monitory podstawkowe do 2k zł - jakie

mandaryn

New member
Przeczytałem forum wzdłuż i wszerz. To forum oraz inne fora. Czytałem testy w prasie fachowej polskiej i na stronach m.in. whathifi.com i testberichte.de. Pozwoliło mi to ograniczyć ilość kolumn do kilku przed ich odsłuchem. Również wymiana PW z blackninja miała wpływ na pretendentów do odsłuchu.

Słucham muzyki rock, elektronicznej, pop, w mniejszych ilościach innej. Nie słucham w ogóle muzyki klasycznej. Kolumny mają robić wrażenie dynamiką i basem (w miarę dobrze kontrolowanym). Będą też służyły do oglądania filmów w kd (nie będę budował zestawu 2.1, 5.0, 5.1 itp).

Pokój <20m2, kolumny podstawkowe, blisko tylnej ściany, do 2k zł za parę. Po wyborze kolumn będę wybierał wzmacniacz lub amplituner stereo oraz odtwarzacz cd. Wzmacniacz będzie obsługiwał cd, dvd, cyfra+, tuner fm, ps3.

Wybór kolumn do odsłuchu:
- JBL L830
- JBL ES30
- Paradigm Titan V5
- MA Bronze BR2
- B&W 685

Proszę o Wasze opinie oraz dalsze typy do odsłuchu. :blagam:
Dzięki
 

horak

New member
Ja do tego zestawu kolumn dorzuciłbym również Dali Ikon 2 - Bardzo dobre kolumny podstawkowe, sprawdzą się zarówno w stereo jak i w kinie.
Osobiście zastanawiałbym się właśnie nas nimi lub Monitor Audio br2
 

mandaryn

New member
horak napisał:
Ja do tego zestawu kolumn dorzuciłbym również Dali Ikon 2 - Bardzo dobre kolumny podstawkowe, sprawdzą się zarówno w stereo jak i w kinie.

czytałem, że bass-reflex z tyłu może przeszkadzać w dosunięciu do ściany, jeżeli chcemy zachować dobrą jakość basu
 

mandaryn

New member
horak napisał:
Ja do tego zestawu kolumn dorzuciłbym również Dali Ikon 2 - Bardzo dobre kolumny podstawkowe, sprawdzą się zarówno w stereo jak i w kinie.
Osobiście zastanawiałbym się właśnie nas nimi lub Monitor Audio br2

słuchałem Ikon 1 (wzmak i cd Denon 700) -> piękne wokale ! czasami nawet za dużo wysokich, zdecydowanie za mało basu, dlatego odpadają, na Ikon 2 mnie nie stać (budżet na kolumny max 1,5k zł)

blackninja napisał:
Przeszkadza dosunięcie całkowite, 10cm to już nie problem.

dlatego przy wyborze preferowane będą kolumny z wylotem bass-reflex z przodu

marivs napisał:
Jak zwykle proponuję kolumny z trójmiasta :) http://qba.com.pl/kolumny.htm

ooooo ... minimalnie przekraczają założony budżet 1,5k zł ;)

---------------------------------

pierwszy odsłuch za mną, odsłuch we Wrocławiu, w Magnolii, w salonie Audio-Video, wzmak i CD Denon 700, kabli nie spisałem, kolumny:

Dali Ikon 1 (odpadają: mało basu, plus: rewelacyjne wokale)
Wharfedale Diamond 9.2 (słaba średnica, ewentualnie do rozważenia)
Quad 12L (odpadają: za drogie, dźwiękowo ok)

jakie miejsca możecie polecić do odsłuchu we Wrocławiu?

gdzie można posłuchać Paradigm Titan V5?

dzięki
 

SławekSS

New member
Bez reklam
mandaryn napisał:
............Słucham muzyki rock, elektronicznej, pop, w mniejszych ilościach innej. Nie słucham w ogóle muzyki klasycznej. Kolumny mają robić wrażenie dynamiką i basem (w miarę dobrze kontrolowanym). ............................
zapomnij o podstawkowych, praw fizyki nie ominiesz. Ja mam B&W DM602, góra, srednica jak dlamnie fantastyczna(dla niektórych moze troche agresywna), bas znakomicie kontrolowany, ale niestety wrażenia nie zrobi. Dotyczy to wszystkich podstawkowych.

Jesli słuchasz rocka i chcesz aby bas "miał" dynamike, to podłogowe albo dobry sub dodatkowo.
Do muzyki klasycznej i spokojnej-kameralnej sa idealne, ale do rocka brakuje im co nie co(tego pi.....cia basów, tak aby było czuc w klacie).
 

mandaryn

New member
SławekSS napisał:
Jesli słuchasz rocka i chcesz aby bas "miał" dynamike, to podłogowe albo dobry sub dodatkowo.

Niestety dla mnie, zgadzam się z Tobą. Z uwagi na brak miejsca, będę szukał zestawu 2.1. W tym momencie kolumny przednie mają grać średnimi i wysokimi, a bas pójdzie do subwoofera. Trochę nie audiofilsko. Wynika to z moich ograniczeń co do wielkości kolumn. Idealne byłyby Ikon 1 + sub, gdyby nie były takie drogie.

kiki napisał:
Sprawdź NHT - na mnie zrobiły duuuuuże wrażenie

niestety, za drogo, najtańsze to 1700zł -> NHT CLASSIC ABSOLUTE zERO para - Od 1690,00

-----------------------

Jeżeli już się przekonałem do przodów + subwoofer, to co na przody do 1k zł? Moje typy:
- Monitor Audio Bronze BR2
- Tannoy Mercury F1 Custom
- Wharfedale Diamond 9.0

Oczekuję jakości wokali jak w Ikon 1. Mam nadzieję posłuchać w/w kolumn w najbliższym czasie.

Jaki subwoofer do nich?
 
Ostatnia edycja:

SławekSS

New member
Bez reklam
mie wiem jak brzmia te ICONy, ale majac DM602 moge z czystym sumieniem polecić B&W 685, tylko one sa drogie. Ponad 1000zł za sztuke, a ty potrzebujesz 2 szt.
 

mandaryn

New member
SławekSS napisał:
mie wiem jak brzmia te ICONy, ale majac DM602 moge z czystym sumieniem polecić B&W 685, tylko one sa drogie. Ponad 1000zł za sztuke, a ty potrzebujesz 2 szt.
niestety, nie zmieszczę się z nimi w budżecie

-----------------------

do odsłuchu dodaję:
- Dali Concept 1
- Dali Lektor 1
- Monitor Audio Bronze BR2
- Tannoy Mercury F1 Custom
- Wharfedale Diamond 9.0
- Wharfedale Diamond 9.1

główne przeznaczenie: rock, elektro
głośniki będą współpracowały z subwooferem w zestawie 2.1
budżet 1k zł na głośniki i 1k zł na subwoofer
poszukiwane ładne wokale (jak w Ikon 1) i wysokie tony, poprawne oddanie detali i szybkość tych detali
 
Ostatnia edycja:

bdar

New member
posiadam MA Br2 plus BRLCR i jestem bardzo zadowolony. rozgladam sie do tego za budzetowym subem. prowadzi jamo 200. jezeli zdecydujesz sie na MA i suba (2.1) napisz jak to gra. u mnie bedzie (3.1). pzdr
 

mandaryn

New member
bdar napisał:
posiadam MA Br2 plus BRLCR i jestem bardzo zadowolony. rozgladam sie do tego za budzetowym subem. prowadzi jamo 200. jezeli zdecydujesz sie na MA i suba (2.1) napisz jak to gra. u mnie bedzie (3.1). pzdr
może to dobry pomysł ... połączyć BR2 a subem:hmm: ... obecnie mam subwoofer Heco z 20cm głośnikiem, kóry potrafi dać sporo niskich, miękkich częstotliwości oraz malutkie kolumienki Magnata, które wnoszą trochę więcej niż głośniki w tv

chciałem pozbyć się wszystkiego i kupić monitory stereo z porządnym basem, mogę też sobie zostawić suba i kupić monitory z dobrym środkiem i górą -> jeżeli tak, to jakie?:confused:

Marcin_gps napisał:
na placu Jana Pawła - Visatex ;)
nie mają Titanów V5, mają jakieś inne monitory Paradigma, które posłucham w tym tygodniu, dzięki :)

Marcin_gps napisał:
->mandaryn

dodaj do listy:
- Acoustic Energy EVO One
- Paradigm Mini Monitor v5 (v6)

Titany imho to przesada, gdy masz subwoofer
Z kolei, Dali nie nadają się do tej muzyki

- Acoustic Energy EVO One -> odpadają, 1) za drogie, mam budżet do 1-1,2 k zł; 2) bass-reflex z tyłu
- Paradigm Mini Monitor v5 (v6) -> odpadają, bass-reflex z tyłu

dzisiaj słuchałem:
-> Paradigm Monitor 3 V3 - cieniuuutko, średnicy brak, wysokie słabe, basu dużo - ciekawe jak wypadają Monitor Titan V5
-> Epos M12i - ładne brzmienie, ładna średnica, wysokie nie tak bardzo natarczywe jak w Dali Ikon 1, basu wystarczająco ... cena :( 2,2k zł ... nie stać mnie, chociaż jak nie znajdę nic innego, to poczekam miesiąc, dwa i je kupię :)

słuchane na wzmaku Nad 315Bee, cd Nad, porządne interkonekty i kable glośnikowe

jednocześnie porównałem ampli Yamaha RX-V620 do Nad 315Bee ... czy naprawdę moja Yamaha ma więcej mocy? Yamaha buczy basem, Nad ma krótszy i szybszy bas; następnym krokiem będzie zmiana ampli na Nad 315Bee :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

walus

New member
Focal

Jeżeli masz mozliwość to posłuchaj Focali Chorus 705V i dodaj do tego suba Velodyne CHT 10R. Powinna wyjść dobra mieszanka.
 
Do góry