Szukam CD-ka który lepiej zagra od DVD SP405 ONKYO

gorzal

New member
Witam szanownych kolegów, jest to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje ze w dobrym dziale go pisze, często czytam na tym forum ale w koncu postanowilem sam zadac pytanie. Obecnie posiadam taki zestaw Amplituner SR505E, DVD sp 405 i kolumny JBL E60. Wszystko jest ok jestem zadowolony z zestawu ale głównie słucham na tym muzyki, film natomiast od czasu do czasu, sp405 jest według mnie spoko ale nie do muzyki, jest poprostu dosc wolny i to mnie w nim głównie denerwuje, dlatego chce dokupić jakiegoś cd-eka, ale pomyślałem że przy okazji być może coś zystak na dźwięku a nie tylko na wygodniejszej i szybszej obsłudze ( kiedyś miałem cd-eka technicsa, obsługa i szybkość rewelacja, nie wiem jak się ta firma ma jeśli chodzi o dźwięk ale byłem z niego zadowolony). Prosiłbym więc o porade co kupić, chce kupić jakąś używke (pewnie z allegro) w kwocie ok 300zł (wiem że to nie wiele ) być może w tej cenie są jakieś nawet starsze ale kąkretne odtwarzacze które spełnią moje oczekiwania i zagrają conajmniej tak a może troszke lepiej niz moje dvd onkyo. Troszke szukałem po allegro ale jak sie czegos nie odsłucha to cięzko zdecydować, znalazłem takie oto cd-eki w cenie jaka mnie interesuje co o nich sądzicie:

Onkyo dx 7211, Yamaha cdx 880, denon dcd 695, technics sl ps50, onkyo dx 7310, sony cdp x333es, technics sl p990

z góry dzięki za wszelkie opinie i pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
starych raczej nikt rozsądny Ci nie poleci. Przecie polecając bierzesz na siebie odpowiedzialność za słowa. A nie masz pojęcia o stanie sprzętu używanego.
Dobry odtwarzacz CD za 300 zł - takie rzeczy tylko w Erze :D
 

poker7000

New member
Ja pozwolę się nie zgodzić z KIKI.Kolego za 300-400 zł można na allegro kupić uzywanego w stanie BDB Nada np 512 lub 520.Napewno lepiej zagra niż to DVD Onkyo.Polecam oczywiście w miare możliwości odsłuchać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostanę przy swoim zdaniu .
Wybór należy do kupującego.
Problem jest w tym że ten NAD może być po 20 naprawach i może zgrać np. jeszcze dwa dni :D.
Nie polecam czegoś czego nie widziałem :hmm:
 

AvataR

Banned
Oczywiscie w zupelnosci zgadzam sie z KIKI ... Niestety co do odtwarzaczy w "rewelayjnych" cenach nalezy bardzo uwazac. Barrrdzo czesto mamy do czynienia z wymienianym napedem co niestety ma duze znaczenie przy odtwarzaniu - nie mowic juz o tym ze moze dojsc do szybkiego i zaskakujacego uszkodzenia. Generalnie co bys nie robil nie da sie kupic nic tak na prawde powiedzmy dobrego za 300 zl. Cudow nie ma :cool:
 

poker7000

New member
Bzdury piszecie.Ja kupiłem NAD C520 i jest w idealnym stanie.Zresztą napędy do CD to 20-40 zł :D.Widocznie nie zaglądacie na allegro,tam naprawdę można wyrwać b.dobry sprzęt za grosze.Zresztą 300pln to nie majatek niż 2000pln w sklepie.Trochę opamiętania i nie mącenia ludziom w głowie,ale każdy ma prawo do swojej opini.POZDRAWIAM>
 
Ostatnia edycja:

gorzal

New member
Super wielkie dzięki że ktos wreszcie mi odpowiedział w tym temacie :) Przyznam się szczerze że nie znam marki NAD ale w wszelakich opiniach prezentuje się super, na allegro jest ich kilka sztuk, w cenie 300 - 500 zł i myślę że cos by się z tego wybrało, oczywiście zdaje sobie sprawę że są to sprzęty urzywane i nigdy nie ma pewności ile to pogra ale za tą cenę to myślę że można zaryzykować, wiele rzeczy kupowałem tego typu na allegro i nigdy odpukać jeszcze nikt mnie nie oszukał jeśli chodzi o stan techniczny sprzętu, oczywiście kupuje tylko od allegrowiczów z samymi pozytywami. Jeśłi komuś sie jeszcze nasunie jakaś propozycja to będe wdzięczny, interesuje mnie cena właśnie tak w okolicach 300zł. Gdyby mnie było stać na wydanie 2000 zł na samego CD-ka to bym się zastanawiał nad żadnymi urzywkami, ale nie moge na takie cos tyle kasy przeznaczyć, a jeśli coś w cenie ok 300 zł może zagrać lepiej od mojego DVD ONKYO sp405 to czemu nie ?

ps. a co powiecie o onkyo_dx_7333, jest w cenie 350 zł na allegro w idealnym stanie, miałbym pod zestaw do mojego ONKYO, chyba że nad jest w tym przedziale cenowym BEZKONKURENCYJNY to nie będe kombinował.
 
Ostatnia edycja:

poker7000

New member
Witam.Prawie każde dobre DVD zagra tak samo jak najgorsze CD.Widziałem tego Onkyo co piszesz i zagra napewno lepiej niż to Twoje DVD.W końcu DVD jest do filmów a przy okazji do muzyki a odtwarzacz CD jest produkowany no właśnie do muzyki.Co do dzwięku Ten Onkyo CD co w aukcji kontra NAD np 520 lub niższy to ciężko powiedzieć.Decyzja należy do Ciebie.Jak mówisz,że do kompletu Onkyo to kupuj go.
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Kolega szuka SZYBKIEGO playera, a nie takiego, który "cudnie zagra po analogach". Amp. średni, więc niczego nie przeskoczy, a i tak najlepiej
będzie, gdy wykorzysta tylko napęd , a sygnał poleci torem cyfrowym .


Poproś może kolegów i pożycz kilka playerów - podłącz je cyfrowo,
odpal tą samą płytę i doświadcz, czy słyszysz różnicę !
 

Jarema

New member
kiki napisał:
starych raczej nikt rozsądny Ci nie poleci. Przecie polecając bierzesz na siebie odpowiedzialność za słowa. A nie masz pojęcia o stanie sprzętu używanego.
Dobry odtwarzacz CD za 300 zł - takie rzeczy tylko w Erze :D

A może jakieś propozycje typu: pierwszy najbliższy Twojemu budżetowi to.....
Kolega będzie wiedział ile musiałby dozbierać.
Jestem bardzo ciekawy takich propozycji. Sam nie mam możliwości odsłuchów w całym przekroju cennika. A chętnie bym też coś podsłunął znajomym.
 

poker7000

New member
BoDeX napisał:
Kolega szuka SZYBKIEGO playera, a nie takiego, który "cudnie zagra po analogach". Amp. średni, więc niczego nie przeskoczy, a i tak najlepiej
będzie, gdy wykorzysta tylko napęd , a sygnał poleci torem cyfrowym .


Szybki player to pojęcie względne.Żaden z wymienionych przeze mnie nie zagra "cudnie po analogach"Problemem w DVD jest mała szczegółowość która między innymi odbija się na szybkości.


Poproś może kolegów i pożycz kilka playerów - podłącz je cyfrowo,
odpal tą samą płytę i doświadcz, czy słyszysz różnicę !

Słuchaj kolego.Nie każdy ma kolegów,znajomych którzy mają w miare dobre odtwarzacze CD.Teraz rynek zalała masa tanich DVD i psełdo wieżyczek.
 
Ostatnia edycja:

poker7000

New member
BoDeX napisał:
Kolega szuka SZYBKIEGO playera, a nie takiego, który "cudnie zagra po analogach". Amp. średni, więc niczego nie przeskoczy, a i tak najlepiej
będzie, gdy wykorzysta tylko napęd , a sygnał poleci torem cyfrowym .


Szybki player to pojęcie względne.Żaden z wymienionych przeze mnie odtwarzaczy CD nie zagra "cudnie po analogach"Problem w DVD jest mało szczegółowości i dlatego odbija się to między innymi szybkością.
 

franeek

New member
Dołożę swoją cegiełkę do dyskusji.
Odsłuchiwałem CDX 397 Yamaha . Moze za słaby mam sprzęt by sie wypowiadać ale właśnie dlatego skończyłem z DVD i nie kupię niczego w ciemno bo w relacji DVD Phiips DVP 630 wspomniany wcześniej CD wypadł - porównywalnie a jako ze nie odtwarza niczego więcej wypadł mniej funkcjonalnie.
CD odgrywa bardzo powierzchowną rolę w budżetowym sprzęcie. Należy o tym pamiętać i o wiele korzystniej jest zwrócic uwagę na pozostałe elementy (kolumny i wzmacniacz) odkładając zakup CD na później lub zupełnie rezygnując :p gdy ograniczymy sie do niskiej budżetówki.
 

poker7000

New member
franeek napisał:
Dołożę swoją cegiełkę do dyskusji.
Odsłuchiwałem CDX 397 Yamaha . Moze za słaby mam sprzęt by sie wypowiadać ale właśnie dlatego skończyłem z DVD i nie kupię niczego w ciemno bo w relacji DVD Phiips DVP 630 wspomniany wcześniej CD wypadł - porównywalnie a jako ze nie odtwarza niczego więcej wypadł mniej funkcjonalnie.
CD odgrywa bardzo powierzchowną rolę w budżetowym sprzęcie. Należy o tym pamiętać i o wiele korzystniej jest zwrócic uwagę na pozostałe elementy (kolumny i wzmacniacz) odkładając zakup CD na później lub zupełnie rezygnując :p gdy ograniczymy sie do niskiej budżetówki.


I znowu muszę się nie zgodzić.Mam w domu pare kulumn między innymi Magnat Altea 5 ,JBL E30 ,wzmacniacz Yamaha AX 496,NAD C372,CD NAD C520,CD Sony XE-700,DVD panasonic S-295,DVD jakieś Onkyo czyli jak widać budżetówka.Podłaczałem i mieszałem różne zestawienia i zawsze gorzej wypadało z odtwarzaczami DVD.Poza tym CDX 397 i niskie modele odtwarzaczy Yamahy są mocno stłumione napisałbym i dlatego być może zagrał na podobnym poziomie co DVD Philips.POZDRAWIAM.
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
Jednak zawsze jest granica mozliwości CD jako poprawy brzmienia w powiedzmy "nieruszalnym zestawie". Niski model Yamahy jest po prostu najwyraźniej słaby - w sumie to w Twojej "niezgodzie" jest radująca mnie kwestia bo szansa na coś więcej pozostaje tylko na ile więcej w kwocie którą będę mógł przeznaczyć.
Będzie trzeba posłuchać innych CD - tylko jak :(
Ciekawe jak znaczne "gorzej" zaobserwowałeś.
Ciekawe czy upolowany przeze mnie CD Onkyo 7355 da taką poprawę czy podarować sobie jego zakup;) (opinie ma bardzo dobre)
Musze się poskładać - jedno jest pewne - nie przeznaczę na CD więcej niż 1500zł (nowy) czy za ta kasę uda mi się na tyle znacznie poprawić brzmienie by było tego warte ?
Ciężka batalia ale warta zachodu - moze warto poczekac nawet z roczek lub ciut więcej i kupić cos z półeczki bliskiej 2tys?

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
 

janusz

New member
Bez reklam
Miałem podobne pomysły, chciałem kupić stare CD, ale ostatecznie kupiłem BR Funai (jeden z klonów, identyczny jak Philips, Marantz, Onkyo i Denon), w promocji za 499 zł. I co dziwo z płyt audio CD gra o klasę lepiej niż DVD Pioneera serii 300. Funai podobnie jak inne klony poza audio jest przeciętnym odtwarzaczem BR.
 

franeek

New member
Piszą że 300,310, i pewnie 410, są na tym samym poziomie więc o klasę lepiej daje REWELACJĘ a conajmniej bardzo dobrze :roll: - czyli każdy cd poniżej 2tys powinien się chować bo takie za 1500 są oceniane "płasko"

Więc albo naprawdę w BR dochodzi do czegoś niesamowitego w odczycie CD albo po prostu lekko powielamy teorie które gdzieś zaczynają się rodzić ;)
Niedługo Korr wyda BR i będzie jakośc studyjna za 600zł.


Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
|Zbyt wcześnie na takie wnioski, ten odtwarzacz to dosyć dziwny twór. Cena 499 to promocja, normalnie kosztuje 1000 zł (jako Denon, Onkyo i Marantz kosztuję ponad 2000 zł). Poza tym to mało nowoczesny i sprzęt, wolny, ciężki, bez BD-Live i innych nowinek, dla fanów wideo to wątpliwa gratka.
 
Do góry