Zestaw stereo dla początkującego

horak

New member
Witam,

Chciałbym zakupić zestaw audio do stereo: wzmacniacz + cd. Kolumny już mam - są to Monitor Audio BR5. Mam również amplituner stereo Harman Kardon HK 3390 oraz pięcioletnie dvd Panasonica S35. Zamierzam wymienić Harmana i dvd na wzmacniacz + cd tak żeby dość znacząco poprawiła się jakość dzwięku - jest to moim celem - chciałbym zrobić kolejny krok naprzów w mojej zaczynającej się przygodzie z audio. Słucham głównie popu, sporo muzyki spokojnej i lekkiego rocka ( Bruce Springsteen, Bob Bylan, John Lennon, Norah Jones, U2, Rod Stewart) - takie klimaty. Pokój 16m2.
Mam na oku kilka zestawów i raczej do nich chciałbym się ograniczyć głównie ze względu, że mają dość dobre opinie w prasie i są dość popularne. Cena do max 3000 pln ponieważ myślę głownie o używanych jeśli coś się trafi. Są to:

1 Denon: PMA 1500 AE + cd 500 lub 700 AE
2 Cambridge Audio 540 v2 lub 640 v2 (jeśli warto) + cd 540 v2 lub 640 v2
3 Marantz PM 6002 + cd 6002
4 Harman Kardon HK 980 lub 970 + cd HD 980 lub 970

Proszę o pomoc i rady, którym z wymienionych zestawów powiniennem się zainteresować, który powinien najlepiej zagrać i spasować się brzmieniowo z moimi kolumnami i który ostatecznie warto kupić żeby dzwięk był jak najlepszy, lepszy od tego jaki generuje mój sprzęt ponieważ tylko wtrdy jest sens wymiany. Bardzo proszę o opinie, rady, sugestie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w podobych warunkach i na kolumnach Monitor Audio BR przy spokojnych fragmentach muzyki świetnie wpółpracuje Marantz .
Mimo że zimny i przyklepnięty pracą siadasz , po chwili czujesz jak wszystko gdzieś się unosi . Zostaje chwila radości i to jest ta chwila która mogła by trwać i trwać gdyby nie wzywały Cię nowe obowiązki :D. Jeśli w Twoich doznaniach potrzeba od razu jest więcej basu / jak np więcej soli w zupie/
to do Monitorów dobrze sobie radzi CA.
 

horak

New member
Dziękuję za podpowiedz,

Nigdy nie słyszałem marantza więc nie bardzo wiem jak gra - prosiłbym o więcej szczegółów może porównując go do mojego ampli stereo 3390.

Jeśli miałby być to marantz to czy ten zestaw co napisałem byłby dobrym wyborem czy poleciłbyś inne modele, a jeśli Cambridge to 540 czy moze warto dopłacić do 640 v2 ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry