Odsłuch kabli głośnikowych

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest takie specjalne forum gdzie ludzie są polecani przez osoby które tam już są .. sprawdza się takich ludzi co i jak piszą o elektronice, kablach, kolumnach, akcesoriach itp (czy nie wdają się w różne przepychanki, czy kogoś nie obrażają itp.) i jeśli spełniają pewne wymogi to admin nadaje uprawnienia.. najlepiej być na innym konkurencyjnym forum bo tam przegląda się wtedy wpisy tych ludzi, którzy są przez kogoś polecani. Osoba która nie ma uprawnień nie jest w stanie nawet odczytać tego co tam ludzie piszą. Generalnie jest to inne forum gdzie ludzie mają pewne podejście i nawet mając normalny sprzęt mogą się tam odnaleźć i porozmawiać.. A są tam ludzie którzy "tonami" przerzucili już w swoim życiu sprzęt. Więc można wiele ciekawych rzeczy się dowiedzieć. A jedno co łączy tych ludzi to pasja do muzyki.. i chęć słuchania jej w jak najwyższej jakości. I co najważniejsze jeśli kogoś tam nie stać na coś to nie napisze dla zasady, że to coś jest nic nie warte.... a tym bardziej, że w wielu wypadkach ludzie pewnych rzeczy nawet na oczy nie widzieli.. nie wspominając już o przetestowaniu... ale napisać można bo to nic nie kosztuje.. a przy okazji taka osoba sobie humor poprawi..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jakies tajne stowarzyszenie:

nintchdbpict000000291491.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Też mi się tak wydaje na temat tego forum , jak nie masz sprzętu na jakimś poziomie to nie jesteś brany pod uwagę... ... :)
Lolek wklejaj swoje opinie, wrażenia na temat danego sprzętu , kabli itd a nie kolegi. Bo my tu z Tobą rozmawiamy i piszemy a nie z twoim kolegą... :) Fajnie też opisujesz swoje wrażenia choćby prostymi słowami, nie muszą być audiofilskie och i ach. ..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zwał jak zwał ja powiem szczerze byłem tam zapraszany powiedzmy jakieś 2 miesiące temu i byłem bardzo sceptyczny bo wiedziałem jacy tam mogą być ludzie to znaczy mam na myśli ich pogląd na muzykę i na to jaki oni posiadają sprzęt.. jak i wszystko co z tym jest związane.. więc nie bardzo się czułem że będę mógł z nimi podyskutować.. bo co by nie mówić patrząc jaki ja mam sprzęt, a jaki niektórzy ludzie tam mają sprzęt to .. szkoda gadać.. ale pomimo tego ja tam nie czuje się jakoś odrzucony czy wyśmiewany itp.. niektórzy ludzie mający sprzęt w cenie dobrego Mercedesa (mam na myśli tych co ich uwaga skupia się wyłącznie albo prawie wyłącznie na stereo i nie oznacza że u każdego stoi sprzęt w cenie dobrego auta) naprawdę są normalnymi ludźmi potrafiącymi mieć dystans do tego wszystkiego, potrafią doradzić bo testują "tonami" sprzęt, a to co ich łączy to jakość muzyki i chęć podnoszenia tej jakości do maksymalnych wyżyn. Na swój sposób żyją tym hobby .. może to nie koniecznie jest moje "życie" ale lubię muzykę i lubię słuchać ludzi co mają do powiedzenia, którzy tę pasję uwielbiają.
Podam taki bardzo prosty przykład gdybym tutaj napisał że wziąłem dwa kable zasilające Enerry (mając oczywiście co innego niż mam dzisiaj) za 18 tys wyjściowo to 98% ludzi by zaraz pisało wiadomo co.. tam Gość bierze te dwa kable , płaci kaucję i wszyscy pytają się jak to gra w jego systemie , odpowiada na pytania na forum jak i na priv, wszystko jest tak normalne jak byśmy rozmawiali o kablach za 4 tys zł.. bo nie ta kwota w tym wszystkim jest najważniejsza tam tylko to jak te kable grają w jego systemie i jak są chwalone patrząc cena - jakość... i jak potrafią kable o wiele droższe zagrać słabiej niż nasze Made in Poland..

Bipo tak jak napisałem uważają wszystkich bez względu na posiadany sprzęt... i to jest fajne.. natomiast co do testów kabli to wiesz to co ja bym chciał sprawdzić to nie do tego co mam w domu.. bo nie byłoby sensu tego podłączać.. jak przyjdzie pora o ile przyjdzie to wtedy tak.. kilka juz tych kabli sprawdziłem z Accu, Audioanalog, Pass-em,Dynkami, SF, B&W, Trianglami, a na resztę być może przyjdzie czas..
A odnośnie kabli to wiesz posłuchałem się Kolegi z forum, którego lubię tj. Krzysiekradio i tak jak sobie obiecałem i napisałem kiedyś, że odnośnie kabli koniec tutaj z pisaniem.. szkoda mojego czasu i przede wszystkim zdrowia. Wklejam zdjęcia i tp. bo 2% ludzi interesuje to tutaj i dla tych ludzi to robię bo pewnych kabli zdjęcia ciężko w sieci znaleźć poza kilkoma lipnymi.. które nic, a nic nie oddają tego jak wyglądają w rzeczywistości.

A co do testów to tak jak wiele razy pisałem nie umiem tego nazywać co słyszę aczkolwiek w ostatnim czasie kilka osób wiele tych ochów i achów mi tłumaczyło co to jest :) i jak testerzy to rozumieją.. ale powiem szczerze ja i tak jak kiedyś jeszcze będę coś testował z kolumn czy też z elektroniki to nie będę tego używał - chyba to nie moja bajka mimo, że naprawdę dźwięk lubię..ale ja inaczej do tego podchodzę niż oni.. dla mnie pomimo jak lubię to jest jedno z kilku hobby i tym się różnię od wielu z nich.. którzy tak jak napisałem żyją muzyką. Bo jak nazwać ludzi którzy poświęcają swój czas na testy - robią to za darmo (przy okazji wybierze kabel dla siebie) ale tak czy siak częściowo robią to dla innych i np w przypadku kumpla ma tych kabli u siebie na testach za ponad 80 tys złoty.. tylko On to Kocha - tylko ja to rozumiem w przeciwieństwie do wielu innych..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie... na innym forum zdarza się że rejestrują się dzisiaj osobniki wchodzą na temat np kabli i piszą takie, a nie inne rzeczy (trolą) tylko po to żeby poprawić sobie humor.. i żeby rozpętać burzę.. tam szybko reaguje admin ale są tacy ludzie i nikt na to nie poradzi.. na tym wspomnianym forum czegoś takiego nie ma.. bo trzeba być trochę czasu na innym forum plus nie wdawać się w przepychanki itp.. jednym słowem trzeba to lubić i swoje opinie pisać na podstawie odsłuchów, a nie wiary w kable i inne rzeczy... i negować tylko dlatego że ja tak uważam.. a droższe kable, elektronikę, kolumny to w necie się widziało.. ewentualnie na AS gdzie po 10 min plumkania znawcy piszą, że np. dana kolumna jest lub nie jest warta swoich pieniędzy..zapominając że wiele z tych kolumn to stać ich na jeden lub dwa głośniki z tej kolumny. Sami muzycy z wykształcenia... bo to strasznie ciężko przyznać że coś jest fajne, a że drogie - życie.. co też nie oznacza że wszystko drogie to fajne.. bo jest wiele rzeczy drogich i generalnie jest to takie jakie jest..

Ps. ....żeby była jasność nie miałem nikogo na myśli całkowicie ogólnie napisałem..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest teścik najnowszego Acrolinka z serii 5500 SE ... i mówią że może deko zamieszać bo dali już w nim lepszej jakości miedź i wtyki od modelu z serii 9500. Ja miałem na testach wcześniejszą wersję. Chętni mogą przeczytać test W. Pacuły. A i coś jest dla tych co lubią KRAFTWERK :)

High Fidelity
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Czy ktos miał moze doświadczenie z kablami klotza?
Chodzi mi o ten:
KLOTZ Kabel Głośnikowy LSC440 4x4mm Bi-wire Biamp (5108767627) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Chciałem zmienic moje stare (zwykle kabelki z miedzi beztlenowej) zmienić na coś lepszego. Miałem kiedys klotza do instrumentów klawiszowych i w porównaniu ze zwykłym kabelkiem było sporo różnicy.....

Zwykły kabel tylko innym oplocie. Totalnie bez szału. Miałem kiedyś klotz, chyba moje pierwsze kable. Szkoda kasy, pozbieraj i kup coś z prawdziwego zdarzenia.
 

DrWredman

Active member
Czy ktos miał moze doświadczenie z kablami klotza?
Chodzi mi o ten:
KLOTZ Kabel Głośnikowy LSC440 4x4mm Bi-wire Biamp (5108767627) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Chciałem zmienic moje stare (zwykle kabelki z miedzi beztlenowej) zmienić na coś lepszego. Miałem kiedys klotza do instrumentów klawiszowych i w porównaniu ze zwykłym kabelkiem było sporo różnicy.....

Mam ten kabelek ale jeszcze nie zdążyłem go podłączyć aby pobawić się w wyłapywanie różnicy w dźwięku pomiędzy starym oechlbachem a nowym Klotzem w połączeniu BiWire.
Za jakiś tydzień będę miał na to czas. Nie spodziewam się, że wyłapię jakieś znaczące różnice, ale kto wie.... może audiofilski nowy oplot doda przestrzeni :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś ktoś pytał się o pomysł jak zrobić jeśli kabel zasilający waży swoje i wisi (lub wtyk kabla), a tym samym istnieje możliwość wypięcia z gniazda.. znalazłem coś takiego..

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie i nie chce nawet patrzeć :) dałem to tylko dlatego że ktoś jak ma złote rączki może to wykonać samemu jak ma takie możliwości lub np u stolarza z drewna bo też widziałem coś takiego z drewna - myślę że za 1/4 tej ceny co to ustrojstwo kosztuje.. można to zrobić.. bo sam pomysł jest fajny... ja myślę że jakby ktoś w Polsce coś takiego zrobił to też byłoby dużo taniej..
 
Do góry