CA 840A czy ma MAIN IN ?

AvataR

Banned
Panowie fachowcy

Czy wzmacniacz CA 840A ma cos w rodzaju MAIN IN jak mam w MARANTZU 7001KI . Wiem ze ma Preout ale czy da sie go sparowac z amplitunerem poprzez wlasnie PREOUTA w ampli ? :hmm:
 

AvataR

Banned
No wlasnie wyglada na to ale moze istnieje jakas inna mozliwosc podlaczenia ;) Pewnie szukam niemozliwego ale zapytac warto ...
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Da się bez problemu podłączyć go z ampli i to w odróżnieniu od innych wzmacniaczy pod każde wejście.
 

AvataR

Banned
Dzieki serdeczne Panowie :) Rozumiem ze moge podlaczyc do ampli poprzez pre out a do wzmaka CA840A do dowolnego wejscia i bedzie git ;) Niewatpliwie cieszy mnie to info
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam, 840 miał dedykowane wejście(albo wejścia) połączone bez udziału przedwzmacniacza (gałka głośności nie powinna mieć na nie wpływu). Do sprawdzenia w instrukcji.
 

Jarema

New member
Ampli podłączasz pod dowolny Input a w CA z menu wybierasz Fixed Level Inputs dla tego numeru wejścia.
Ustawiasz stałą głośność która będzie odpowiadała pozostałym głośnikom KD zasilanym z ampli.
Po zatwierdzeniu ustawień regulacja głośności odbywa się tylko z poziomu Ampli.
 

AvataR

Banned
Dzieki serdeczne Jarema - widze ze masz taki sprzet i bardzo konkretnie to wyjasniles . Nie mam juz zadnych obiekcji co do dzialania :D Powiedz mi tylko ktre wersje wzmacniacza CA 840 masz (normalna czy V2 ? ) . Czym one sie roznia i czy warto doplacac ?
 

Jarema

New member
Mam wersję V2 ale przy zakupie nie porównywałem z poprzednią więc więcej niż przeczytasz w necie nie pomogę.
Sprawdź tylko jaki masz pilot w pudełku, bo ja dostałem mniej rozbudowany niż w istrukcji i brakuje kilku podstawowych funkcji, np. direct oraz przełączania między głośnikami A/B.
Jeżeli lubisz dużo szczegółów i jasność przekazu to po podłączeniu do Kefów będziesz zadowolony :D .
Jedna rzecz w nim mi nie pasuje. Bardzo późno się rozkręca, więc ciche słuchanie nie jest takie jak bym sobie życzył. Nie wiem jak inne wzmaki ale tu mi czegoś brakuje. Dopiero przekroczenie -50dB a najlepiej -40dB daje radość, a żona nie śpi :D.
A teraz przemycę trochę audiovoodooo :). Unikaj ostrych szczegółowych kabli. Ostatnio podłączyłem zestaw pod QED Silver Anniversary i było za ostro na górze aż do zmęczenia. Więc szukam czegoś innego. Jak znajdę to się podzielę.
Życzę powodzenia w zakupach.
 

AvataR

Banned
Jeszcze tego wmaka nie mam ale pewnie go przynajmniej sprawdze jak dziala :) Tak - spodziewalem sie ze jasne kable nie beda zbyt dobre do takiego zestawienia . Bede kombinowal :D Troszke mnie martwi ze koniecznosc jest az takiego rozkrecania tego potworka aby sluchac w pelnej jakosci i czystosci ;)
 

paproch

New member
U mnie CA740 z iq9 zapiete jest wireworldem luna5, faktem jest ze nie nie sluchalem na innych kablach wiec nie potrafie powiedziec czy cos psuja czy nie - w kazdym razie prezentacja jest:eek:k:

"Writing about music is like dancing about architecture"
 

Jarema

New member
Trochę nie na temat ale może AvataR to w przyszłości wykorzysta. Co do Wireworda Luna 5, nie wiem nie słuchałem bo proponowany odsłuch był jak dla mnie na dziwnych warunkach. Natomiast po odsłuchu kilku kabli szukam rozwiązań bi-wire. Tak podłączone Kefy zagrały bardzo ciekawie. A jak wszystko pójdzie tak jak sobie wyobrażam to w weekend nabędę Supra Ronda 4x4 i opowiem.:D

Blackninja - o węglowych nie myślałem bo jeszcze o nich nie słyszałem. Szkoda tylko że tak późno dowiedziałem się o rozkręcaniu się CA, w salonie przy liczbie osób 2 ciche granie było inne niż w domu przy komplecie 4 osób w tym 2 dzieci, może poszedłbym w innym kierunku?
 

p0is0n

New member
widze ze zmieniamy marantza na ca...apetyt rosnie w miare jedzenia ;)
z cd na xlr bedziesz musial sporo wydac, bo te z przyzwoitymi xlrami sa gdzies tak od 6k w zwyz.W tanszych uzylbym jednak cinchow:hmm:
 

AvataR

Banned
Ojjj tak rosnie i jestem bardzo ciekaw jak to zagra :) Na razie nie mam zakupu zfinalizowanego ale mam nadzieje ze niedlugo uda mi sie dobic targu i posluchac ich najwyzszego modelu :) Jest bardziej praktyczny dla mnie od Marantza bo nie musze co chwile podchodzic od tylu i zmieniac trybu pracy jak uzywam ampli a do tego CA ma cyfrowo ustawiana glosnosc co nie jest dla mnie bez znaczenia.

Mam tylko nadzieje ze CA zagra lepiej od Marantza choc ten gra juz swietnie . Nie mniej w przyszlym tygodniu wzmak i CD 7001KI poleca na aukcje ;)
 
Do góry