Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

StereoWszystko związane z tematem

Wróć HDforum > Audio > Stereo > Odsłuch kabli głośnikowych
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Mar 2010
16-06-2015, 20:50
Domyślnie

Nie jest to takie ważne
Czy ktoś słyszał kiedyś ścieżkę wielokanałową w której trzeba wysterować jednocześnie 5,7 czy też 9 końcówek mocy na 100%?
Odpowiedź z Cytatem
werf jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: Feb 2008
16-06-2015, 22:55
Domyślnie

Panowie bez przesady z cenami. Myslalem cos za 50-100zl max Melodika np?
Dali Zensor 7
PlayStation 4 Pro
Odpowiedź z Cytatem
Whiplash jest offline
Senior Member

Meldunek: Sep 2008
17-06-2015, 00:56
Domyślnie

Cytat:
Napisał werf Zobacz post
Nie jest to takie ważne
Czy ktoś słyszał kiedyś ścieżkę wielokanałową w której trzeba wysterować jednocześnie 5,7 czy też 9 końcówek mocy na 100%?
W przypadku tego MR7055 będzie jeszcze ok, fakt nie ma zbyt wiele ścieżek, które by wykorzystały taką moc w jednej chwili. Tak na szybko przypominają mi się może dwa filmy i parę albumów oldscool'owych w quadrofonii...
Ale nim się posłużyłem tylko jako przykład, żeby pokazać, że nawet wysokiej klasy sprzęt ma kagańce księgowych. W niższych półkach to jest już po prostu śmieszne co wyprawiają. Tylko nieliczne firmy jeszcze jakoś się trzymią denon/onkyo w niższych modelach daje przynajmniej te 400/500W, pionek czy yamaha poniżej 300W. Ostatnio widziałem jakiś model Harmana za ponad 2kzl, gdzie miał tylko 265W. Przecież w trybie kina wyjdzie zaledwie 5x40W, niewiele więcej niż zwykłe marketowki all in one.
Pewnie mało ludzi wykorzystuje taka moc ale traci na tym półka średnia. Bo skoro obcieli tam to i tutaj to robią żeby nie było zbyt dużych różnic. Np chciałbym kupić sobie nowszy ampli, mniej więcej tej samej klasy, a mocowo jest jak parę lat wstecz coś z klasy budżetowej. Mniej niż mam obecnie.
Moc nie jest aż taka ważna, nie słuchamy przecież cały czas głośno ale czasem myślę każdy lubi sobie dobry kawałek puścić chwile głośniej. Nie po to też szukam dobrych nagrań z dużą dynamika żeby przy stopce perkusji nagle usłyszeć "pierdnięcie". W filmach podobnie, wyskoczy nagle scena akcji i zacznie być kaszanka kiedy wszystkie kanały będą chciały nagle się odezwać.
Nie mam też trudnych kolumn do wysterowania ale musi mieć minimum 70W / kanał przy 6ohm, plus zapas żeby nie przesterował i jeszcze przypadkiem mi je popalił.
Nie wiem ilu zdaje sobie sprawę, że kiedy wzmacniacz zaczyna nie wyrabiać (bo właśnie ma za mało prądu z trafo) amplituda przechodzi z sinusoidy często w prostokąt gdzie właśnie może uszkodzić kolumnę i przy okazji zaczyna mieć takie zniekształcenia, że głowa boli.
Także końcówka powinna mieć tak z 1.5x większą moc niż sprzęt pod, która ją podpinamy.

Ok, wystarczy już tych marudzeń robie nie potrzebny offtopic...
Temat o kabelkach więc kontynuujcie.

Ostatnio edytowane przez saint123 ; 17-06-2015 o 00:59
Odpowiedź z Cytatem
saint123 jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Nov 2012
17-06-2015, 10:24
Domyślnie

Saint123, a ja dziękuję. Bardzo ciekawe posty
Odpowiedź z Cytatem
[Raccoon] jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
17-06-2015, 12:24
Domyślnie

Saint, mógłbym z Tobą polemizować w kilku kwestiach i rozwinąć temat bazując na konkretnych przykładach, tym bardziej, że (paradoksalnie) efekt końcowy, czyli brzmienie, tych starszych "kultowych" już amplitunerów, nie zawsze brylują na tle obecnych, a w tym kontekście pytałem.
Naturalnie temat "cięć" i oszczędności znamy od lat i tutaj to oczywista oczywistość.

Za to masz dużego plusa za kulturę wypowiedzi

Moja galeria: 1 2
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Senior Member

Meldunek: Sep 2008
18-06-2015, 02:03
Domyślnie

Kultowe to przesada, może w stereo czy quadro jeszcze było by ok. Pierwsze nie miały nawet dekodera AC3, tylko upmix prologic do 5 kanałów. I ewentualnie 6 kanałowe wejście dla odtwarzacza DVD, który wówczas zajmował się dekodowaniem dźwięku. Ale fakt były to smoki, pamiętam jak miałem swego czasu Scherwood'a. Wyglądał jakby ktoś żywcem wcisnął tam trzy pełnowymiarowe wzmacniacze stereo. Ogólnie ciekawa firma i sprzęty ale mało u nas popularna, wręcz znikome sztuki.
Ale tam nie było nawet regulacji czasu opóźnień dla poszczególnych kanałów, a jest to najważniejsza chyba opcja w amplitunerze. Mi chodzi raczej o okres, gdzie powchodziły wszystkie potrzebne elementy/standardy, starali się bardzo o jakość nawet w niskich segmentach, a jeszcze nie zaczeli ich psuć. Mniej więcej okolice momentu wejścia Dolby TrueHD. Ceny nawet za wysokie modele były dużo niższe niż dzisiaj.
Ktoś może widział nowa serię onkyo na ten rok? Seria 6xx jest już 2x droższa niż parę lat temu. Prawie 3kzl bez stówki sobie życzą!? A nie widzę, żeby inflacja czy dolar podskoczyła aż o 50%

Ostatnio edytowane przez saint123 ; 18-06-2015 o 05:11
Odpowiedź z Cytatem
saint123 jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Sep 2010

18-06-2015, 15:29
Domyślnie

Proszę się nie śmiać ale mam jeszcze i działa nadal u moich rodziców mój pierwszy amplituner tj. technics sa ax530. Nie miał nawet wyjścia cyfrowego, wszystko szło po analogu. Ma on już ponad 12 lat albo już lepiej i działa bez problemu..
Kino: 4K HDR DTS X/DOLBY ATMOS 5.2.4 JVC-RS540 -kalibracja Maciej K wg.ISF,THX., 130" K.a.u.b.e.r Blue Label Tensioned referenc, Denon AVR-X6200W, OPPO UDP 203, Heco Celan GT 42, Heco MS200F, SVS SB 2000x2 szt.-Kalibracja dźwięku wg. THX I HAA CinemaPro
Stereo: Denon PMA 2020ae, Denon DCD 1510ae, Heco Music Style 900, Tomanek TAP8, Furutech FP-3TS762, Furutech FP-3TS20, Chord Odyssey 4, IC: Van Den Hul Second
Moja galeria http://www.hdtv.com.pl/forum/1156870-post1.html
Odpowiedź z Cytatem
Bipo jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania