Odsłuch kabli głośnikowych

rafix01

Member
Bez reklam
Przewody zasilajace powiadasz, osobiscie jestem gluchy na takie atrakcje.

też jakoś w je nie wierzę ;) ... do tego porządna listwa i gniazdko w ścianie ... trzeba będzie chyba wypożyczyć jakieś kable i się przekonać nausznie :)

mam ciekawy artykuł, tylko jak wkleić plik pdf. 295KB (limit jest 19,5KB) ?!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
O wpływie prądu z gniazdka możecie się sami przekonać robiąc prosty eksperyment najlepiej wieczorem - wystarczy słuchać radia ,jeżeli po włączeniu się lodówki usłyszycie w głośnikach trzask znaczy, że w sieci występują przepięcia ,ja mam akurat podprowadzoną osobną linię z licznika
Zauważyliście tez na pewno ,że wieczorem (w nocy ) sprzęt gra ładniej to też ma związek z prądem - wieczorem mniej ludzi używa różnych sprzętów (to uwaga szczególnie o mieszkańców bloków ) ,mniej samochodów jeździ i wytwarza zakłócenia elektromagnetyczne (linie wysokiego napięcia działają jak antena)

Jeżeli ktoś ma klocki po 1,5 - 2 tyś sztuka to powinien zadbać o zasilanie ,najlepiej sprawdzi się kondycjoner ,oprócz tego ,że oczyszcza prąd symetryzuje napięcie - takie jest moje skromne zdanie
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
też jakoś w je nie wierzę ;) ... do tego porządna listwa i gniazdko w ścianie ... trzeba będzie chyba wypożyczyć jakieś kable i się przekonać nausznie :)

mam ciekawy artykuł, tylko jak wkleić plik pdf. 295KB (limit jest 19,5KB) ?!

Moze wklej linka, jesli wiesz gdzie jest w sieci.
 

eXtremePL

New member
Macie panowie jakies propozycje bananów, niezbyt drogich, powiedzmy za komplet 8szt okolo 100zł, które byłyby w miarę przyzwoite? W tej chwili w nowym sprzęcie mam kabel glosnikowy zwykly OFC, kupiony za grosze, ale chciałbym zakonczyć go bananami. Na lepsze kable poczekam, aż głosniki się wygrzeją ale banany już chciałbym jakies zakupic, wiec nie chciałym żeby były bardzo tandetne.

A może warto dołożyć do tych Monkey Cable Banana, co kolega parę postów wczesniej pokazywał?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niedawno w dziale sprzedam kolega sprzedawal kilka kompoletow Profigolda za dobrą cenę. Poszukaj, moze jeszcze aktualne.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam

Jak dla mnie banany muszą być dość solidne. Czy myślisz że wydając na końcówki bananowe 100zł poprawisz brzmienie zestawu?:) Ja mam 2 rodzaje z firmy Vitalco np. Wtyk bananowy (banan) Vitalco pozłacany czarny (3071292402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i sobie chwalę. Fajne, grube i solidne. Resztę kasy lepiej zainwestuj w kabelki. Zresztą, po co Ci banany skoro masz jeden zestaw do stereo? Przecież nie przepinasz kolumn?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
nawet przez myśl mi nie przeszło żeby odbiór poprawić,im mniej w torze przeszkód tym lepiej,właściwie to tylko dla estetyki i wypinania podczas sprzątania-odsuwania,przestawiania no i jak w miesiącu czegoś nie zamówię to chory jestem
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
nawet przez myśl mi nie przeszło żeby odbiór poprawić,im mniej w torze przeszkód tym lepiej,właściwie to tylko dla estetyki i wypinania podczas sprzątania-odsuwania,przestawiania no i jak w miesiącu czegoś nie zamówię to chory jestem

Mam podobnie:) Ja tez sobie lubię robic drobne prezenciki.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam to samo ;) Jak czekasz na zakupy to szperasz, tu, tam, czytasz ,szukasz, zdobywasz wiedze, itd. Dochodzi do zakupu i..... albo tracisz sens, albo sukasz czegos nowego do kupienia ;)
 

dimo

New member
Do jakich kabli potrzebujesz tych bananów? Wszystkie modele służą do grubych kabli ( nawet 10 mm), a jak zastosujesz cieńszy w granicach 2,5 - 4 mm to chyba będzie przesada.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Jak dla mnie banany muszą być dość solidne. ...
i te takie są, bo ja je mam -> Wtyk bananowy Prolink TBC 054
kabel przykręcany na dwie śrubki, trzyma sie mocno, a kable przepinałem już z 50razy i banan cały czas ciężk wchodzi (czyli nie wyrobił się)
Wtyk bananowy Prolink TBC 054

ps.
zresztą niedługo będę sprzedawał swoje kable głośnikowe z takimi bananami, zestaw wzmak + cd stereo, nagrywarke dvd oraz kolumny frontowe i centralną :)

http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-pro-sx14-p454.html
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja posiadam te prolinki. Jak dla mnie totalna porażka, przewód 4mm2 wchodzi ale śrubki nie wkręcają się do końca bo nie mają gdzie i wystają za czym idzie nie można wkręcić plastikowej obudowy, musiałem skrobać plastik od środka, nawet przy 2,5mm był problem i te śrubki lubią zrywać gwint i jeszcze do tego jak wypinam czasem z kolumny to potrafi zostać w gnieździe ta blaszka sprężysta od banana
 

rafix01

Member
Bez reklam
a po co Ci takie grube przewody 4mm2, ciągniesz je 100m czy jak?
he, he, ja tej plastikowej obudowy nie zakręcałem, tylko wszystko ładnie rurką termokurczliwa obciągłem :)
tyle razy je wypinałem i nigdy blaszka nigdzie nie została...może zbyt nerwowo ciągłeś? :)
podobnie gwint, dokręcony z wyczuciem się nie zerwie :)

 
Do góry