Ampli stereo z DLNA, Airplay, A+B, USB+iPhone

Vaderus

New member
Bez reklam
Nie widziałem dotąd podobnego tematu, który opisywałby dostępne wmacniacze stereo pod kątem innym niż tylko zasilanie dwóch kolumn... więc ośmielam się założyć takowy.

Czy istnieje zatem wzmak stereo z obsługą:
1. DLNA (jakie formaty audio?);
2. Airplay ("najnowsze" odkrycie Apple od dawna znanego już DLNA ale jak zwykle przez Nich wątpliwie "poprawione");
3. USB (do tego jakby dawał radę również format NTFS);
4. Dwie strefy / wyjścia A+B na dwie pary głośników;
5. USB z odtwarzaniem bezpośrednio z iPhone/iPod;
6. 12V Trigger;
7. IR in (do załączania go wraz z włączaniem ampli wielokanałowego);
8. Radio internetowe;
9. Radio FM.

Najbliższy spełnienia powyższych warunków jak do tej pory jest Rotel RCX-1500... ale też nie ma wszystkiego.

Przymierzam się powolutku do "dozbrojenia" mojego zestawu o końcówkę stereo do zasilania wyłączanie frontów przy muzyce.
Do kina i zasilania pozostałych kolumn pozostałby dotychczasowy ampli. Również player używany do muzyki z CD i SACD zostaje podpięty do ampli (i to się nie zmieni).
Sens wzmaka stereo zależy zatem (nie tylko ale po części, oczywiście) od posiadania wymienionych na wstępie funkcji dodatkowych. Bez tego wszystkiego, do odsłuchania z CD musiałbym za każdym razem włączać również ampli "od kina". To samo przy próbie słuchania muzy z serwera po DLNA czy z iPhona. To samo przy próbie słuchania radia internetowego... itd... i mamy małą paranoję :cry:

Czy poza wymienionym Rotelem jest jeszcze coś bliskiego spełnienia tych wszystkich wymagań?
A może jest jeszcze coś innego wartego dodania do listy "ideału"?


P.S. z szacunku dla czasu nas wszystkich i naszych klawiatur proszę o zaoszczędzenie uwag i pytań typu "po co Ci to?", "weź sam czysty wzmak stereo", itd. itp.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wow! Wstępnie ten Onkyo wygląda całkiem ok - dzięki za info. I nawet cena wydaje się niezła... Muszę się nim zainteresować.
Słyszałem jeszcze, że któryś Arcam też jest blisko....
 

mofo77

New member
Faktycznie sprzęt ciekawy. Już dawno rozglądałem się za czymś takim. Ciekaw jestem jak to zagra w stereo (np. w porównaniu do Twojej RX-V2067).
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dokładnie dlatego powolutku badam temat, bo tez jestem ciekaw czy w stereo mogą byc istotne różnice.
Wstępnie jednak wyliczajac dostępna moc transformatora Yamahy dla dwóch kanałów i trafo Onkyo, wcale nie wychodzi mi jakaś różnica na plus dla Onkyo. Może się jednak mylę....???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagiennik

New member
Bez reklam
A moduł Sonos ZP90 ? ;>

Obawiam się że w tym sezonie tylko Onkyo wprowadza zintegrowany "wzmacniacz sieciowy", konkurencja idzie w strone dodatkowych modułow.
Co raczej jest lepszym rozwiazaniem :>
Poza tym Onkyo + Stereo nie kojarzy sie chyba najlepiej ;)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Dokładnie, lepiej jest rozdzielić te moduły i mieć dwie osobne paczki niż wszystko w jednej i słabej jakości. Lepiej sobie poczekać, doskładać i wziąć np. Marantza 5023 jeżeli ma to być sensowna jakość muzyki i do tego Sonosa. Sprzęt na kilka ładnych lat, napędzi dość szeroką gamę kolumn i do tego dzięki Sonosowi daje bardzo duże możliwości.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dlatego właśnie słabo widzę jak narazie alternatywę do mojego obecnego ampli.... stąd zero pośpiechu do dodatkowego ampli stereo tym bardziej, że nie oferują zbyt wiele... jeszcze...
 

pawelll

Member
Przyznam, że doszedłem do podobnych wniosków i na razie skończyłem na podpięciu DLNA i radia internetowego przez kabelkowe wejście ze smartfona.
 

michal_j

New member
Jest jak najbardziej Sonos z wbudowanym wzmacniaczem, model ZP 120, jednak osobiście jestem bardziej za podpięciem ZP 90 do istniejącego systemu muzycznego (sam tak robię). Taka dygresja na temat Sonosa. :)
 
Do góry