CA 740C vs CA 640C V2

Buratini

New member
Porównywałem oba odtwarzacze i zauważyłem,że jedyne różnice między nimi to próbkowanie 24/384 kHz oraz wejście cyfrowe w odtw. 740C!!czy ta zmiana jest na tyle znacząca by była taka różnica w dźwięku a przede wszystkim w CENIE?!!!!
 

Jarema

New member
odświeżę może ktoś coś wie?

jestem w trakcie zakupu cd od CA a co za tym idzie mam ten sam dylemat, jak mocno poczuję różnicę kupując droższą o ok. 1300zł 740C?
nie mam doświadczenia w cd-kach a chcę się przesiąść z DVD Onkyo 501.

ktokolwiek słyszał ktokolwiek wie....
 

p0is0n

New member
jak to ktos na forum nowozelandzkim ladnie powiedzial - poczujesz, jak by ktos ogolil twoje utwory na CD ;)

roznica jest, czy warta 1300 sam musisz sobie odpowiedziec. Pamietaj ze w 740C dostajesz tak naprawde zewnetrznego DACa do wykorzystania, do ktorego mozesz sobie podpiac takze DVD, wiec moze to miec sens.
Aczkolwiek DACmagic ktory kosztuje ok 1300pln daje Ci to samo, a ma wiecej wejsc, zastanow sie wiec czy nie lepiej kupic 640C jako transport + DACMagic.
KAsowo tyle samo, a funkcjonalnie sporo wiecej.
 

Jarema

New member
Dzięki wielkie, zwróciłeś mi uwagę na DAC-a, który ma do tego wyjścia zbalansowane!!! Czy idąc tą drogą kompletując 640C + DAC MAgic = 840C?!
Czy z tego wynika, że:
1. 640C:
- 2 x Przetwornik 24 bity / 192 kHz Wolfson 8740,
- Toroidalny transformator

2. 740C:
- 2 x Przetwornik 24 bity / 192 kHz Wolfson 8740
- Toroidalny transformator
- upsampling
- wejścia cyfrowe

3. 840C:
- 2 x Przetwornik 24 bity / 192 kHz Wolfson 8740
- Toroidalny transformator
- upsampling
- wejścia cyfrowe
- wyjścia zbalansowane

Jeżeli są tylko takie różnice techniczne to czy warto taaakie pieniądze dopłacać do 740C a co dopiero mówić o 840C.

Wiedzy mi trzeba!
 

don111

Banned
a może 540A/640A + tani tuning (lampizacja), jest ciekawy wątek na Audiostereo.... z tego co piszą tanie CD Cambridge'a świetnie się do tego nadają a dźwięk podobno nie do poznania (na plus)
 
Do góry