Wzmacniacz stereo

Readko

New member
Witam.

Zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza stereo Advance Acoustic MAP 305. Czy miał ktoś okazję słuchać tego wzmacniacza ?

Pozdrawiam.
 

pintr

New member
Porównywałem go do wzmacniacza Denon PMA 1500 na głośnikach Triangle altea.Dla mnie Denon zagrał dużo obficiej ,dźwięk był pełniejszy jakby bardziej miękki ,Advance zagrał jakby sucho i trochę mniej szczegółowo , dla mnie osobiście denon zagrał dużo ładniej (no ale każdy lubi coś innego) musisz posłuchać. Tu masz test tego wzmacniacza : http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/advance03.pdf NIemniej również zastanawiałem się nad kupnem tego Advanc-a ,ale chyba jednak dozbieram troche kasy na Denona.( U mnie w Belgii Denon jest droższy )Co prawda i tak będę jeszcze musiał porządnie przesłuchać jak każdy z nich gra i dopiero podejmę ostateczną decyzję .Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ThoR_82

New member
Tez sie zastanawialem nad tym AA MAP 305 ale ze wzgledu na cene(min 2800..:/) odpuscilem i teraz mysle o AA MAP 105 tylko nie wiem czy bedzie odpowiednio dynamicznie i jasno... z Dali Ikon 7 metal ,rock,electro,pop,muzyka filmowa,jazz.. bardzo zroznicowane preferencje:rolleyes: Mialem NADa C352 ale niestety choc dynamika przestrzen i stereofonia byly super to srednie tony byly jak by za mgla :/ i na tyle mnie to irytowalo ze go sprzedalem... i ponownie zaczynam szukac:???: kolejny faworyt to Arcam Diva A80(byl FMJ A22 ale nie wypalilo :/) zaznacze ze zalezy mi na wejsciu na koncowke mocy(main in):) "szukajcie a znajdziecie":roll:
 

Readko

New member
Dokładnie mam ten sam problem. Szukam wzmacniacza stereo w zbliżonej cenie, który będzie posiadał wejście "main in".:)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja z innej beczki. Dlaczego wszystkie ( chyba wszystkie) wzmacniacze stereo maja wejście tylko analogowe? NIe wiedziałem jeszcze wzmacniacza który by miał wejscie coaxial ani optyk.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Są i takie jak chcesz.
Harman HK990
hk990b.jpg
 

MaTiX_lama

New member
Tomek Koko napisał:
Dlaczego wszystkie ( chyba wszystkie) wzmacniacze stereo maja wejście tylko analogowe?
Wzmaki stereo nie mają wejść cyfrowych (z wyjątkiem tych na prawdę zaawansowanych jak np. HK990), bo nie taka jest ich rola ;) Do konwersji CA służą DACi. Połączenie DACa na niecały 1000zł ze wzmakiem za niecałe 2000zł da ci dużo lepsze brzmienie od wzmaków (a tym bardziej amplitunerów) z wbudowanymi już wejściami cyfrowymi (nawet tych kosztujących trochę więcej) ;)
Pzdr.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
co za bzdury :D DAC masz tez wbudowany w ten wzmacniacz i to wcale nie jakies G.. w cd masz DAC'e wiec kupowac DAC to mozesz sobie zeby podlaczyc jakis stary, kompa itp a skoro dla ciebie dac za 1000 i wzmak ponizej gra lepiej to tylko sie cieszyc z zaoszczedzonych pieniazkow :)

*o ampli sie zgadzam ze gorzej graja niz twoj super zestaw 1000+2000 oczywiscie w stereo...
 

MaTiX_lama

New member
darkmajin napisał:
co za bzdury :D DAC masz tez wbudowany w ten wzmacniacz i to wcale nie jakies G..
Żeby nie było, nie mówię konkretnie o tym, że HK980 z DACiem gra lepiej niż HK990. Chodziło mi o sprzęt zbliżony cenowo. I gadaj głupot, że nie ma sensu kupować DACa skoro CD ma go już wbudowanego. W większości źródeł w systemach muzycznych to właśnie wbudowane DACi są ich najsłabszą stroną. Po wpięciu zewnętrznego DACa pomiędzy np. CD, a wzmak, dźwięk poprawia się i nie powiesz mi, że tak nie jest ;) Chociaż posiadając tak zamulający zastaw, jak HK990 + HD990 można tej różnicy nie usłyszeć ;)

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Żeby nie było, nie mówię konkretnie o tym, że HK980 z DACiem gra lepiej niż HK990. Chodziło mi o sprzęt zbliżony cenowo. I gadaj głupot, że nie ma sensu kupować DACa skoro CD ma go już wbudowanego. W większości źródeł w systemach muzycznych to właśnie wbudowane DACi są ich najsłabszą stroną. Po wpięciu zewnętrznego DACa pomiędzy np. CD, a wzmak, dźwięk poprawia się i nie powiesz mi, że tak nie jest ;) Chociaż posiadając tak zamulający zastaw, jak HK990 + HD990 można tej różnicy nie usłyszeć ;)

Pzdr.

O co chodzi z tym zamulającym zestawem?
Jestem zainteresowany 990 i teraz mam mętlik!!!
 

rmh

New member
Żeby nie było, nie mówię konkretnie o tym, że HK980 z DACiem gra lepiej niż HK990. Chodziło mi o sprzęt zbliżony cenowo. I gadaj głupot, że nie ma sensu kupować DACa skoro CD ma go już wbudowanego. W większości źródeł w systemach muzycznych to właśnie wbudowane DACi są ich najsłabszą stroną. Po wpięciu zewnętrznego DACa pomiędzy np. CD, a wzmak, dźwięk poprawia się i nie powiesz mi, że tak nie jest ;) Chociaż posiadając tak zamulający zastaw, jak HK990 + HD990 można tej różnicy nie usłyszeć ;)

Pzdr.
witam,

czy moglibyscie mi doradzic co do sprzetu stereo ?
chce kupic wzmacniacz/lub amplituner sterero. mysle nad nad c 352, rotel RA 01/02..a jelsli chodzi o amplitunry,, to HK 3490, Y RX 797..chodzi o to zeby byl bas, cieply, mocny dziwek .. ogolnie dobry dziwek.. raczej wole aplitunery, poniewaz maja zintegrowane radio ale zawsze do wzmaka mozna dokupic tuner(uzywki na allegro mozna doatc juz od ok. 160 zl)...czy te wzmaki w porownaniu do amplituneroq beda duzo lepszym wyborem?..prosze o pomoc(wiem ze najwazniejszy jest odluch, lae nie mam takih warunkow)

pozdrawiam
 
Do góry