Odsłuch kabli głośnikowych

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do tych kabli w Łódzkich salonach, to widzę że "Melancholia" i salon w Pabianicach je posiada, z czego w Pabianicach jest na metry ( chyba 85zł/m).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie zapomnij Marcin skrobnąc paru zdań o tym kabelku, bo strasznie jestem ciekaw róznych opinii. W końcu muszę coś wybrać, bo do odsłuchów jeszcze trochę czasu jest.
 

eddielublin

New member
Ja chce te kable wziasc na odsluch we Wtorek. Wezme tez IC zeby porownac z Chordem Anthem.
to jak byś miał możliwość to weź ten sam model ale "wygrzane" i nówki, spróbuj porównać. Ja u siebie nie miałem takiej możliwości tzn miałem ale Blue były niegrane a Black grane więc to porównanie z zasady jest bez sensu.
Tak a propo obecny dystrybutor zainteresował się nimi po usłyszeniu z Amphion-ami, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi Twojej opinii...
Porównaj jak możesz także IC z czymś budżetowym jak masz możliwość
 

MarcinGD

New member
Mozliwe, ze jeszcze bede mial we Wtorek glosnikowe Chord Rumour 4. Jesli chodzi o budzetowe IC Eddie to co masz na mysli ? Ja Chord'a Anthem kupilem za 830zl.
 

MarcinGD

New member
Juz mialem takie IC z tego przedzialu, miedzy innymi Chord Chorus (cena uzywanego w tym przedziale), Kimber Tonik, IXOS 103. Ostatnie dwa nie podpasowaly, chorus byl od nich lepszy, po podlaczeniu anthema, przesluchaniu kilka godzin jako ten najdrozszy z puli, zjechalem nizej do Chorusa i juz nie moglem tego kabla sluchac. Takze, jak nie chcesz za duzo wydac to lepiej nie pozyczaj drogich kabli ;) . Pewnie jak bym wzial cos wyzej z Chorusa, to Anthem poszedl by w odstawke. Nie zawsze cena idzie w parze ze zgraniem sie w systemie. Wypozyczylem kontrolnie Equilibrium Turbine, ktory mi sie bardzo podobal z H80. Niestety z H200 juz tak pieknie nie bylo.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Piszesz o tej Furutech u-2T kabel głoścnikowy dł. 2*2.5m (3848698611) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Jak dla mnie cena za duża i ja potrzebuję max. 4m bez konfekcji:) Praktycznie to i 3m by mi starczylo, bo długość najdłużej ściany mam 4,5m.
Zobacz po ile mają w sklepie.
RCM Hi-Fi Atelier
Kiedys wzialem od nich Furutech Alpha S-25, w gablocie byl z ceną 3200 zł, kaucji wzieli "tylko" 1750 zł i powiem Ci, ze długo się nad nim zastanawiałem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Za 2 x 2,5m z konfekcją - 1160zł. Co jest śmieszne jak teraz patrzę na cennik. Ten kabel za dodatkowe 0,5m ( stereo) cenią 115zł, a inny Furutech FS-502 który za 2 x 2,5m cenią 960zł, a za dodatkowe 0,5m 750zł:) Ta cena za dosztukowanie to z kosmosu albo się ktoś pomylił?
 

MarcinGD

New member
Ciezka noc mnie dzisiaj czeka.
 

Attachments

  • IMG_4466.jpg
    IMG_4466.jpg
    826,6 KB · Wyś: 230

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciężka, ale jakże satysfakcjonująca :)
Widzę, ze fajne zabawki :) Jest też iFi ;)
Co to za mała czarna skrzyneczka?
Zdaj relację. Szczegolnie jak wypadają Tellurium Q Black.
Ten jasny kabel to Chord?
 

eddielublin

New member
do mnie jutro zjeżdżają na stałe 2 pudełka z logiem TQ :) ale testy dopiero w weekend
niemniej jednak pokaźną kolekcją MarcinaGD jestem dość mocno zainteresowany...
 

MarcinGD

New member
Ciężka, ale jakże satysfakcjonująca :)
Widzę, ze fajne zabawki :) Jest też iFi ;)
Co to za mała czarna skrzyneczka?
Zdaj relację. Szczegolnie jak wypadają Tellurium Q Black.
Ten jasny kabel to Chord?

iFi to iLink. W czarnej skrzyneczce znajduje sie coax Kimber D60. W tle jest jeszcze moj Hegel Super robiacy w sumie robote iLinka. Jasny to Chord Rumour 4.

Niestety nie wzialem Tellurium Q Blue, bo nie mialem juz siana zeby zostawic w zastaw :)

Tellurium Q Black robi dobra robote. iLink robi jeszcze lepsza robote, czysci caly syf z zasilacza i daje konkretny sygnal do Dac'a jestem naprawde pod wrazeniem.

Wiecej napisze jutro, ale wstepnie moge powiedziec, ze iLinka musze miec w domu, tylko jeszcze musze sprawdzic czy kabel Tellurium Q Blue USB tez cos ma do powiedzenia w tym zestawieniu.

Jutro napisze cos wiecej tak na trzezwo.
 

MarcinGD

New member
Moze zaczne od kabli glosnikowych coby bylo na temat. Moje aktualne kable to Melodika MDC2400 Purple Rain.

Chord Rumour 4 - zupelnie nie zgral sie z moim systemem. Wypozyczajacy mowil ze nie jest pewny czy kable sa wygrzane. Wszystkie pasma ok oprocz basu.

Tellurium Q Black - Wczoraj w nocy sluchalem sobie Daft Punk - Random Access Memory. Melodika w kwestii ukazywania brzmienia gitary basowej to jakies nieporozumienie. Jeden wielki zlepek roznych akordow. Cos tam gra, ale nie wiadomo po co tam to gra. Na Tellurium zaczelo to grac jak trzeba. Slychac zroznicowanie akordow i jak basista sie produkuje. Piekny efekt. Tutaj byly najwieksze roznice, ktore bez wysilku dalo sie wychwycic.

Nastepnie IC. Moj aktualny IC to Chord Anthem.

Tellurium Q Black XLR - wkoncu IC, ktory gra jak powinien i kosztuje normalne pieniadze. Bardzo rowno grajacy kabel, w porownaniu do Chorda mniej basu, ale nie na tyle, zeby go skreslic. Do tego gora jest troszke bardziej wyrazna. Polecam ten IC do rocka z czystym sumieniem.

Tellurium Q Graphite XLR - cos tam jest lepszego, ale nie wiadomo jeszcze co. Tak moge okreslic ten kabel, ktorego problemem jest nie cena, a to ze jest nowy, a niestety nie mam czasu na jego wygrzanie. Takze dzisiaj jak go odwiozem to poprosze zeby na nim grali i jak za 4 tygodnie wroce to go wezme jeszcze raz, aby sprawdzic o co tam tak naprawde chodzilo, gdzie te 2000zl roznicy do wersji Black.

Na koniec ifi iLink. To urzadzonko poprostu musi miec kazdy fan pcaudio. Ja to biore, gdyby nie fakt ze egzemplarz, ktory wzialem na odsluch (nowe urzadzenie) ma luzne wejscie optyczne, nie oddal bym juz do sklepu. Dzisiaj zawioze i bede domagal sie nowego egzemplarza. Co do kabli ktore dostalem w komplecie, nie zauwazylem roznicy pomiedzy dodanym kablem usb w zestawie iLink, a Tellurium Q Blue. Z ciekawosci wpialem ponownie kabel drukarkowy i niestety jest tragedia. Te kable nie nadaja sie zupelnie do audio. Coax Kimbera, niestety nie uslyszalem w tym wypadku takze roznicy pomiedzy Kimberem ,a optykiem Prolinka.

Jak da rade to wezme dzisiaj jeszcze raz glosnikowy TQ Black i Blue, oraz graphite jesli beda mieli wygrzany.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki ;)
Co do kabli ktore dostalem w komplecie, nie zauwazylem roznicy pomiedzy dodanym kablem usb w zestawie iLink, a Tellurium Q Blue. Z ciekawosci wpialem ponownie kabel drukarkowy i niestety jest tragedia. Te kable nie nadaja sie zupelnie do audio.
To powszechne i bolesne zjawisko, powrót do gorszego. Niestety człowiek szybko przyzwycaja się do lepszego ;)
 

MarcinGD

New member
A mnie bardziej interesuje TQ Blue:), z uwagi na przystepną cenę. Napisz po parę słów do każdego kabla.

Sorry krzysiek, ale nie mialem czasu zeby wziasc Blue. Chlopaki sciagaja jeszcze Green'a. Moze wtedy do testow wezme wszystkie 3 jak bede mial czas przed wyjazdem.

Z tego co mowili to Blue nadaje sie do tanszych systemow, gdzie przy podlaczeniu Black nie byloby slychac roznicy.
 

MarcinGD

New member
No i zrobilem sobie kuku. Dobrze eddie ze nie brales nic wyzej. Black gral dobrze dopuki nie podlaczylem Greena.

Zrobilem sobie pokazna liste kawalkow, ktore chcialem przesluchac, przy okazji wygrzewajac Greena. Porownujac kable zatrzymalem sie na 8 kawalku, bo poprostu nie moglem juz sluchac tanszej wersji. Black ma bardziej ostra gore i bebny sa duzo gorzej kontrolowane. Green takze ma lepsza scene i ogromny skok w separacji instrumentow.

Greena takze slucha sie bardziej przyjemnie, dla przykladu Nick Cave Higgs Boson Blues na Greenie slucha sie przyjemnie, historia wciaga, slychac idealnie delikatne bebny w tle, gdzie na Blacku jest to granie natarczywe i przez bardziej ostra gore gitara w tym kawalku co chwila wysuwa sie przed szereg, w tle panuje chaos.

Takze krzysiek1980 jak nie chcesz wydawac wiecej kasy to bierz blue, bo jak juz wezmiesz black to nie bedzie powrotu, a grac bedzie dobrze. Dla mnie black gral super przed podlaczeniem green'a. Ultra black raczej juz sobie daruje brac do odsluchu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry