Czy warto kupić CD do amplitunera 5.1?

janusz

New member
Bez reklam
Mam amlituner Yamaha RX-V630, kolumny monitorki Tannoy M1,(reszta to kolumn to Tonsile, ale nie o tym) oraz DVD Pioneerea 300. Zestaw już od kilku ładnych lat gra super (wcześniej DVD Panasonica troszkę gorzej). DVD połączone z amlitunerem coaxialem.
W związku z niskimi cnemi używanych CD zastanawiam się nad zakupem np. Denona CD-335. Czy takie źródło do płyt CD poprawi jakośc dźwięku?
 

mandaryn

New member
blackninja napisał:
Dźwięk się poprawi.

niestety, nawet jak się poprawi, to możesz nie usłyszeć poprawy dźwięku :(

nie jestem przygłuchy :D , miałem nowy odtwarzacz Marantz CD5001, podpiąłem pod wzmak Marantz PM6002 + Mission M33i (spięte w trybie bi-wire), pod ten sam wzmak podpiąłem odtwarzacz DVD Pioneer DV-600AV (SACD, DVD-Audio), skopiowałem oryginalną płytkę 1:1, kopię płytki wrzuciłem do dvd, oryginał do cd, dvd podpiąłem nieco gorszym kablem (i cd i dvd po analogu), oba napędy puściłem jednocześnie, przełączałem źródłem dźwięku ... i po tygodniu sprzedałem cd Marantz ... ja nie słyszałem różnicy, więc nie potrzebuję dodatkowego napędu

słyszałem wyraźną różnicę pomiędzy wzmakiem Marantz PM6002 i amplitunerem 5.1 Yamaha RX-V620 (Yamaha bardzo dobrze oceniana za jakość dźwięku) - różnica na korzyść Marantz -> poprawa dynamiki i czystości dźwięku, Yamaha ma mniejszą dynamikę, ale może narobić więcej hałasu

moja sugestia: sam posłuchaj -> napisz czy usłyszałeś różnicę
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
JA podobne wrażenie miałem przy CD-ku Yamaha 397 w konfrontacji z DVD s 661 Yamahy. Jednak ta CD Yamaszka to bardzo niska jakość CD - ale lepsze rozwiązanie wieloformatowe. Oczywiście przy zestawie który mam w opisie mam nadzieje uzyskać lepsze brzmienie z CD ale to już rozmowa o 2tys - na razie nierealnych na ten cel ;)
 

mareckki

New member
podpiecie do tematu

Czy warto odtw CD do tx-sr505, jamo s 606, dv-400??? jakiś używany np DENON dcd 620,MARANTZ CD-36,YAMAHA CDX 570,albo KENWOOD DP-3040(z optykiem) lub cokolwiek. Czy ma to sens?pytacie dlaczego?-chciałbym usłyszeć prawdziwe stereo! Chyba ze ten pioniek ma dobrze "poukładane pod maską". pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Imacman66

New member
janusz napisał:
Czy takie źródło do płyt CD poprawi jakośc dźwięku?

Witam, jak chcesz poprawić jakość dźwięku, polecam tuning M1. Wymiana zwrotnic i okablowania wewnątrz, czyni cuda :). Moje M4 grają po takiej operacji o niebo lepiej :). Pozdrawiam
 

Henryk55

New member
Imacman66 napisał:
Witam, jak chcesz poprawić jakość dźwięku, polecam tuning M1. Wymiana zwrotnic i okablowania wewnątrz, czyni cuda :). Moje M4 grają po takiej operacji o niebo lepiej :). Pozdrawiam

Możesz podać jakieś szczegóły tego tuningu? M1 to jedne z najlepszych kolumn w swojej klasie i trudno mi uwierzyć by mogły grać jeszcze lepiej.
 
Do góry