Czy warto

bronx99

Member
Witam
Nosze sie z zakupem wzmacniacza stereo + cd. Sucham Muzyki (elektro house,przez jazz, rock a na pop kończąc) na amplitunerze KD RX-V650+DVDS550+Celestion f18 (wybrałem je gdyż dzwięk dla mnie był bardzo fajny - lepszy niż KEF IQ) połączone WordWire Silver - jak dla mnie dzwięk w stereo jest fajny (ok-bdb) a do KD (bdb)więcej mi nie potrzeba w KD (PS3). Czy warto dokupić wzmacniacz stereo Yamaha AX-479 (main in) i do tego Cd tej samej serii? Dzwięk Yamahy mi odpowiada (wygląd pasuje do amplitunera). Planuje stereo na pare lat więc nie wiem czy nie warto zainwestować w coś z "wyższej" półki ale używany typu Primare? (jak narazie nie planuje zmiany głośników gdyż ich gra mi bardzo odpowiada i wole z nich wycisnąć wszystko-grają bardzo neutralnie i to w nich cenie najbardziej). Czy różnica będzie aż tak słyszalna? Napewno przed zakupem postaram się odsłuchać więc czekam na jakieś propozycje.
Kwota jaką mogę przeznaczyć na sprzęt (Wzmacniacz + CD) to 4-5 tyś PLN (nie licze kabli)
Pozdr.
 

don111

Banned
te starsze serie amplitunerów Yamahy były cenione za niezły dzwięk (jak na amplitunery), z kolei nowe wzmacniacze Yamahy są mocno krytykowane (osobiście nie słyszałem) więc bez odsłuchu raczej bym nie próbował nic zmieniać bo może różnica nie będzie zbyt duża (chociaż to praktycznie pewne że AX 497 zagra lepiej)

na pewno przejście na starszy ale wyższej klasy sprzęt da o wiele lepsze brzmienie tylko jak to z używkami, trzeba uważać na stan techniczny
 

bronx99

Member
Wiem, że te ampli były cenione jeżeli chodzi o Stereo dlatego też moje pytanie. Naczytałem sie artykułów na temat jak to wzmacniacz stereo góruje nad KD i dlatego moje pytanie. Czytałem również wiele recenzji tego wzmacniacza i Cd(479) i były one pozytywne jak i negatywne. Wiem jedno chciałbym mieć jednolite neutralne stereo (jeżeli chodzi o wygląd)-kobieta w domu-yamaha pasuje wyglądem do ampli, ale czy jakość dzwięku będzie sie aż tak się różniła od tego ampli?
Pozdr.
 

don111

Banned
to zależy ogólnie co masz na myśli mówiąc o jakości - to nie jest tak że wzmacniacze górują nad amplitunerami bo w tych np nie słychać pewnych dzwięków itd
generalnie każdy aspekt brzmienia jest nieco lepszy (a kilka wyraznie lepszych) co przekłada się ogólnie na te różnice
podstawowa wada amplitunerów do kina to po prostu niska moc (te 7x 100W papierowe to bajki dla dzieci) co się przekłada przede wszystkim na słabą dynamikę oraz bas
 

bronx99

Member
Właśnie między innymi o moc mi chodzi. Yamaha ma dynamika, przestrzeń, wysokie, średnica, głębia jaka powiedzmy mi odpowiada....ale jak to mówią zawsze moana kupić coś lepszego. Więc w tym kierunku moje pytanie, jaki wmzak kupić i czy warto bo co do jednego jestem pewien, że odtwarzacz Cd musze kupić...(dlatego wolał bym ujednolicic wzmacniacz + cd - względy estetyczne - kobieta w domu)
pozdr.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kup najpierw CD może być Yamahy, jak to nie będzie jeszcze to, trzeba kupić wzmacniacz stereo.
 

Imacman66

New member
Witaj, też kiedyś tak chciałem, żeby wszystko było z jednej firmy i to jeszcze ta sama linia wzornicza. Już mi to minęło. Nie zawsze wszystko mi odpowiadało pod względem parametrów, czy brzmienia. Od jakiegoś czasu mój system to istna zbieranina, która już nawet nie trzyma koloru i wymiarów. Wszystko jest z innej firmy. Zdołałem to polubić a nawet Moja Kobieta nie chce widzieć innego, bo dla niej to ma grać, a nie wyglądać. Doświadczyłem też, że jak markowe to już wcale nie musi super grać. Zacząłem interesować się konstrukcjami DIY i modelami uznanych firm po modyfikacjach. W wielu przypadkach nakłady finansowe były znikome, a efekty przekraczały moje najśmielsze oczekiwania. Poszukaj coś na temat np Shigaclone, róznego rodzajów DAC'ów, lampucer, OB i tym podobnych. To jest moja wizja, ale Ty tu urządzisz :). Pozdrawiam.
 
Do góry