Jaki odtwarzacz CD i wzmacniacz stereo????

Marcinleeds

New member
Witam, chce dokupić do mojego zestawiku dobry odtwarzacz CD i wzmacniacz stereo, który wywrze wrażenie po podpięciu do JBL STUDIO L890:) Słucham różnego rodzaju muzyki, od klasyki po rock. Łącznie za max 6000zł. Czekam na podpowiedzi i z góry dziękuje :)







-- Sony Bravia KDL-46X3000, Onkyo TX-NR906, JBL Studio L CINEMA 3+, Cyfra, Technisat Digicorder HD S2X 500 GB, PS3, Panasonic DMP-BD55, DVD Philips DVP5980, kable Qed i The Van Den Hul--
 
Ostatnia edycja:

Marcinleeds

New member
Mam pytanie, czy ten [FONT=arial, helvetica]HD 990 odtwarza SACD? A co myślicie o Onkyo DX-7555 lub C-733 i TX-8555????????? Niestety nie mam za bardzo możliwości odsłuchu.[/FONT][FONT=arial, helvetica]
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Imacman66

New member
Marcinleeds napisał:
[FONT=arial, helvetica] A co myślicie o Onkyo DX-7555.[/FONT]

DX-7555 ma ten sam transport co Onkyo DX-7211 - czyli KSS-213C, zresztą jak większość tanich Onkyo. Takie tanie Onkyo kupisz na Allegro za ok 100 zł. Dokupujesz do tego zewnętrzny DAC za ok. 700 zł i masz CD za 800 zł, grające lepiej od tego 7555, którego cena oscyluje w granicy 2000 zł. Dodatkowo możesz podłączyć do tego DAC'a DVD, komputer, czy tuner telewizji cyfrowej. Można też do takiego taniego CD wstawić lampucere DAC i zlampizować ją. Efekt prawdopodobnie powali Cię na kolana – koszt ok. 1100 zł. Resztę wydać na sensowny wzmacniacz i ewentualnie na tuning Twoich kolumn. Ale to jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Marcinleeds

New member
Witam, krąg poszukiwań zawęziłem do 2 zestawów, Marantz PM8003 i SA8003oraz Denon PMA-1500AE i DCD-1500AE. Ktoś może się podzielić wrażeniami z ich odsłuchu? Nie mogę się do końca zdecydować:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Słucham cały czas: wzorcowa kontrola basu, mięsistość. Przestrzeń, dźwięczność, detale. Mi się strasznie podoba i potrafi zarządzać dwoma subwooferami :)

o5bdh8pl1x7y14fiqop.jpg


xh47160swcytufcmzjg.jpg



3y9zswqmlwl2d5m62k1e.jpg
 

Marcinleeds

New member
Podjąłem decyzje i wybór padł na Marantza PM 8003 i SA 8003. Po niedzieli zamawiam. Tylko teraz prosze o pomoc w kwestii prawidłowego i optymalnego podłączenia głośników, Cd i wzmacniacza do amplitunera (Onkyo NR906). Jakie kable i gdzie dokładnie.
 

wojtaszu

New member
Marcinleeds napisał:
Witam, krąg poszukiwań zawęziłem do 2 zestawów, Marantz PM8003 i SA8003oraz Denon PMA-1500AE i DCD-1500AE. Ktoś może się podzielić wrażeniami z ich odsłuchu? Nie mogę się do końca zdecydować:)

zestaw denona PMA-1500 mam od miesiąca i banan nie znika z twarzy. Wcześniej bawiłem sie w kino domowe ale ciagle czegos brakowalo pozatym w tej elektronice KD jest tyle funkcji i ustawien co mnie wkurzalo poza tym dzwiek i tak do bani. Dlatego przesiadłem sie na stereo. Kolumny to DALI IKON 7. Jesli chodzi o CD to narazie mam blu ray sony BD350 ale naturalnie juz rozgladam sie za dcd-1500 od denona.
 
Do góry