Odsłuch kabli głośnikowych

werf

Active member
Bez reklam
Werf kiedyś tutaj obiecałem, że nie będę dyskutował o kablach, a jedynie pisał o nich i temu pozostaje wierny.. raz że jestem zdrowszy dzięki temu, dwa szkoda czasu... dyskutuje wyłącznie z tymi osobami co są zainteresowani kablami, a kilka osób tutaj takich jest.. Natomiast więcej dyskutuje na innych forach gdzie ludzie w inny sposób podchodzą do spraw kabli, elektroniki, kolumn itp.. gdzie odsłuchują je, poświęcają swój czas na to, czasem i pieniądze tylko po to żeby porównać pewne rzeczy względem siebie..
Ja tutaj się już przyzwyczaiłem że szczęki się zbiera przy kolumnach i amplitunerach po 3 tys zł i wzmacniaczach po 5 tys, a wszystko droższe to tylko naklejka z napisem danej firmy .. więc po co dyskutować skoro ludzie w taki sposób podchodzą, a tym bardziej że gro z tych osób nawet na oczy nie widziało takich czy innych rzeczy... nie wspominając o odsłuchu..
A Polska wolny kraj i każdy ma prawo do swojego myślenia...

Lolek ja absolutnie nie chciałem ci dopie... tylko zwrócić uwagę że miło by było przy tej cenie poczuć odrobinkę luksusu ,Przykładem może być nawet MF gdy przy cenie za jakiś tam tani podstawowy model w opakowaniu znajdujesz białe rękawiczki : ) co prawda o zapachu chińskiego sklepu ale zawsze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Werf ale nie poczułem się obrażony .. :- ) napisałem to żeby nie wchodzić wiesz w jakieś polemiki... bo mi szkoda czasu i zdrowia na tym forum w kwestii kabli :) co MF zgadza się i też poczułeś zapach "chińskiego producenta" :) ale MF fajne zabawki ja bardzo lubię..

Natomiast jedno zdanie napiszę a propo wygrzewania tylko wzmacniaczy .. jest dwie albo trzy firmy na świecie które oficjalnie przyznają się do tego, że wzmaki tranzystorowe lubią na tyle prąd że najlepiej jakby były nie wyłączane z prądu.. jedną z takich firm jest Accuphase, który nawet podaje ile każda z integr pobiera prądu w tym czasie.. kiedy jest włączona do prądy przy zerowym volume.. W sumie mogliby tego nie robić ale uważają, że to uczciwe jest żeby potencjalny klient wiedział o tym.. ale ile jest firm na świecie, które mierzą np głośność wysuwania szuflady w odtwarzaczu cd (kiedy wyszedł cd 410 w jakimś czasopiśmie dziennikarz-tester napisał, że nie da się zrobić już cichszego napędu, wyszła w tym roku 430 - jest jeszcze cichsza), albo czas i sposób opadania klapki w integrach.. albo to w jaki sposób mierzą moc przy swoich zabawkach tak żeby włączając wzmak, końcówkę mocy nie trzeba było biegać i szukać tej mocy po salonie jak to jest w przypadku wielu firm...bo ich inżynierowie nie uznają czegoś takiego jak moc chwilowa jak to jest w wielu innych firmach.. a mało tego jak biorą do testów Europejczycy i zaczynają mierzyć po swojemu moc to okazuje się, że w każdej ich zabawce jest znacznie więcej mocy niż to co oni obliczyli w Japonii...
Znam kilka osób co mają Accu czy Maki i większość z nich wyłącza na noc ale przy czwartku /piątku już nie wyłączają na noc tak żeby przez "łikend" było najlepiej jak jest to możliwe... kiedy słuchają.. tylko że dla nich muzyka jest czymś innym niż dla wielu z tego forum.. i to jest ta różnica.. nie obrażając nikogo.. ale jeśli ktoś kupuje płytę cd za np 300 zł.. czy też zmieniając kabel IC słyszy różnicę o 10-20 % lepiej niż miał i cieszy się jak dziecko to tacy ludzie żyją w innym świecie i jest to dla nich coś innego coś co mega lubią...
Natomiast co do kabli to szkoda czasu.. idę zaraz Logana obejrzeć :- ) A w sobotę jak Bóg da jadę na odsłuch marzeń :- )
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
... i dopiero po ponownym rozgrzaniu osiągają pełne parametry,

W przypadku elektroniki pewnie tak jest dobrym przykładem są wzmacniacze lampowe - .W redakcjach hi-fi jest podobnie odsłuchy służące do oceny przeprowadza się gdy sprzęt popracuję z pół godzinki ,pomimo oczywiście że już jest wygrzany

Jak rozumiem nie negujecie sensu wygrzania elektroniki tylko kabli
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tranzystorowe wzmaki też są rozgrzewane przed testem .. a znam dwóch i jak testują sprzęt to za każdym razem zabawki grają przynajmniej godzinę przed testem.. razem z konkretnymi kolumnami, które służą do testu..
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Warto też dodać, że kable jak nie są używane, to się wychładzają... i dopiero po ponownym rozgrzaniu osiągają pełne parametry, dokładnie tak jak z autami... ;)

jak się z tobą nie zgadzam nigdzie to tutaj zgadzam się ;P

no właśnie, co z kablami jak leża nieużywane rok ?

Kup cie sobie na parę to. Proponuje wraz z kąskiem, żeby mocnej rozgrzalo :mrgreen:
Jak będzie Cię potrzebowali przepis na dobre naleśniki na rozgrzanych kablach, to daj cie znać. Wyślę dobry przepis. :-D
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Poproszę o podpowiedz i opinie , drogi koledzy. Któż ma tę kabelki? Jakiś wskazówki,
co lepsze będzie z tego wszystkiego?
KABEL MELODIKA BROWN SUGAR BSC2330 @ 2x3,3MM2 (6304554205) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Dobra opinia o tych kablach. Ale jest jedno wielkie ale...... skoda oplot na niego robić:(
https://m.sklep.rms.pl/przewod-glosnikowy-2x2-5mm2-4x1-3mm2-wireworld-luna-16-4-lu4
Jeden z faworytów ze względu na piękno tego kabla, ale nie wiem jak "gra".

KIMBER KABLE 4VS -- Kabel głośnikowy -- WARSZAWA (6440573858) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Kimber........ a czy dasz się na zwykły banan zamontować tę kabli? Jak to "gra"? Ma któż?
Kabel głośnikowy AUDIOQUEST TYPE 4 (6815736718) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
AudioQuest? Czy to dobry wybór?
A może ten?:Rewelacyjny Norstone Silver 250 posrebrzana miedź (4884085677) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Czym różnią się "zwykły banan" od tych , "rozporowych"?
wtyki głośnikowe rozporowe bananowe Valab type 644 (6598793494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kabli zasilające: co będzie najlepszym ?
PRZEWÓD KABEL ZASILAJĄCY GIGAWATT LC-Y MK3 3X4 (6944625279) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
PRZEWÓD KABEL ZASILAJĄCY MELODIKA MDC3400 NA METRY (6916793500) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Faworyci,.... ale który z nich?
https://www.audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-9000PW/605
https://www.audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-8000PW/73

Bardzo Was proszę o pomoc w prawidłowym wyborze.:)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Na pewno nie ten Audioquest. Ma kiepski balans tonalny i zero transparentnosci na wysokich tonach. Taki klasyczny mul.
Generalnie glosnikowe Audioquest graja dobrze ale dopiero z wysokiej polki.

Kimber przyjmie kazdy rodzaj koncowek. Tez niezly wybor.

Z niedrogich to ja bym na twoim miejscu Chord Clearway bral.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Te kimbery zarabiasz normalnie do banana czarne do plusa szare do minusa.
A banany rozporowe niczym sie nie różnią. Są poprostu rozepchane w gnieździe i trudniej wyciągnąć. Ewentualnie audiovodo że lepszy styk i lepszy dźwięk:spam:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Melodiki to ja akurat bym unikał... jak patrzę na jakość ich wykonania (chińska) to mam dość. To wygląda jak zwykly kabel z marketu budowlanego. Sorki - takie mam zdanie o tej "marce". Zamówili u chińczyków zwykłe kable w damskim kolorze i ot taki pomysł na biznes...

Gigawatt z tej aukcji za te cenę, to raczej podróbka z Alliexpress...

Kimber VS to już bardzo przyzwoity kabelek, Henio ma.
Podobną (identyczną) konstrukcję wprowadziła niedawno Taga...

AudioQuest ma dobre kable, ale tego nie znam. Słuchałem Rocket 88 (ponad 1000 zł za konfekcjonowane odcinki - nie amiętam ile dokładnie, bo to lata temu było). U mnie nie zamulał, przeciwnie, dodał kontroli na basie, ale faktycznie nieco urwał z góry i ją uspokoił. Na pewno nie dla ciemnych systemów.

Jak miałbym wybierać z tego to Kimber

Jeśli chodzi o jego konfekcjonowanie, to dobrze najpierw zakończyć wszystkie druciki tulejką i wtedy łatwo wejdzie w banan.


Rozporowe są fajne, bo zakręcasz je, i wtedy rozpórka blokuje bolec w gnieździe. Nie ma siły by wypadły z gniazd, ale trzeba uważać, by przypadkiem nie zahaczyć, bo wtedy sprzęt lub kolumna na glebę ;)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Audioquest robi niezłe kable nawet te z tańszych serii ,wystarczy posłuchać sobie używki w rodzaju type 2 ,type 4 .Ogólnie prezentacja chłodna z twardym basem i dobrej rytmice .Właśnie te kable pasują do zamulonych systemów .Z tego co pamiętam była też wersja + tych przewodów
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno nie ten Audioquest. Ma kiepski balans tonalny i zero transparentnosci na wysokich tonach. Taki klasyczny mul.
Generalnie glosnikowe Audioquest graja dobrze ale dopiero z wysokiej polki.

Kimber przyjmie kazdy rodzaj koncowek. Tez niezly wybor.

Z niedrogich to ja bym na twoim miejscu Chord Clearway bral.

Zgadza się ja osobiście powtarzam osobiście od Audioquesta z głośnikowych brałbym od Castle rock ale to już inne pieniądze... i wiadomo trzeba by było zakupić też jakiś fajniejszy zestaw stereo...

Choc jak widać nie wszyscy maja takie opinie - patrz Kolega Przemko... trzeba słuchać to jest najlepsze rozwiązanie.. i jedyne jak dla mnie.. bo w jednym systemie kabel zachowa się ok a w innym do bani i może kosztować nawet fajne pieniądze ale nie będzie pasił do tego konkretnego zestawu.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Audioquest type 2+ miałem dawno temu w ogóle są to starsze przewody z końca lat 90-tych ubiegłego wieku .Wszystkie kable z tej serii mają budowę solid core kolejne modele różnią się ilością przewodników

Skoro przy Audioquest jesteśmy ,warto zwrócić uwagę na udane budżetowe interkonekty ,używki można kupić w niezłej cenie, a poprawa w porównaniu do zwykłego kabla wyczuwalna
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dziękuję Wszystkim za podpowiedź. Jak zrozumiałem, to bezpieczny wybór to jednak Kimber. Obawiam się tylko o grubość kabla i trudności z otworami na bananach. Ale mam nadzieje ze nie będzie jedną końcówka żył grubsza niż 5-6 mm. Bo większych otworach na bananach nie spotkałem.
Z tym zasilający od Yarbo nikt nie miał doczynie?
KR, ale to inna Melodika)). przezroczysty przewod, ma bardzo dobre opinii. :). W przedziale do 80 zt za metr, chyba najlepszy. Ale.....ma wielką wadę, nie ma sensu nakładania oploty, bo pryska cały urok tego kabla.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiem, pisałeś o Brown Sugar, wiem, że ma dobre opinie, ale trzeba posłuchać, jak to z kablami. Nawiązałem raczej do fotki z drugiego linka ;) choć Brown Sugar miałem w ręku i tez nie grzeszy wykonaniem. Nie jest wart tej ceny absolutnie, wg mnie oczywiście ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Z tym zasilający od Yarbo nikt nie miał doczynie?

Przeoczyłem że o nie pytasz.

Znam/mam/miałem wszystkie Yarbo oprócz tego 9000.

Wszystkie cechuje dobra dynamika i mocny bas. 8000 ma moim zdaniem najlepszy współczynnik jakość-cena bo jest przyzwoity cenowo i relatywnie gra to równo. W przeciwieństwie do np modelu 7000 gdzie to przykład klasycznej V-ki z podbitymi skrajami pasma.
8000 nie jest idealny ale przynajmniej środek tak nie ucieka w nim.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakiś czas temu pisaliśmy o pudełkach, skrzynkach do kabli to zobaczcie jakie pudełeczko ma prawie topowy Transparent :- )






a tak wygląda maleństwo...



Ja oglądałem ostatnio z niższej serii ale generalnie Transparenty wyglądają jak i są zrobione fenomenalnie ... i nawet te z niższej serii wyglądają świetnie i chyba coś w tym jest to co piszą i mówią o brzmieniu tych kabli (choć samemu trzeba to sprawdzić), że tym czym Siltech jest dla srebra i złota tym Transparent jest dla miedzi.. :bober:..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Można Kolego 😜 ale co by nie mówić BMW3 nowiutką kupujesz za ten konkretny 2.5 metrowy kabel....ale tak jak napisałem nawet niższe serie wyglądają świetnie...ale też swoje kosztują... niestety...ale jak by przyszła pora to na pewno sprawdzę te kable.... oczywiście mam na myśli niższe serie...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jakiś czas temu pisaliśmy o pudełkach, skrzynkach do kabli to zobaczcie jakie pudełeczko ma prawie topowy Transparent :- )






a tak wygląda maleństwo...



Ja oglądałem ostatnio z niższej serii ale generalnie Transparenty wyglądają jak i są zrobione fenomenalnie ... i nawet te z niższej serii wyglądają świetnie i chyba coś w tym jest to co piszą i mówią o brzmieniu tych kabli (choć samemu trzeba to sprawdzić), że tym czym Siltech jest dla srebra i złota tym Transparent jest dla miedzi.. :bober:..

Widziałem je na żywo, piękna robota... :)
 
Do góry