam wymieniać? Pytam z ciekawości bo nawet na tym forum wielu wyrzucało fotki ze swoim sprzętem gdzie zworki były inne niż kable.
Logika podpowiada takie rozwiązanie, ponieważ wszystko leci na jednym kablu z tej samej stajni, a skoro uznajemy, że kabel zmienia brzmienie, to po co wprowadzać dodatkowy element (tyczy się to Twojego przypadku, gdzie ciągniesz wszystko na jednym kablu). Oczywiście można, ale dla mnie sam temat zworki jest dyskusyjny i osobiście zastosowałbym ten sam kabel.
Na forach znajdziesz podobne sugestie, a zdania i tak będą podzielony, aczkolwiek ja osobiście nie usłyszałem różnicy pomiędzy zworkami firmowymi, a tymi z przyciętego kabla. Chyba, że jakość firmowej zworki jest fatalna. Temat jest obszerny, bo również można zastosować inne kable na niskie, a inne na wysokie (z pominięciem zworki).
Takie rozwiązanie można wykorzystać do bi-wire, jak i do bi-amp, z tym, że w pierwszym przykładzie (również nie stosujemy zworki), a dwie pary kabli które łączą się dopiero w terminalach w ampli/wzmacniaczu. W drugiej opcji (bi-amp), już nic z niczym nie skręcamy, niezależnie lecą z gniazd kolumny, do osobnych końcówek w ampli.

Ja osobiście wolę jeden porządny kabel, jak dwa osobne słabszej jakości (które teoretycznie mają lepszą separację). To tyle w temacie bi-wire. W bi-ampie już nie ma wyjścia, tutaj z natury muszą być dwie pary kabli.

Cytat:
Niemniej z tych komentarzy jakie dotąd przeczytałem to większość preferowało bi amp zamiast bi wire ale jak wiecie do tego trzeba by dokupić drugi kabel.
Oczywiście że bi-amp jest lepszy, osobne końcówki zasilają każdą ze stref w kolumnie (niska i wysoka). U mnie np. w kolumnach jest tri-amp i najlepszym rozwiązanie byłoby zasilić je trzema końcówkami, po jednej na stref (niskie/średnie/wysokie). Tylko kto się w to bawi.
Sam temat dot. połączeń typu bi-amp, jest bardzo obszerny, ale do naszych zastosowań wystarczy podstawowa wiedza.
Mamy gdzieś obszerną dyskusję (z fotkami) na ten temat.

Cytat:
Dodatkowo zablokowane mamy surround w Ampli.
A to niby dlaczego? Spokojnie wykorzystasz u siebie połączenie typu bi-amp, a surroundy dalej będą spełniały swoją rolę.

Moja galeria: 1 2

Ostatnio edytowane przez armanig ; 07-08-2015 o 16:21
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Full HD

07-08-2015, 18:14
Domyślnie

Wielkie dzięki za obszerne wyjaśnienie.
Czli w moim przypadku najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest:
1. W przypadku zabawy ze zworkami - dokupić 4 x 20 cm takiego samego kabla plus konfekcje.
2. W przypadku bi amp- dokupić drugi taki sam kabel i podłączyć wg instrukcji?

Ps- popraw mnie ale czy tej wejścia w Ampli nie są domyślnie przeznaczone do surroundu a dokładniej sufitowych tudzież atmos?
Odpowiedź z Cytatem
sihborx jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Jun 2011

07-08-2015, 18:23
Domyślnie

Cytat:
@Krzysiek1980
Obecne kable mam*** konfekcjonowane -z bananami więc trochę szkoda mi je rozbierać zważywszy że będę je sprzedawał. Dlatego zainteresowałem się zabawą ze zworkami.
Ale po co chcesz rozbierać kable? Ja pisałem o kablach wewnątrz kolumny a nie zewnętzrnych, którymi spinasz kolumnę ze wzmacniaczem.
krzysiek1980 jest offline
Wspiera forum

Meldunek: May 2012

07-08-2015, 18:44
Domyślnie

Cytat:
1. W przypadku zabawy ze zworkami - dokupić 4 x 20 cm takiego samego kabla plus konfekcje.
Dokładnie tak .Wykonanie zworek z tego samego kabla jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem - zresztą sama logika podpowiada jest to w zasadzie przedłużenie kabla głośnikowego
Jeżeli masz możliwość możesz spróbować bi-wiringu czasem takie połączenie daje poprawę dźwięku, ale nie jest to regułą
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
07-08-2015, 22:01
Domyślnie

Cytat:

Ps- popraw mnie ale czy tej wejścia w Ampli nie są domyślnie przeznaczone do surroundu a dokładniej sufitowych tudzież atmos?
Punkt 1 i 2 tak, z uwagą, że przy punkcie nr.2 możesz zastosować (jak chcesz oczywiście) inny kabel, czyli taki które jest "dedykowany" do niskich lub wysokich. Część użytkowników stosuje takie rozwiązania, aczkolwiek chyba najprościej będzie dokupić drugi taki sam. Ja tak zawsze robiłem.

Co do Atmosa, to uważnie czytałem o co pytasz, a o Atmosie nie było mowy.
Wspomniałeś tylko o surroundzie, w kontekście bi-amp.
Jeżeli będziesz chciał wykorzystać Atmosa w pełnej krasie w typowych warunkach domowych, czyli będzie to 11.1, to mało, że nie będziesz miał możliwości wykorzystania bi-amp, a będziesz musiał jeszcze dokupić zewnętrzny wzmacniacz.
Musisz przestudiować dokładnie instrukcje, ale z tego co pamiętam tak właśnie jest.

Moja galeria: 1 2
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Full HD

07-08-2015, 22:44
Domyślnie

No faktycznie ma to sens. Wszystkie kable z jednej stajni .
Tylko wychodzi na to, że cokolwiek chciałbym sobie potestować (bi amp czy bi wiring) to musiałbym dokupić drugi taki sam kabelek a to jakieś 800 PLN.
I tu odwieczny dylemat.... Czy warto.... hehe.

Ps- jak uważacie - czy te Qed co mam będą wystarczająco dobre aby je wykorzystać po wymianie głośników na takie z przedziału cenowego 12-15tys para? Chodzi mi o to czy przy tak drogich głośnikach taki kabel nie będzie w jakiś sposób obniżał jakości?
Wiecie o co chodzi - głośnik za 100pln to i na miedziaku pójdzie.... albo jak z jakością muzyki -im lepszej jakości sprzęt tym lepszej potrzebuje muzy.

=================
Ps
@ armanig
Masz rację to ja się źle wyraziłem. Chodziło mi dokładnie o to o czym napisałeś.
A jeśli chodzi o atmos to jak na razie nic nie wyczytałem o konieczności stosowania dodatkowego wzmaka. Z tego co wiem to ten AMP powinien pociągnąć wszystko sam ale nie będę się upierał bo jeszcze nie zabrnąłem tak daleko

Ostatnio edytowane przez sihborx ; 07-08-2015 o 22:53
Odpowiedź z Cytatem
sihborx jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania