Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

StereoWszystko związane z tematem

Wróć HDforum > Audio > Stereo > Odsłuch kabli głośnikowych
Odpowiedz

Member

Meldunek: Mar 2010
05-07-2017, 21:51
Domyślnie

Chyba w tym wątku nikt nie ma na myśli "Qedzików".

Przyznam szczerze że sam wątpiłem kiedyś w jakość kabli ale zmieniło się to w momencie jak z przymusu zmieniłem kabel HDMI zakupiony na alledrogo za 80zl (po tym jak sie końcówka rozsypała od podłączania do laptopa) na Monstera za 400zł.

Poprawie uległa jakość dźwięku oraz orazu i nie jest to też tylko moje spostrzeżenie, ale osób które oglądają ze mną filmy.

Ostatnio chciałem po części spróbować poprawić coś w swoim kinie i przy okazji remontu zmienić kable na trochę lepsze.
Chciałem kupić do frontów nowe Equilibrium Tune ale trafiła się okazja i do swoich "badziewiarskich" Zensorów kupiłem używane Equilibrium Moonlight ale dlatego że była okazja cenowa.

Kable stanowczo poprawiły ich brzmienie i powiem że nie tylko ja jestem w szoku że jest taka zmiana.

Teraz po tych wszystkich doświadczeniach przymierzam się do wymiany HDMI ampli - TV i mam na to budżet do 1 tys.

Niestety fizyki nie zmienisz bo w kablu nie tylko chodzi o jakość miedzi.

Jeżeli ktoś uważa że kable i kabelki nic nie zmieniają to niech najpierw sprawdzi to sam na sobie zanim bezsensownie będzie obrażał osoby o innej opinii.
Odpowiedź z Cytatem
elgator jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: Jun 2013

05-07-2017, 21:55
Domyślnie

Na hdmi i optykach a także usb nie odczułem żadnych różnic, mam usb Wireworld i gra tak samo jak ten za 8zl, optyk tez bez różnicy, hdmi podmienialem ostatnio do ps4 z tego z kompletu na Bridge elite i tez nic.
Przy połączeniach analogowych czuć różnice, dlatego mam porządne kable, HDMI mnie zaskoczyłeś.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zabawki:GoPro 4 Silver, iPhone SE, Focal Listen & Spark
Odpowiedź z Cytatem
Borixon jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2011
05-07-2017, 22:00
Domyślnie

Cytat:
Napisał elgator Zobacz post
Chyba w tym wątku nikt nie ma na myśli "Qedzików".

Przyznam szczerze że sam wątpiłem kiedyś w jakość kabli ale zmieniło się to w momencie jak z przymusu zmieniłem kabel HDMI zakupiony na alledrogo za 80zl (po tym jak sie końcówka rozsypała od podłączania do laptopa) na Monstera za 400zł.

Poprawie uległa jakość dźwięku oraz orazu i nie jest to też tylko moje spostrzeżenie, ale osób które oglądają ze mną filmy.

Ostatnio chciałem po części spróbować poprawić coś w swoim kinie i przy okazji remontu zmienić kable na trochę lepsze.
Chciałem kupić do frontów nowe Equilibrium Tune ale trafiła się okazja i do swoich "badziewiarskich" Zensorów kupiłem używane Equilibrium Moonlight ale dlatego że była okazja cenowa.

Kable stanowczo poprawiły ich brzmienie i powiem że nie tylko ja jestem w szoku że jest taka zmiana.

Teraz po tych wszystkich doświadczeniach przymierzam się do wymiany HDMI ampli - TV i mam na to budżet do 1 tys.

Niestety fizyki nie zmienisz bo w kablu nie tylko chodzi o jakość miedzi.

Jeżeli ktoś uważa że kable i kabelki nic nie zmieniają to niech najpierw sprawdzi to sam na sobie zanim bezsensownie będzie obrażał osoby o innej opinii.
Tu nikt nie obraża kogokowiek poglądów...to po prostu dyskusja...teoria z kablem hdmi godna braw...mnie takie odgryzanie się nie wyprowadza z równowagi...i wiadomo że nie chodzi tylko o miedź...musisz jeszcze poznać znaczenie słowa obraza-obrazac...sam twórca nie postu raczej nie poczuł się obrażony a szczekasz za niego...kończę temat,miłego wieczoru
ONKYO TX-8020/ONKYO C-7030/ONKYO BD-SP809
SONY BDP-S490/560,PS4 SLIM,EVOBOX
Kolumny Wharfedale Diamond 230
Odpowiedź z Cytatem
pieniążek jest offline
reklama

Wspiera forum

05-07-2017, 22:13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Borixon Zobacz post
Na hdmi i optykach a także usb nie odczułem żadnych różnic, mam usb Wireworld i gra tak samo jak ten za 8zl, optyk tez bez różnicy, hdmi podmienialem ostatnio do ps4 z tego z kompletu na Bridge elite i tez nic.
Przy połączeniach analogowych czuć różnice, dlatego mam porządne kable, HDMI mnie zaskoczyłeś.

bo masz racje Borixon...hdmi to typowy mit chyba ze jest fabrycznie uszkodzony lub linia produkcyjna znajduje sie w chinskiej chałupie...tak samo moim zdaniem jest z kablami glosnikowymi w pewnym przedziale cenowym o tej samej grubosci zaznaczam...ja tez wymienialem kable na monstery itp kable lepszej jakosci ale nie przełozylo sie to na lepsza jakosc obrazu i dzwieku...plusem dobrych kabli hdmi jest jakosc wykonania co moze przelozyc sie na zywotnosc ale nie na jakosc obrazu...

Ostatnio edytowane przez pieniążek ; 05-07-2017 o 22:20
Odpowiedź z Cytatem
pieniążek jest offline
Member

Meldunek: Mar 2010
05-07-2017, 23:06
Domyślnie

"pienionżek"
Niestety nie interesuje mnie twoja równowaga. Nawet nie obchodzi mnie twoja osoba.
Żyj sobie w swoim "zaszczekanym" świecie.

Borixon
Raz rozmawiałem ze swoim znajomym na temat kabli cyfrowych i też mi to tłumaczył że to kabel cyfrowy przesył 0 i 1 więc tańszy czy droższy działa tak samo. Niestety rzeczywistość pokazuje że jest inaczej.
A testy takich kabli jak choćby Wireworlda (np. Ultraviolet) mówią same za siebie a skoro i tak w nasze zestawy Audio- Video pakujemy tysiące to czemu by nie spróbować zmiany kabla za 500zł?
Odpowiedź z Cytatem
elgator jest offline
Wspiera forum

05-07-2017, 23:15
Domyślnie

[QUOTE=elgator;1393015]"pienionżek"
Niestety nie interesuje mnie twoja równowaga. Nawet nie obchodzi mnie twoja osoba.
Żyj sobie w swoim "zaszczekanym" świecie.

złamałeś mi serce
Odpowiedź z Cytatem
pieniążek jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jun 2013

05-07-2017, 23:36
Domyślnie

Nie ma co się kłócić i sobie dogadywać, w cyfrowe kable nie wierze bo nie zauważyłem różnic. Sorry miałem doświadczenie ze długi kabel usb za 5zl w ogóle nie przewodził sygnału a tak samo długi markowy grał już poprawnie, pewnie wina ekranowania.

Jeśli chodzi o analog, nie ma tu dla mnie znaczenia przekrój, miałem różne kable tych samych przekrojów i każdy grał inaczej, tu pewnie chodzi o technikę wykonania kabla, zwój, liczba żył, ich układ i znów pewnie ekran.
Każdy musi dobrać kable takie jakie mu pasują, nie cena czy przekrój jest tu wyznacznikiem.

Zabawki:GoPro 4 Silver, iPhone SE, Focal Listen & Spark
Odpowiedź z Cytatem
Borixon jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania