Odsłuch kabli głośnikowych

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
..Jeśli o mnie chodzi, to kable zasilające na moje ucho mają mniejszy wpływ na brzmienie niż głośnikowe czy interkonekty. Jeśli już to moje spostrzeżenia w tej dziedzinie nie są pozytywne. Zazwyczaj super kable zasilające bardzo zamulają mi system, staje się pozbawiony ekspresji, brzmi jak spod koca...
Dopóki nie kupilem listwy kable mialy u mnie bardzo duzy wplyw. Z listwa wplyw sie zmniejszyl ale stal sie tez mniej radykalny.

Zdecydowanie polecam wcale nie jakos drogie Yarbo. Minimum SP-8000 ale zdecydowanie model 1100 wart doplaty. To modele nie wplywajace na charakterystyke brzmienia, nie zaklocaja balansu tonalnego wzmacniacza czy zrodla ale otwieraja kazdy zakres. Czyli wiecej detalu, wiecej dynamiki.
Nadaja sie nie tylko do Marantza. Testowalem ich wplyw tez na Heglach, Accuphase, Auralicu, kilku amplitunerach. Kosztuja rozsadnie a wiele wnosza.

Rafa, jeśli chodzi o Tellurium to polecam zaopatrzyć się w RCA do kompletu.
Wydaje sie ze Yarbo z czystego srebra ktory mam jest niezly. Ale jesli znowu mialbym miec efekt "wow" jak przy glosnikowych to pewnie warto :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
3 zylowe jesli do glosnikiw to pewnie z uziemieniem. Ale tez moga byc XLR jak kapusta napisal

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zasilający można stosować jako głośnikowy.
Oyaide dla przykładu jeden 3 żyłowy proponuje do obu zastosowań. Trzecia żyła w niczym nie przeszkadza w końcu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wszystkie gramofony wymagają podłączenie uziemienia ,w takim przypadku uziemienie jest realizowane w inny sposób

W przypadku np kabli głośnikowych może być trzecia żyła,takim przykładem jest kabel PLY Supra gdzie jest zastosowany ekran i należy go podłączyć do obudowy wzmacniacza (amplitunera)
 

slawek125

New member
Ja to wpadłem na pomysł by pociągnąć sobie prąd bezpośrednio z elektrowni , :-D
Nie.......sam zacznę produkować z wiatraka wtedy to będzie dopiero jazda z dzwiekiem ufff ;-) , jak śpiewał big cyc nie wieże elektrykom .Pzdr

Możesz się śmiać ale sprawdź jak jest naprawdę a usłyszysz różnicę, ja dla testu podłączyłem audio pod agregat spalinowy japoński i tu zaznaczam że chińskie tanie agregaty z marketu kiepsko brzmią więc musi być japoński.
Jak wiadomo prąd leci do domu kilometrami kabli, są straty, zniekształcenia tego prądu co wyraźnie odbija się w jakości dźwięku, po zasileniu wzmaka i cd bezpośrednio z agregatu różnica w stosunku do zasilania z sieci jest duża, dźwięk się otworzył, scena przesunęła się w stronę słuchacza. Jedyne czego mi brakowało to średnicy, była wycofana, jakby z tyłu, po zmianie paliwa w agregacie na PB98 średnica zdecydowanie wysunęła się do przodu. Teraz jest pięknie, mam tylko problem z warczącym agregatem ale jakoś to zwalczę, wszak czego nie robi się dla audio.
Bywajcie obywatele !
 

Snikers89

New member
Bez reklam
To jest calkiem interesujace. Moze i tak byc bo prad w sieci to jeden wielki smietnik.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry