Odsłuch kabli głośnikowych

LukeSky

Member
Bez reklam
Ciekawe czy podzieliłbyś się notatkami, gdyby sprzedawca zrobił Ci psikusa i za każdym razem podłączał ten sam kabel.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak mi te kabelki namotały w głowie że zaczynam się ostro zastanawiać nad ich wymianą, a jak na dzień dzisiejszy tylko płótno w kieszeni hehe:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe czy podzieliłbyś się notatkami, gdyby sprzedawca zrobił Ci psikusa i za każdym razem podłączał ten sam kabel.

Psikusa nie zrobił, ale chętnie bym sprawdził razem z Tobą by porównać opinie.

tak mi te kabelki namotały w głowie że zaczynam się ostro zastanawiać nad ich wymianą, a jak na dzień dzisiejszy tylko płótno w kieszeni hehe:)

Na razie bez emocji, na spokojnie. Jeśli zależy Ci na wymienie kabli, tez polecam odsłuch, szkoda kasy jeśli nie usłyszysz różnicy.

A propo recki, gratuluję, bardzo fajny test :eek:k:

Dzięki, jeśli tak to słyszę, to samo się wylewa na klawiaturę.

O seksie to nie ja, to Kolega na litera "Ka" :) ja co najwyzej o kinie.

Ale co masz do Kikiego? :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nic nie mowie ;) Krzyskow jest kilku na forum, takze kazdy niech sobie interpretuje po swojemu :)
Co do kabelkow i wtykow, to ja mam banany Prolinka z najwyzszej seri, bardzo jestem zadowolony, ale mam tez banany Qed'a. Kable obecnie tez Qed'a z seri revelation, mam tez Chorda (kupiony w super cenie na ebayu) i kilka wtykow Nakamichi. W sumie to kazdy z znajomych ma co innego, pozyczamy, wymieniamy a czasem zapominamy sobie oddac. Warto tez dodac ze kabelki mozna kupic uzywane w dobrej cenie, ale warunek jest jeden - zawsze przed wydaniem ciezko zarobionych pieniedzy odsluch. W przypadku kabli to podstawa. Osobiscie to predzej bym kupil ampli czy kolumny w ciemno jak kable. Jak sobie policzymy to z konfekcja suma rosnie bardzo szybko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Konfekcaja x ilosc gniazd, ilosc kabli, x metry, rosnie bardzo szybko. Gosc na odsluchu policzyl, ze ma w domu kabli za 8 tys lacznie z konfekcją. Fakt, ze ma drozsze niz te co sluchalem, ale to juz piekielna suma na okablowanie. Choc na dzien dzisiejszy jak policzylem ile dalem na wszystkie kable do tej pory, HDMI, optyki, do suba, czesto tez bardzo dlugie, to zblizylem sie do 2 tys, przy raczej budzetowych kablach.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze tylko dodam jedna rzecz, my sobie tu dyskutujemy, ale czytaja nas koledzy ktorzy sie nie udzielaja. Uwazajcie od kogo kupujecie kable, bo trafiaja sie takze podrobki. Nawet ten dzial handlu zostal skazony oszustami. W sumie to mnie juz nic nie dziwi, jak film Blu na allegro mozna kupic tloczony, to juz chyba nie ma plaszczyzny gdzie mozna czuc sie pewnie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja kiedys kupilem w bardzo znanym sklepie interentowym z kablami kilka kabli, wtym sprawdzony juz wczesniej przeze mnie Profigold D-sub. Chcialem jeszcze jeden. Wim, ze ten producent pakuje je w blistry lub kartonowe pudelka. Tym czasem kabel przyszedł w worku z suwakiem, z nadrukowana czarnobiałą etykieta (tak jakbys zrobił xero na worku), by\l bez "bezpiecznikikow" na koncach i oczywiscie byl zwalony. Sprzedawca tlumaczyl sie ze teraz Profigold tak pakuje :D Na szczescie zwrocil kase

Innym razem kupilem na allegro karte CF niby 16BG Sandiska, ale oczywiscie nie bylo wiecej niz 4GB, a jak wszedlem na forum podrób to byly wskazowki jak rozpoznac fałszywke po naklejce - moja spelniała 100% normy. I tu sprzedawca tez zwrocil calosć.
 

WiTT

New member
Bez reklam
W sumie to mnie juz nic nie dziwi, jak film Blu na allegro mozna kupic tloczony, to juz chyba nie ma plaszczyzny gdzie mozna czuc sie pewnie.
Oooo :shock: to się jeszcze nie spotkałem, a jak rozpoznajesz podróbki BD od oryginałów? Czy w sklepach typu MM/Saturn/Empik/Merlin czy sieci handlowe też takie się trafiają?
Po takich odkryciach znów się czuję jakbym mieszkał w kraju 3 kategorii a nie w Europie.... :???:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tez sie nie spotkalem, no chyba ze na gieldzie :) dlatego tez bylem mocno zdziwiony tym co pisze kolega o filmie ktory zakupil na allegro:
http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/95947-transformers-tvn.html
W stacjonarnych sieciowkach nie ma prawa trafic sie podrobka, takze tam mamy przynajmniej 100% pewnosci. Ja na allegro nie kupuje wlasnie kart, perfum, past, szczoteczek do zebow, padow do konsoli i tak pewnie z ok.20 innych produktow.
Warto dodac ze teraz chinczycy dysponuja calymi liniami produkcyjnymi do podrabiania oryginalow, to nie jest tak jak 5 czy 10 lat temu, ze na pierwszy rzut oka widzielismy z czym mamy doczynienia.
Teraz cwaniaki korzystaja z taki samych maszyn jak prawowici producenci, wiec mamy przy wybranych produktach (wartych oszustwa) praktycznie wierne kopie, pudelka, odlewy itp. Tylko to co nie widzimi jest zgola inne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o duże sieci typu Empik ,Media to rzeczywiście wydawnictwa płytowe tam sprzedawane pochodzą z legalnego źródła płyty takie zazwyczaj mają hologram,uboższą poligrafię i "polską cenę".Na Allegro można kupić płyty wydane w Rosji i na Ukrainie są to również legalne wydawnictwa z tym ,że tańsze ze względu na opłaty licencyjne .Płyty tłoczone w USA można też łatwo rozróżnić, są po prostu cięższe ze względu na grubszą warstwę lakieru ,japońskie tłocznia zawierają paski kolekcjonerskie tzw OBI często też układ utworów jest zupełnie inny niż takich samych wydawnictw europejskich

Jeżeli chodzi o kable to pamiętam wypadek kiedy gość na Allegro sprzedawał kable Audioquest wytwarzane w domowym warsztacie ,po prostu ciął ze szpulki metrowe odcinki ,które zaopatrywał we wtyki Neutrik ,polski przedstawiciel był nawet zdumiony skąd wziął kabel skoro nie był dostępny w polskiej dystrybucji ,teraz też można kupić np ,kable Qed łatwo jest je odróżnić ponieważ firma używa wyłącznie własnych wtyków,a nie innych .Lepsze kable nigdy nie są sprzedawane luzem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzis mozna kupic niebieskie pudelko na BD, płytkę, wypalić, nadrukowac w domowym zaciszu, foliowanie to tez nie problem i prosze, interes kwitnie.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Odnośnie wspólnego odsłuchu, to wybacz ale nie byłbym dobrym partnerem, jestem po prostu głuchy i różnic na kablach nie uraczę.

Jestem pod dużym wrażeniem Twojej wrażliwości i percepcji słuchowej.
 

rafix01

Member
Bez reklam
LukeSky, w Twoim wypadku tylko się cieszyć ;) ... zaoszczędzisz mamonę na kabelkach.

Ja kilka lat temu słuchałem, ale w domu kilku interkonektów i kabli głośnikowych (wypożyczyłem wszystkie na tydzień i sie bawiłem/słuchałem).
Marki jakie miałem to Audioquest, kimber, XLO, IXOS, monster cable, profigold oxypure. Róznica była słyszalna i został u mnie interkonekt audioquest diamondback oraz głośnikowe audioquest Type6+, najlepiej mi podeszły :)

A jak się "macie" do przewodów zasilających, wpływają na dźwięk czy tylko na spokój ducha ?!
 
Do góry