Odsłuch kabli głośnikowych

ikar1975

Active member
Bez reklam
Wiem ,zastanawiałem sie nad czerwonym,tylko ze u mnie pod strumieniowca dalem 3x1,5mm przewod,a wzmak 3x2,5mm a u Ciebie chyba obydwa GRUBO 😂 Pzdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do wyboru, do koloru, a każdy (red, blue, orange, neon, black, stone, army) występuje w trzech rozmiarach,
BIG 11-27 mm
MEDIUM 6-14 mm
SMALL 1.5-5.5 mm
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kumpel zaproponował (czyli za Jego zgodą) :) żebym wrzucił Wam kilka zdjęć najnowszego VDH , który wielkością i wagą robi wrażenie..:) już kabel był u jednego użytkownika na teście, a teraz właśnie osobiście kumpel przetestuje u siebie.. na razie to co już usłyszał brzmi obiecująco..









Oczywiście kabel może być w konfiguracji 2/2, 2,4, 4/4.. :) Nadmieniam również,że jest to kabel w wykonany w najnowszej technologii VDH. W komplecie można sobie podłączyć to co chcemy czyli banany albo widełki.. osobiście lubię takie rozwiązania, niestety mało kto tak sprzedaje swoje zabawki, jeszcze Purist Audio daje taką możliwość. Kabel dodatkowo jest bardzo giętki czego nie widać , a pomaga w ułożeniu kabla.

Prywatnie mam większe zdjęcia tego kabla i mówię Wam, że jest to jeden z większych kabli jakie widziałem, a z tego co kumpel mówił to pod względem wagi to jak w boksie waga ciężka.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pierwszy z nich to Ci co mieli to mogą się wypowiedzieć, natomiast ten drugi niby Furutech to w ofercie tego Producenta nie mogę znaleźć takiego modelu, więc zapewne jest to jakiś ala Furutech.. więc choćby z tego powodu ja bym nie kupował. Chyba że to jest jakiś na metry kabel i na niego został oplot powleczony.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kumpel zaproponował (czyli za Jego zgodą) :) żebym wrzucił Wam kilka zdjęć najnowszego VDH , który wielkością i wagą robi wrażenie..:) już kabel był u jednego użytkownika na teście, a teraz właśnie osobiście kumpel przetestuje u siebie.. na razie to co już usłyszał brzmi obiecująco..


Z jednej strony to jest kabele do podlaczenia masy? A z drugiej strony zaslepiona ta masa?

Wyglad okropny.
Z ciekawosci, jakie ten kolega ma glosniki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kumpel ma zadzwonić do Dystrybutora, żeby mu wyjaśnili co i jak.. w końcu od tego są żeby tłumaczyli..

Odnośnie wyglądu to podobno i to już kilka osób stwierdziło, że na żywo dużo lepiej wygląda jak już leży sobie na podłodze, ale to kwestia gustu,, oczywiście jakby był ciemniejszy wyglądałoby to inaczej.. z drugiej strony wiesz dla mnie kabel ma grać.. a podobno gra z tego co można poczytać w testach i Ci co już słuchali.. samo wykonanie kabla jest również bardzo dobre.

Odnośnie kolumn - to kumpel ma SF Cremona M.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Z jednej strony to jest kabele do podlaczenia masy? A z drugiej strony zaslepiona ta masa?
Niektóre kolumny jak np. Tannoy wykorzystują tego typu podłączenie.

Szkoda kasy na takie podróbki bo i tak niczego do systemu nie wniosą. Kup sobie oryginalny kabel Furutecha cięty z metra, wtyki te co na zdjęciach można kupić za 30~60zł komplet, tulejki i widełki do zarabiania końcówek polecam firmy Sinuslive bo pasują idealnie pod zaciski wtyczek i sądobrej jakości, oraz przystępne cenowo. Sam ostatnio zrobiłem kabel do listwy z Furutech FP-3TS762 i świetnie się spasował z kablami PS Audio, w porównaniu do Audionovy Orpheusa, którego musiałem wypiąć póki co bo za bardzo "pogrubiał" cały przekaz(w połączeniu z PS Audio).
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Kabel

Niektóre kolumny jak np. Tannoy wykorzystują tego typu podłączenie.


Szkoda kasy na takie podróbki bo i tak niczego do systemu nie wniosą. Kup sobie oryginalny kabel Furutecha cięty z metra, wtyki te co na zdjęciach można kupić za 30~60zł komplet, tulejki i widełki do zarabiania końcówek polecam firmy Sinuslive bo pasują idealnie pod zaciski wtyczek i sądobrej jakości, oraz przystępne cenowo. Sam ostatnio zrobiłem kabel do listwy z Furutech FP-3TS762 i świetnie się spasował z kablami PS Audio, w porównaniu do Audionovy Orpheusa, którego musiałem wypiąć póki co bo za bardzo "pogrubiał" cały przekaz(w połączeniu z PS Audio).


Dzięki za poradę, masz jakiś sklep z dobrą ceną na kable Furutecha z metra ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jesli masz na myśli te sklepy, które biorą od Dystrybutora to ceny są bardzo zbliżone do siebie.. kiedyś dla kumpla kupowaliśmy to w 3 sklepach były prawie takie same upusty.. szkoda czasu na szukanie..
 

Drunk

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o PS Audio, to w mojej opinii najbardziej godny uwagi jest AC-5, jeśli oczywiście rozważamy zakup pod kątem jakościowo-cenowym, bo jak nie to wiadomo że wyżej będzie lepiej ale niewspółmiernie do ceny.

Co do Furutecha, to po taniości trudno wyrwać i w sumie wszystko jedno gdzie się kupi. Na rynek wtórny jednak bym uważał, bo podrabiany jest na potęgę i jeśli nie ma się dowodu nabycia w sklepie, to taka używka nie kwalifikuje się do zakupu, bo istnieje duże prawdopodobieństwo że jest to towar rodem z alibaby. Dużym plusem jest że Furutech ze szpuli cięty jest co 50cm.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy za jakiś miesiąc wchodzi nowy kabel głośnikowy Hijri Milion SLC (dla tych co nie wiedzą to wcześniejsza nazwa Producenta zwała się Harmonix) i jeśli będzie jeszcze lepszym kablem niż obecny , który jest na rynku to może nieźle zamieszać, a tym bardziej, że cena podobno ma być nie wyższa niż obecny kabel , który jest na rynku. A jak dotychczasowy jest dobrym kablem to wystarczy troszkę poczytać w necie.. najlepsze jest to, że twórca tych kabli Pan Kiuchi robi te kable raz powiedzmy na 6-7 lat i nic przez ten okres nie wypuszcza,a pomimo tego i tak ludzie kupują, bo tak te kable sprawdzają się w wielu systemach. Przez ten okres czasu robi np IC, albo zasilające ale też wszystko jest na dobrych kilka lat.

Kable Pana Kiuchi również są w studio nagraniowym JVC Victor w Japonii, gdzie nagrywane są jedne z najlepszych płyt (pod względem jakości) na świecie czyli XRCD 24.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W tym roku mija 30 lat od założenia Harmonixa ,pierwszym produktem wcale nie były kable tylko takie podkładki służące do "dostrajania pokoju" w 1989r Kiuchi na CES Show w Las Vegas pokazał profesjonalny pokój odsłuchowy własnie dostrojony w ten sposób
Z nazwiskiem Kiuchi Kazuo wiążę się też jeszcze inna nazwa - Reimyo ,która produkuje sprzęt
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Przemko widzę ogarnięty jesteś w tym temacie :) Powiem Ci więcej Ten magik dostaje wiele listów, maili z prośbą o dostrojenie ich systemów i żeby było fajniej kilka osób ma swój zestaw dostrojony przez Japończyka :) Podobno fantastyczny Jegomość, a mam "znajomego", który bardzo dobrze żyje z Nim (często rozmawiają ze sobą) i jak się posłucha to naprawdę człowiek z pasją. Takich ludzi już jest coraz mniej, którzy robią coś wartościowego, a niekoniecznie za to chcą pieniędzy z kosmosu. Co nie oznacza, że ma ceny z marketu :)
 
Do góry