Odsłuch kabli głośnikowych

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja widziałem na żywo serię ultra, reference i referencce XL i również wykonanie mega... oni tylko maja dziwną szkołę jeśli chodzi o cenę RCA względem XLR ale nie wszystkim jest potrzeba XLR - a często ten RCA lepiej gra w danym zestawie jak XLR.. na pewno nie jest to lekarstwo na wszystko... trzeba sprawdzać..
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
:twisted: Piękny ten Transparent. Skrzynka to mistrz.:) Nice.
Ja też "cóż" tam pozbierałem :p
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już chwaliłem, ale się powtórzę - piękny pancerny kabel czołgowy Air Force One. Misterna i precyzyjna robota. Kiedy zakładasz swoją stronę internetową i firmę?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ładnie wyszedł to fakt :- ) i dedykowany do suba przy oglądania LOTR :)) Savron następny do Hobbita ...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też już pisałem, Audiofilska robota SAVRON LTD.

Savron szykuje się na targi Audio Show, a za jakiś czas wejdzie na giełdę.
Wówczas będziemy wszyscy bogaci ;)

Trzymam kciuki :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
To jak juz jestesmy w temacie kabli to poleccie chlopali srebrne 1m kable RCA. Potrzebuje do polaczenia pre ampa z komcowkami itp. Do 500zl za kabel moge dac. Jakies propozycje ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli srebro do 500 zł to nic innego jak Albedo Beginig nie przychodzi mi do głowy.
Ewentualnie Argentum SCG-4/4.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Panowie.
Czy mozecie polecic dobry, niedrogi (na polskie warunki) kabel instalacyjny 2x4m2, szpulka 100m. Ekranowanie mile widziane ale niekonieczne. 2x2,5mm tez wchodzi w gre.
Sprawdzone rozwiazania lub najnowsze odkrycia.
Prosze Was o pomoc, bo zadano mi pytanie, na ktore nie potrafie odpowiedziec.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie.
Czy mozecie polecic dobry, niedrogi (na polskie warunki) kabel instalacyjny 2x4m2, szpulka 100m. Ekranowanie mile widziane ale niekonieczne. 2x2,5mm tez wchodzi w gre.
Sprawdzone rozwiazania lub najnowsze odkrycia.
Prosze Was o pomoc, bo zadano mi pytanie, na ktore nie potrafie odpowiedziec.

Tzn do czego ten kabel ? .Kable koncentryczne są ekranowane ,kabli symetrycznych z reguły się nie ekranuje chociaż wyjątki są np.szwedzka Supra wierzy z moc ekranu i je stosuje (mówię oczywiście o kablach głośnikowych)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tzn do czego ten kabel ? .Kable koncentryczne są ekranowane ,kabli symetrycznych z reguły się nie ekranuje chociaż wyjątki są np.szwedzka Supra wierzy z moc ekranu i je stosuje (mówię oczywiście o kablach głośnikowych)
Chodzi o kable glosnikowe, o indywidualnej dlugosci do 20-25m.
Takie kable rowniez wystepuja w przyrodzie z ekranem (wiem bo mam).
Poniewaz z uwagi na te konkretna aplikcje nie da sie poprowadzic tych kabli inaczej niz gruba wiazka, duktem razem z istniejacymi kablami energetycznymi, staram sie "dmuchac na zimne". Oczywiscie nikt nie chce placic rzad wielkosci wyzszej ceny z tego tytulu.
Zapytuje tutaj, bo chodzi o polskiego konsumenta, a ja nie rozeznaje sie w realiach polskiego rynku, ktory oferuje zdecydowanie wiekszy wybor niz moj.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Działanie ekranu jest wątpliwe w przypadku kabli głośnikowych - takie jest moje zdanie .Jeżeli ma to być kabel instalacyjny ,czyli taki schowany w ścianę bardziej bym sugerował aby oprócz zewnętrznej izolacji miał dielektryk
Dawno temu jak bawiłem się w kino domowe miałem pochowane kable w ścianach - Techlink .To dobre przewody na rozsądne pieniądze
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolejny kabel doszedł do kumpla i tak jak pisałem wstawiam następną robotę Made in Poland popatrzcie na wykonanie ... a na lepszych zdjęciach będzie jeszcze lepiej widoczne.. naprawdę możemy być dumni, że mamy firmy które potrafią zrobić fajny kabel.. teraz kwestia czasu żeby kumpel mógł to wszystko odsłuchać bo tych kabli mu się nazbieralo wlącznei z Acrolinkiem najnowszym model 9700 - najwyższy model..







 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej Dyzio - wiesz gdzie będzie test pisany przez KOlegę :- ) a ma też głośnikowy Tellurium black diamond także też i tego kabla będzie test - do tego ma IC do tej serii w RCA jak i w XLR i również zasilające. Tellurium silver diamond - głośnikowy - test tego kabla można już przeczytać..
 
Do góry