Diora WS 504

KwaK-0

New member
Witam

Znalazłem u znajomego w piwnicy starą diorę WS 504. Odkurzyłem podłączyłem Klipsch B2 i co ?? No aż się zdziwiłem. Gra bardzo dobrze moim zdaniem. Planuje zrobić sobie taki mały zestaw stereo do sypialni. Wyczytałem na różnych forach, że po zmianie kilku elementów w tym wzmacniaczu może zagrać podobno lepiej. Czy może się ktoś wpowiedzieć na ten temat ? Czy to w ogóle ma sens? Jeśli nie to co kupić nowego (oczywiście chodzi mi o wzmacniacz w przystępnej cenie) żeby się nie rozczarować ? Do czego tą diore obecnie można porównać ?


Pozdrawiam
 

Henryk55

New member
Jeśli wg Ciebie gra dobrze to po co coś wymieniać? Jeśli już bardzo chcesz to kondensatory elektrolityczne w zasilaczu, z wiekiem tracą pojemność. Niektórzy grzebią też w końcówkach mocy i twierdzą że gra lepiej.
Jeśli nie masz doświadczeń w samodzielnych naprawach sprzęu to raczej sobie odpuść, bo więcej zaszkodzisz niż poprawisz.
 

KwaK-0

New member
Kondensatory wymienić to żaden problem przecież. Chce kupić coś podobnego, bo jak pisałem wcześniej ten wzmacniacz nie jest mój. Ja go tylko znalazłem u znajomego a nie dostałem od znajomego:) jak tamten posłuchał jak to gra to po propozycji oddania urządzenia też miał średnią minę. Czy są jakieś propozycje co do podobnych wzmacniaczy ?
 

don111

Banned
gra dobrze w porównaniu do czego, do Denona 1908 ? jakoś mnie to nie dziwi :grin:
generalnie ta Diora to raczej kiepskawy wzmacniacz...
chcesz kupić coś nowego czy z używanych (i do jakiej kwoty) ?
 

KwaK-0

New member
No do denona :) Nic innego nie mam w domu do porównania.

jeśli chodzi o wzmacniacz to jak najbardziej może być używka. Najlepiej jakby było tak do 700 PLN. Jako fronty mam Klipsch F2 więc nie chciałbym żeby to był przerost formy nad treścią. A co nowego można kupić w tej kwocie ?
 
Do góry