Odsłuch kabli głośnikowych

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak przemko twierdzi ze sa oryginalne to pewnie tak jest, ja tego nie wiem.
Ja juz nie raz trafilem na mine i pewnie gdyby nie dociekliwosc to zylbym w nieswiadomosci. Raz kupilem perfumy w jednym z najwiekszych sklepow internetowych (nie na allegro bo tam to wiadomo), placa podatki, kilkanascie zatrudnionych osob, duzy znany sklep itp. Uzywalem wody od kilkunastu lat, wiec znam zapach na pamiec, ale cos mi nie pasowalo. Poszedlem do Sephory i dowiedzialem sie ze to podroba, jak sie dowiedzieli co to za sklep to automatyczie chcieli produkt skierowac na ekspertyze, a dalej to juz pewnie wkroczyli by prawnicy dystrybutora itp.
Dlatego zalecam zawsze ostroznosc przy pewnych produktach, "biednego nie stac tanie rzeczy".
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
banany sa tylko dla wygody bo nie polepszają dzwięku więc musisz sobie odpowiedzieć czy przy centralnym i surround też chcesz mieć wygodę. Takie banany nadają profesjonalizmu :)
 

qqrydza

New member
Witam.
W swoim systemie mam opisywane przez Krzysztofradio Wireworld Luna i chwale sobie. Lepiej się spisują w moim systemie niż droższe, posrebrzane Wireworld Orbit. Orbit Wyostrzały górę a przez to bass był mocno "przycięty". Możliwe, że w innym systemie...

Przyznam, że jestem ciekaw różnicy między Luna a wspominanymi Cardas Quadlink.

Pozdrawiam.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Powiedzialbym nawet ze splendoru, ja mam wszedzie banany.
Kurcze, jakby ktos czytal te nasze wypowiedzi spoza srodowiska chyba by padl ze smiechu :)
Dla poprawy słuchu absolutnego, podprogowo wysyłanego przez mózg sygnału o lepszym brzmieniu i professional audio, także napiszę że mam banany, poza surround ;)

BTW: dziś będąc w Leroy zobaczyłem rurki termokurczliwe, co odrazu przypomniało mi tu Wasze zdjęcia, no i nie mogłem się powstrzymać i kupiłem (jeszcze nie zamontowałem). W domu żona powiedziała/zaśmiała się, że u mnie miesiąc bez nowych kabelków lub modernizacji to byłby miesiąc stracony.... już po mnie... :shock: :cry:
 

rafix01

Member
Bez reklam
Chciałbym jeszcze spytać czy warto inwestować w banany do podłączenia centrala i surround.
i jeszcze przeczytaj kilka postów w tym temacie od postu nr #73 :)

WiTT, dobry ruch z koszulkami :) !

ps.
banany mam na wszystkich kanałach, a nawet bi-wire na frontach ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig czy czytałeś moją wiadomość na PW?

Tak, mam pelna skrzynke i zauwazylem po czasie. Jutro Ci odpisze, sprawdze jeszcze jedna rzecz
zanim dam znac.
Swoja droga, nie ma mozliwosci powiekszenia tej skrzynki na forum?
Musialem juz usunac polowe wiadomosci, a dalej przybywa i mam zawsze 99%.

BTW: dziś będąc w Leroy zobaczyłem rurki termokurczliwe, co odrazu przypomniało mi tu Wasze zdjęcia, no i nie mogłem się powstrzymać i kupiłem (jeszcze nie zamontowałem). W domu żona powiedziała/zaśmiała się, że u mnie miesiąc bez nowych kabelków lub modernizacji to byłby miesiąc stracony.... już po mnie... :shock: :cry:

To witaj w klubie, u mnie jest cala reklamowka koszulek termokurczliwych, kabli, nagrzewnicy, rurek, opatulin roznego rodzaju itp.
Oczywiscie wszystko w zapasie na na kilkanscie metrow, bo wiadomo - zawsze moze sie kiedys przydac.
Tak, nie jestesmy normalni :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, mam pelna skrzynke i zauwazylem po czasie. Jutro Ci odpisze, sprawdze jeszcze jedna rzecz
zanim dam znac.
Swoja droga, nie ma mozliwosci powiekszenia tej skrzynki na forum?
Musialem juz usunac polowe wiadomosci, a dalej przybywa i mam zawsze 99%.

Mi kiedys admin pisal, ze dla klubowiczow jest bez ograniczen. Moze popros, niech wrzuci Cie do clubu, moze nie zaznaczyl?

Witam.
W swoim systemie mam opisywane przez Krzysztofradio Wireworld Luna i chwale sobie. Lepiej się spisują w moim systemie niż droższe, posrebrzane Wireworld Orbit. Orbit Wyostrzały górę a przez to bass był mocno "przycięty". Możliwe, że w innym systemie...

Przyznam, że jestem ciekaw różnicy między Luna a wspominanymi Cardas Quadlink.

Pozdrawiam.

Jaki masz system? Dla mnie Cardassy byly jak Luna na amfie ;) Mialy wszystkiego wiecej i lepiej, ale nie za taka roznice w cenie.
 
Ostatnia edycja:

qqrydza

New member
Mam Advance Acoustic i KEF C7. Wszystkie kable Wireworld Luna.
...
Wrzucę parę fotek, które robiłem w trakcie Kompletowania "biżuterii" do stereo.

yv814_DSC02544.JPG


tj132_DSC02555.JPG


dy682_DSC02304.JPG


ng828_12DSC01982.jpg


go556_DSC02028.JPG


sc279_aDSC02042.jpg


Wlazłem głębiej w analog, gramofon u mnie w domu gości od ponad 30 lat. Dokładnie ten Daniel ze zdjęcia. Nie widać małego DAC'a Fiio D3, który przetwarza dźwięk z PC.
Teraz przymierzam się do porządnej listwy i kabli zasilających. Listwę w zasadzie już namierzyłem i mam zarezerwowaną a kabelki poskładam sobie sam.
;)

Pozdrawiam kabelkowiczów. Eeee... forumowiczów. :]
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
qqrydza, skomresuj fotki, jestem w robocie na swiatlowodach, a ładuja się pol godziny :)
Skoro już bawisz się w cała tą kabelkologię, zasilanie, itd., to chyba Kolumny tez należy wymienić na lepsze? ;)
 
Ostatnia edycja:

qqrydza

New member
Hahaha
Zeszły rok składałem to co mam a Ty wyskakujesz z nowymi kolumnami.
O.k. Skoczę dzisiaj do Pabianic po nową parę.
;)
Podczas "forumowego" spotkania w salonie Q.21 i mimo grubych tysięcy na stolikach oraz "potraktowania akustycznego" jakoś nic mnie nie powaliło. W sensie, że mogłem spokojnie zasnąć.
Po tym jestem w 100% przekonany, że trzeba sprzęt do domu przytachać na testy. Mnie jakoś udało się tak to wszystko poskładać, że przyjemnie to to gra.
:]

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Skoczę dzisiaj do Pabianic po nową parę. Podczas "forumowego" spotkania w salonie Q.21 i mimo grubych tysięcy na stolikach oraz "potraktowania akustycznego" jakoś nic mnie nie powaliło. .
Nie wiem w jakiej sali byles w pabianicach, ale jesli w tej na dole to tam jest przegięcie z ustrojami akustycznymi. Zbyt duzo tego napchali i dzwiek malo sie rozchodzi, a dodatkowo jeszcze wpda w rezonans i brzeczy odklejajaca sie folia na telewizorze ;)
 

qqrydza

New member
Hahahaha
Dobre spostrzeżenia.
Prawdę mówiąc byłem na dole i na górze. Zawsze przy odsłuchach w sali na dole miałem wrażenie, że sub był gdzieś schowany i włączony. Za pierwszym razem to nawet zacząłem go szukać.
;)
Brzęczącej folii nie stwierdziłem.

Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Udało mi się wczoraj zaliczyć kolejny dwugodzinny odsłuch kabli głośnikowych w przedziale 1000-1300 zł za 2x2,5 m z konfekcją.
Kolumny Dali Ikon MkII, wzmak Marantz PM6004, odtwarzacz UD5007, Płyta SACD wytwórni Stockfish Records (gdzie swoje palce macza Bowers & Willkins) – Closer To The Music. System bardzo zbliżony do tego w domu. Celem odsłuchu było wybranie 2-3 kabli do wypożyczenia domowego.

Equlibrium model Cello – miedziany, kierunkowy kabel polskiej firmy Audiothlon z Zielonej Góry. Od razu było WOW. Niski soczysty basik, wręcz doskonały, to szalenie dynamiczny kabel, stworzony do żywej, dynamicznej muzy. Bardzo rytmiczny, szczegółowy. Miał zdecydowanie najwięcej przestrzeni ze wszystkich odsłuchiwanych tego dnia. Wokale ładne, ale nie idealne. Bardzo ciekawa gitara. Dolny zakres średniego pasma również bardzo dokładny. Kabel wzbudził moją uwagę, mimo iż całkowity charakter jego brzmienia określiłbym jako efekt niewygrzanej kolumny. Co mi akurat nawet chyba się podobało. Bardzo emocjonujący.

Van Den Hul - The Wind (miedziak). Poprzednio słuchałem modelu C122. Było dla mnie zbyt ciemno. Teraz wybrałem wyższy model, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że to nie jest dobry kabel do tego połączenia. VDH lekko obcinał górę, uwydatniał bas. Niewątpliwie był on lepszy niż w C122 (tam był trochę brudny) jednak zbyt ocieplił system, wręcz zamulił. To kabel dość wolny, mniej precyzyjny i kontrolowany.

Albedo – model Blue – całkowicie srebrny kabel również polski. Kabel dość żywy, ale nie aż nadto, mniej niż EQ Cello. Nieco bardziej kulturalny, nieco mniejsza scena. Mniej też dynamiki, ale kabel bardzo dobry, lecz w porównaniu do Cello miał wszystkiego o 10% mniej, mniej basu, mniej kontrolowany, za to o wyższej precyzji. Przeczyta średnica, ale wokale już niekoniecznie. Bardzo szczegółowy, super oddał struny fortepianu. Wyłapał więcej szczegółów, szczególnie w górnych rejestrach. Bardzo przyjemny w odbiorze.

Potem poszedł gruby na dwa męskie palce kabel z U.S.A, którego nazwy nie zapamiętałem (będę jutro w tym sklepie to zapytam). Miał bardzo podobny charakter do Cello i Blue, ale jakiś taki efekciarski, amerykański, podkreślał dół i górę w dość nieprzemyślany sposób. Nie był zły, ale to efekciarstwo i grubość (gruba izolacja powietrzna) raczej dyskwalifikują go w mojej opinii.

Posłuchałem też QED XT400 – posrebrzana miedź. Bardzo ciekawy, żywy, bardzo jasny mniej konturowy, ale trochę mnie drażnił dziwny efekt, nie wiem jak to nazwać, ale czułem jakiś zgrzyt, nieczystość, chropowatość. Szczegółowy, ale w mało precyzyjny sposób, basu nie za dużo, tyle ile trzeba. Na pewno ciekawa propozycja, ale nie dla wszystkich.

Na koniec poszła Luna 16/4 WireWorlda. Koszt tego kabla jest co najmniej 2x mniejszy niż zakładany przedział i niestety było to słychać. Po odsłuchu 5 różnych wcześniej Luna nie miała się czym popisać. Po prostu wcześniejsze kable były lepsze, co nie znaczy, ze Luna jest zła. Jest to na pewno bardzo dobry kabel, ale w swojej klasie. Na poprzednim ślepym odsłuchu wzbudził mojej zainteresowania, ale teraz słyszałem niedostatki w stosunku do już przesłuchanych (apetyt rośnie w miarę słuchania).

Ogólnie wszystkie kable reprezentowały wysoki poziom, jednak nie wszystkie zagrały zgodnie z moimi oczekiwaniami i gustami w powyższym zestawieniu. Do domu zdecydowałem się zabrać na weekend Equilibrium, Albedo oraz QED. Myślę jeszcze o modelach wyżej (Equlibrium Aurora, Albedo Air 1 oraz ofercie Audio Quest. Muszę upolować też Wire World Oasis, może Kimber 8PR). Będzie przekrój i czas na decyzję. Tak oczywiście ja to słysze, ale zawsze chcę się z Wami podzielić wrażeniami.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No Krzychu, fajna recenzja. Tylko widzę że pniesz się cenowo w górę:) Te kable tak odsłuchujesz z czystej ciekawości, czy jednak przymierzasz się do jakiegoś? Jednak cena 1200zł za 2,5m trochę mnie przeraża. Praktycznie za 2 kawałki takiego kabla masz drugi wzmacniacz:)
 
Do góry