Końcówka mocy do KEF IQ90, jaka?

Juchy

New member
Pytanie jest jaka koncowke mocy forumowicze by polecili (możne być wśród używanych lub nowych) do KEF IQ90.
Ogólnie Kefy graja w 5.1 z Onkyo 805, ale do stereo same kefy przednie chciałem dać z onkyo przez koncowke dodatkowo aby w stereo pokazały na co je stać.
Dopełneiniem zestawu jeszcze sa kefy iq10, iq60c i sub velodyne ich-10q co podobno tez sprawdza sie w stereo...

Preferencje muzyczne to w wielkim skrocie pop, dance, lekkie techno, ale i muzyka instrumentalna, klasyka, na pewno nie rock ani metal...
Zarowno szukam wzmaka do zestawu jak i Cdka ktory by zgrywal sie z reszta, budżet odpowiedni do klasy reszty zestawu, czyli chcialbym nei kupowac czegos na wyrost a tylko to co wykorzysta te warunki ktore sa.
od koncowki oczekuje zeby wydobyla z KEFow wiecej basu bo jakos onkyo tego nie potrafi a podbijanie basu w ustawieniach calkowicie rozwala caly dzwiek... probowalem aby velodyne wmieszac w to i wspomogl basem, ale znow jest za niski...a moze cdk do kitu, bo testy sa na jakims zabytku sansui...
Pokoj ok 20-25m2.
 

Juchy

New member
czyli dac na razie sobie spokoj z koncowka mocy a postawic na CDka odpowiedniego?

w sklepach podpowiadaja mi koncowke ARCAM P90 lub P38, ze wskazaniem na P38 i do tego sila rzeczy pasowalby jakis Cd od ARCAM...

ps.
tylko z drugiej strony koncowka polepszy dzwiek w kazdym aspekcie czli w KD tez...
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
hmm no ja byłem za wzmacniaczem/końcówką (tzn ten Denon PMA 1500), raczej wzmacniacz + przełącznik rozdzielający stereo i kino (ominięcie pre amplitunera przy odsłuchu stereo)
ale odsłuchaj co tam możesz ;) generalnie każdy wzmacniacz powinien lepiej wysterować na basie kolumny od tego Onkyo...
 

AvataR

Banned
Ja tez moge z cala odpowiedzialnoscia polecic DENONa 1500AE zarowno wzmacniacz jak i CD. Jest to wyjatkowo udana konstrukcja w tej klasie cenowej. Swietny i mocny sprzet a do tego z KEFami zgrywa sie delikatnie mowiac znakomicie :)
 

Juchy

New member
don111 napisał:
hmm no ja byłem za wzmacniaczem/końcówką (tzn ten Denon PMA 1500), raczej wzmacniacz + przełącznik rozdzielający stereo i kino (ominięcie pre amplitunera przy odsłuchu stereo)
ale odsłuchaj co tam możesz ;) generalnie każdy wzmacniacz powinien lepiej wysterować na basie kolumny od tego Onkyo...

pre ampli nie jest na tyle zle aby zachodzila potrzeba eliminacji go, przydaloby sie w tym denonku main-in, a chyba oddzielnej koncowki mocy nie ma denon w tym modelu...
jakbym bym mial juz ten sprzet to bym robil kombinacje z przelacnzikami, co mi sie nie usmiecha na ta chwile gdy moge dobrac sprzet wg potrzeb i bez pozniejszych kombinacji z przelacznikami...

nie ma innych propozycji do KEFow? :)
 

krych83

New member
Też jestem za wzmacniaczem z wejściem main-in zamiast końcówki mocy. Sam miałem Rotela RB-980BX z Yamahą 663, różnica była, ale nie taka jak przy podłączeniu bezpośrednio cd Yamaha cdx-880 z końcówką.
Denon 1500AE ma z panelu przedniego przełącznik na końcówkę mocy.
Po uwagę weź też Marantz'a PM8003, Arcamy też mają możliwość współpracy z amplitunerem, Yamaha A-S1000, Cambridge Azur 840.
 

AvataR

Banned
Zdecydowanie jezeli przelacznik Tobie przeszkadza co mnie nie dziwi bo mnie rowniez ;) to polecam 1500AE albo Marantza 8003 :) Oba maja ta funkcje na przednim panelu - byc moze nawet mozna to przelanczac pilotem .
 
Do góry