DVD jako żródło CD

franeek

New member
Byłem zdecydowany na Yamahę s661 którą nawet odsłuchiwałem na swoim sprzęcie. Słuchałem też CD Yamaha 397 który zagrał bardzo podobnie lub nawet odważnie twierdząc TAK SAMO lecz nie robiłem zbyt wielkich porównań bo po pierwsze nie było czasu a po drugie nie mogę sobie pozwolić teraz na sam odtw. CD .Jednak zaciekawiły mnie opinie ,że zmiana marki źródła często zmienia "smak" dźwięku. Czy jest możliwa taka sytuacja w przypadku DVD?
Jak ma się dźwięk pioneera do appli Yamahy (rx 797)
Niestety ,jakiś czas będę skazany na napęd DVD do mojej muzyki i chciałbym jak najlepiej odsłuchiwać mojej kolekcji.
Wydawało mi się , że dźwięk który uzyskałem z 661 jest jakiś twardy ale moje BR5 są nówki i ampli tez grał kilka godzin - do tego kable od "telefonu" heheh - co myślicie , może ktos słuchał muzyki z jednego lub obu - tylko proszę nie piszcie mi o CD CD i CD - bo naprawdę temat na ok 2 lata zamknięty ;)
Tak sie zastanawiam że jeśli pioneer obsługuje SACD - choc zapewne tylko "obsługuje" czy nie powinien prezentowac się lepiej muzycznie .............................pomoże ktoś ???
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wczoraj mialem okazje odsluchiwac wlasnie br5 podlaczone do onkyo 606 a dzwiek z plyty CD byl podawany przez jakis transport BD od DENONA, powiem ci ze naprawde niezle to brzmialo... nawet moja zona wysiedziala ze mna ponad 30 min..... z tego co czytalem DENON pakuje w swoje BD klamoty od panasa -wiec.....
 

franeek

New member
;) uuuuuuu cena za wyskona "jakiegoś BD" :p

Swoją drogą coraz więcej opini w pismach o całkiem niezłej przydatności "wysokich" modeli DVD właśnie do stereo .
jednak mi chodzi o te "średnioniskie" pudełka :rolleyes:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
eee.... glosniki monitor audio br5 - naprawde dobre a chcesz do tego DVD za 250 zl podlaczyc?!?!?!?! zobacz ile kosztuja BD panasa...
 

franeek

New member
:( :( :(

A co sie stanie jesli podłączę ???? Chłopie ja nie potrzebuję takich rad. Naprawdę. Chce kupić DVD bo i tak muszę to kupić. Budżet 3,2 k na wszystko przeskoczył mi do 4 tys za ampli +kolumny i zostałem bez źródła dźwięku. mam jeszcze czas bo sprzęt odpalam w lipcu po remoncie. BR nie potrzebuję bo obraz dla mnie ma znaczenie tylko takie że JEST.
Opcjonalnie z czasem pojawi się u mnie CD za ok 2 tys chyba że wreszcie pojawią sie DVD które w pełni będą polecane równiez do muzyki.
Nie wiem czy zwróciłeś uwage ale ja posiadam amplituner stereo w systemie 2.1 i bardziej w kierunku muzyki się poruszam toteż moje pytania są wyłącznie pytaniami użytkownika przyszłego "ZASTĘPCZEGO" sprzętu do odtwarzania muzyki ........................na jakiś czas .
jakieś dalsze sugestie?

p.s DVD o których pisze nie kosztuja 250zł - troszkę znajomości rynku przydaje się w dyskusji
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sam stwierdzasz ze w poronaniu do CD odtwarzacze wizyjne tylko "obsluguja" dzwiek -wiec jesli juz to sugeruje ci przemyslenie zakupu odtwarzacza ktory co prawda z dzwieku w stereo rowniez szalu ci nie zrobi ale przynajmniej za dwa lata nie bedzie takim samym gratem jak dzis magnetowidy VHS,
a DVD rekomdendowanego do muzyki to sie juz raczej nie doczekasz....
 

franeek

New member
JAkos jestem słabej wiary że BR będzie inaczej grało muzykę niż takie DVD za 600zł więc nie będę dopłacał do czegoś czego nie będę używał.
Dla ostudzenia dalszych zarzutów cały czas oglądam rmvb na laptopie i nawet nie mam cisnienia by zejść do wypożyczalni za rogiem nie wspominając o jakims "multikinku" 4 ulice dalej ;) więc nie musisz mnie straszyć że tak szybko DVD stanie się złomem

a DVD rekomdendowanego do muzyki to sie juz raczej nie doczekasz....

z prostego powodu - raczej nikt nie podpisze się pod taką recenzją by go "puryści dźwiękowi" nie zjedli.

Ja uważam ze jest to w zasięgu - bynajmniej do klocków "stereofonicznych" za kilka tysięcy. Bo jak ktoś mi powie że wstawi CD-ka za 4tys do zestawu za 4 (wzmak+kolumny) to nie uwierzę. Gdybym mógł tylko odsłuchiwać oba razem powiedzmy 1,5tys CD i DVD- pewnie niejeden CD by odpadł z DVD - bo za wiele by ze sprzętu nie wydusił mimo swojej wielkiej jakości. Kompromis trzeba znaleźć - i rozsądek.
Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
franeek napisał:
z prostego powodu - raczej nikt nie podpisze się pod taką recenzją by go "puryści dźwiękowi" nie zjedi

nie - z innego prostego powodu- ta technologia juz sie nie rozwija.....

takie BD kosztuje na dzien dzisiejszy....800zl....wiec pytanie- czy warto wydawac 600 zl na DVD?! tymbardziej ze do muzyki i tak bedziesz kupowal CD a na BD odtworzysz DVD bezproblemowo
 

janusz

New member
Bez reklam
Korzystam z DVD Pioneere serii 300 (cena około 250zł). Mam Yamahę 630 (ale 5.1.). Sam myślę o zakupie CD, ale po przesłuchaniu używanego CD Denona zostałem niekorzystnie zaskoczony. Pioneer zagrał lepiej, ale tylko jako napęd (połączeniem cyfrowym), po analogu lepiej zagrał Denon. Pytałem się na forum co inni o tym sądzą i raczej uzyskałem potwierdzenie tzn DVD za kilkaset zł gra na zbliżonym poziomie do niedrogich CD.
DVD Yamahy nie słuchałem, ale nie wydaje się by zagrało gorzej od Pioneera. Proponowany przez kolegów BR Panasonika też jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Najważniejszy jest dobry wzmacniacz, a szczególnie kolumny, napęd ma zdecydowanie najmniejszy wpływ na dźwięk.
 

franeek

New member
TAk - będę się bronił Mat74
hehehehe - żartowałem nie będę.
Masz rację ale cały czas zapominasz o tym ,że ja średnio potrzebuję czegoś takiego jak BR więc po co przepłacać. Za 3 lata zajadę na śmierć mój złom dvd/vhs i kupię BR na poziome ówczesnego za 2tysiaki - po co mi panas za 800 ;) hehehhehee (sczery wesoły pozbawiony złośliwości smiech)

Dziękuję bardzo - że zwróciłeś moją uwagę na taki problem. Na pewno komus się przydadzą takie sugestie jak będzie chciał wydać ok 1,5 tys na DVD. Wydaje mi się że w takiej niskiej półce to lepiej kupic dvd za 600 które wiedzie prym wśród szmelców ;) niż BR za 800 jednak najtańsze jakie moze być - już do tego nie wracajmy.

Janusz - myślałęm że jestem osamotnionym "dziwakiem" ---dzięki ;)
Na forach często są ludzie którzy szukają najbardziej budżetowych rozwiązań zachowując troske o jakąś poprawność brzmienia lub wizji. Pamiętam swój poczatek na jednym z nich jak mnie chcieli zlinczować że zaczynam rozmowy o czymś co kosztuje mniej niż 4zera - tu chociaż mozna cało przejść w takich dyskusjach - albo darkmajin tego nie czytał - buehehehehehehe
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no coz jak czytam to mierzysz w sprzetach wysoko.......
ok-rozumiem jak najbardziej.....
tylko ze widzisz prponujac ci odtwarzacz za 800 zl sugerowalem sie kwota jaka planowales wydac na caly sprzet....czyli-3.2 tys. wiec wtym przypadku kwota 800zl na odtwarzacz wydala mi sie proporcjonalna.......
no ale jak widze popelnilem pomylke- przepraszam
dziwi mnie tylko w takim przypadku dlaczego z kolumnami pozostales na seri Bronze ?! przeciez to jednak tylko "budzetowki" po 2000zl za pare?!
szczerze mowiac gdybym planowal zakup odtwarzacza (w przyszlosci) za 2000zl to kupujac glosniki (tymbardziej w stereo) rozpoczalbym przynajmniej od serii Silver.....

pozdrawiam
 

franeek

New member
;) ahhhhhhhhhhh wyszło jak wyszło ;) odpowiedź brzmi BLACKNINJA - więc nie powiem ile kosztowała mnie para
NA większe wydatki nie mogę sobie pozwolić - mierzyć sobie mogę ale i tak z tego co mam będę zadowolony bo jeszcze kilka miesięcy temu odsłuchiwałem zestawów z MM za 2tys.
W tym przypadku pierwsze było jajko - kura w postaci CD nie musi kosztować 2tys jak nie rozpędzi sie w tym budżetowym BR5.:rolleyes: :rolleyes:
Prawda jest taka mój przyjacielu że gdybym rzutem na taśmę nie kupił sprzętu po starych cenach to w lipcu miał bym znowu kasę na coś znacznie słabszego niż BR5 + RX 797 co jest chyba niezłym "budżetowym" zestawem stereo dla "wiecznego ciułacza"

Pozdrawiam ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no dobra! sorki za tego poprzedniego posta - byl troche uszczypliwy.....;)
bez uraz...
powiem ci szczerze ze mialem okazje odsluchac tych kolumn i powiem ci ze za ta kaske sa genialne..... porownywalem z jakimis kefami (troszke drozsze) i chyba i chyba AE....wybor byl jednoznaczny- dla mnie i dla spredawcy (a jemu akurat to wisialo-znamy sie i wie ze od niego nie kupie-zreszta sam mi to zasugerowal..;))....
tylko musze sie jeszcze wstrzymac dwa tygodnie - no coz ja na ich bazie buduje KD wiec komplecik...1200 £ .......
chcial mi podlaczyc GOLD...powiedzialem ze ma opuscic sale odsluchowa....
bo go moja zona zatlucze....:D
 

franeek

New member
heh ;) wbrew swojej naturze nie przyczepiłem się tej małej złośliwości :p

Jednak mimo tej ekscytującej rozmówki rodem z GG cały czas nie dowiedziałem się co wybrać z DVD jako CD :p więc ponownie zapytam :p może jakiegoś wielbiciela znowu znajdę ;) heh
 

PopaY

New member
Bez reklam
Porównywałem jakość płyt CD na kilku odtwarzaczasz z niskiej półki i na żadnym dźwięk nie był tak "krystaliczny" jak na Pionku 610. Polecam choć jak wiadomo, każdy ma swoje ucho ;)
 

MMrozo

New member
Pionki z serii 600 mają dobrą opinię jako napędy i odtwarzacze ale tylko połączone cyfrowo. Sam mam 600 i wg mnie jest różnica pomiędzy połączeniem elektrycznym coaxial a optycznym (lepsze oczywiście optyczne) nie mam ampli z wejściem analogowym ale czytałem na naszych i zagranicznych forach oraz na stronie audio http://audio.com.pl/pdf/testy/sacd_dvd/pioneerdv-696av.pdf, że analogowo to pomyłka, szczególnie SACD, gdzie zalecają połączenie kablem HDMI do amplitunera dekodującego DSD. Reasumując jeśli wzmacniacz ma wejście cyfrowe (szczególnie optyczne) to będziesz zadowolony, jeśli nie to pozostaje odsłuch albo inne DVD. Zawsze można zaryzykować :D
 

franeek

New member
zobaczcie jakie on ma mozliwosci połączenia z moim Ampli
RX 797 link

Coś mi się wdaje że pozostaje tylko analog :( czyli 610 odpada?
CZy mylę pojęcia i nie zrozumiałem "połączenia analogowego" co by mnie najbardziej cieszyło ;)

To jest kabel cyfrowy prawda?
LINK

CZyli wpiecie go w gniazda z powyższych daje analogowe podłączenie mimo wszystko.
Następna sprawa to czy czasem te opinie nie są spowodowane własnie odsłuchem SACD .....wrrrrrrrrr - zawsze coś

PopaY- a moze byś połączył go analogowo i mi [podpowiedział jak było ;)
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Z chęcią bym Ci pomógł, ale test takiego odsłuchu w moim przypadku będzie mało realistyczny z uwagi na to, że mój przewód cinch jest, jak by to łagodnie ująć, gówniany :p Zamierzam zakupić nowy przewód, ale za około m-c :/ Poważnie, nie ma sensu bym podłączał ten co mam (za 2zł), bo przy oglądaniu TV mam zakłócenia nie z tej ziemi :/
 

franeek

New member
a ja kupuję DVD ok lipca ;) wiec będę nalegał byś mi to sprawdził :p hehehehe - masz przechlapane ;)
A tak powaznie to będę niezmiernie wdzięczny. Mozesz sprawdzić na tym za 2 zł czy jakoś się mieści w granicach zjadliwosci a TV wyłącz ;) :krol::krol:
 

PopaY

New member
Bez reklam
A to spoko :) Ale na tym za 2zł nie będę sprawdzał, bo szkoda czasu :p Przypominaj się od czasu do czasu na PW. No, chyba, że do czasu aż kupię przewód to ktoś inny już sprawdzi jak gra po analogu.

EDIT: trochę za dużo tego "czasu" ;)
 
Do góry