Amplituner stereo z cyfrowym wejściem

grzegosk

New member
Witam

Rozważam zakup zestawu do słuchania muzyki. Ponieważ zależy mi głownie na dobrej jakości muzyki zdecydowałem się na stereo, jednak chciałbym również wykorzystywać go do oglądania filmów (koncertów). Pomieszczenie około 20m2, muzyka rock, metal, jazz, trochę spokojnej elektroniki, wolę raczej cieplejsze brzmienie niż ostre. W związku z tym iż fundusze są ograniczone wymyśliłem iż mogę zaoszczędzić na źródle dźwięku, czyli wybrać odtwarzacz mniej renomowanej firmy ale podłączyć go cyfrowo. Na moją logikę jeżeli sygnał będzie wysłany cyfrowo do amplitunera to jego jakość powinna zależeć jedynie od przetworników w amplitunerze. Oczywiście aby to zrobić muszę mieć wejście coaxial lub optical w amplitunerze. Co myślicie o takim rozwiązaniu ?
Chciałbym poruszać się w okolicy 4k zł za zestaw aplituner + kolumny. Po rozejrzeniu się na forum widzę że takie wejścia przy rozsądnej jakości stereo są dostępne w HK 3490, czy jest jakaś alternatywa dla tego aplitunera?
Oczywiście wybieram się na odsłuchy. Na pewno chciałbym przesłuchać HK3490 + Monitor Audio BR5. Proszę o inne propozycje zestawów do odsłuchu.

Czy nikt nie ma nic do powiedzenia w w/w temacie?

Czy jeżeli podłącze cyfrowo np odtwarzacz cd philipsa do HK 3490 będe słyszał że źródło jest kiepskie ?

Ktoś zna amplituner zbliżony cenowo do HK 3490 z cyfrowym wejściem ?

Jakie kolumny podłogowe powinny dobrze zagrać z HK 3490 (~2000 zl za pare) ?

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do źródła. W CD oprócz przetworników DA (które z powodzeniem mogą być zastąpione przez ampli) dochodzi kwestia skuteczności samego napędu jako transportu (jitter, korekcja błędów). Jeśli nie słyszysz różnic, to OK.
Co do łączenia: do HK pasuje np. JBL czy MA, ale Twój gust nie pokrywa się z moim, więc nie mogę Ci polecić kolumn, które mi pasują...
 
Do góry