Jaki wzmacniacz do Dali ikon 7?

ThoR_82

New member
Wtiam

Chce dobrac jakis nie zly wzmacniacz stereo do moich kolumn Dali Ikon 7 ktory zdola je napedzic i pokazac ich klase:cool: Do tej pory graja z ampli H\K AVR 247 i jest nie zle ale to za malo:p muzyki slucham od pop ,jazz,filmowa po elektro,rock,metal tak ze dosc rozlegle preferencje:rolleyes:

Na oku mam kilka Firm i modeli ale nie wiem czy spasuja sie z w\w kolumnami prosze o opinie i moze doswiadczenia odsluchowe ;

Rotel RA-06
Rotel RA-01
Nad 315BEE
H\K 970

lub moze jakies inne propozucje:)

pozdrawiam
 

ThoR_82

New member
huuh ten H\K 980 wyglada zabujczo ale cenowo nie za bardzo:(... chcialem cos kupic 0d 1000zl do max 1500zl a im mniej tym lepiej:???: bo do tego bede musial jeszcze kupic amplituner i kolumny... ale musze powiedziec ze dzis pozyczylem ampli od kumpla onkyo 605 i zdecydowanie to nie moj gust... tzn w kinie jest OK chyba porownywalne efekty jak u Heńka:eek:k: ale stereo to tragedia tylko jazz, pop i classic brzmialy normalnie ale electro, rock ,rap to jeden wielki halas bo jak dla mnie to wszystkie czestotliwosci sie zlewaly i im glosniej tym gorzej :/ i dlatego szukam wzmacniacza o podobnym brzmieniu jak H\K zdecydowanie mi pasuje:) moze jakis NAD Lub Rotel z drugiej reki?
 
Ostatnia edycja:

horak

New member
Witajcie,

Powiem, że słyszałem Harmana 970 z Ikonami 6 i brzmiało to całkiem przyzwoicie. Harman ładnie je napędzał.

Czy różnica w dzwięku między hk 970 a 980 jest słyszalna?
Czy warto dopłacać do nowszego modelu?
Sam mam hk 3390 z Monitor Audio br5 i zamierzam wymienić na wzmacniacz. Czy warto kupić 970 lub dopłacić do 980?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Do Ikon 6 kupiłem NADa C 325 BEE i daje radę (i to całkiem nieźle). Ładne, neutralne brzmienie bez wyróżniania którejś z częstotliwości. Jest też znacznie mocniejszy od 315 BEE (w testach 2x69W bez zniekształceń vs. 2x50W).
Jeśli chodzi o natężenie dźwięku, to szóstki daleko przed wejściem głośności w obszar przesterowania powodowały podskakiwanie CD - co przekładało się na trzaski (testowałem, jak w mieszkaniu nie było żony i dziecka, bo w 20 metrowym pokoju ledwo dało się przebywać).
 

ThoR_82

New member
HUH rzeczywiscie doplacic nie trzeba duzo a roznica? mysle ze bedzie warta ceny i dlatego raczej sie na niego skusze:) mialem wydac mniej ale nie chce zeby po kupnie okazalo sie ze brakuje mocy :/ wiec jednak doloze troche grosza do wyzszego modelu h\k lub NADa c325BEE http://www.allegro.pl/item523663655_nad_c325bee_c_325_salonwawa_wola_odsluch.htmla reszta zestawu (ampli Onkyo 805 i 4x sourround i centralny) poczeka... szkoda ze w moim miescie nie ma zadnego porzadnego salonu... lada dzien dokonam zakupu:eek: i mam nadzieje ze bede zadowolony:roll:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
horak mi się dobrze słucha na HK970. Pamiętaj, że zmiana z 3390 na 980 ma tez swoje wady, brak tunera i sterowania subwooferem po preoucie.
 

ThoR_82

New member
eeehh i jednak H/K 980 nie ma wejscia ktore jest mi potrzebne do podlaczenia amplitunera "main in":((przy tej cenie tego zabralo? ehh myslalem ze zostane przy harmanie a tu taki zawod :/) a nie mam zamiaru przy ogladaniu filmow szukac tego samego ustawienia glosnosci na amplitunerze i wzmacniaczu... a mialo byc tak pieknie:( szukam czegos o podobnym brzminiu do harmana ale z mozliwoscia dzialania jako koncowka mocy a amplituner wtedy bedzie jako pre amp , moze jakis NAD 325BEE? lub NAD C352 moze Rotel? prosze o pomoc tych ktorzy mieli stycznosc z tymi dwiema firmami i jakimis konkretnymi modelami!
 
Ostatnia edycja:

ThoR_82

New member
A wie moze ktos czy da sie podlaczyc pod amplituner np: onkyo 805 dwie koncwki mocy?(Rotel RB 970 BX) i zeby ampi napedzal Fronty z tych koncowek?

"Ferrari95" a jaki model brzmienia jest w tych modelach Marantza? ja szukam czegos z b.dobra dynamika szeroka scena ale i zeby byl szczegolowy (b.szerokie upodobania muzyczne...) noi potrafil napedzic te kolumny.
 
Ostatnia edycja:

Ferrari95

New member
Dokładne a przy tym neutralne. Wymieniony przeze mnie model PM 8003 charakteryzuje się też bardzo wysoką dynamiką i doskonałym basem.

Ze swojej strony polecam! :eek:k:
 

ThoR_82

New member
Mozliwe ze ten Marantz PM 8003 jest taki jak piszesz ale cenowo(kolo 3tys)nie dla mnie moze kiedys...:roll: teraz moge dac max 1700pln i tak przekroczylem z 1500:p

Wracajac do tych Koncowek mocy czy wie ktos czy da sie podlaczyc dwe do amplitunera??? pilnie potrzebuje pomocy!:( chyba nie wyrobie nerwowo od tych wyborow... NAD... Rotel... czy moze same koncowki mocy:confused: a miejsca do odsluchu brak:(
 

krych83

New member
Witam

Możesz też zastanowić się nad wzmakiem Marantz'a PM 7003. Jest to PM8003 przed fabrycznym tuningiem (inny transformator, kondensatory, obudowa). Ma te same funkcje, z wejściem na końcówkę mocy z panelu przedniego i tą samą moc.
I w budżecie się zmieścisz (1500zł ale z gwarancją sklepu nie dystrybutora).
 

ThoR_82

New member
Dzieki za propozycje ale juz zakupilem z drugiej reki wzmacniacz NAD C352(po atrakcyjnej cenie:)) w tym tyg powinienem go miec i wtedy potestuje... mysle ze sie zgra z moimi kolumnami(ponoc pasuja idealnie...) ale zastanawia mnie polaczenie z ampli Onkyo 805 (wzmacniacz jako koncowka mocy stereo... ma wejscie "main in" a Onkyo "pre out") czy bedzie slychac ta sama lub podobna jakosc NAD'a no cuz bedzie wszystko razem to sie przekonam:rolleyes:
 

ThoR_82

New member
Witam

Tak wiec dotarl wzmacniacz podlaczylem i lekko mnie zaskoczyl w pozytywnym sensie tego znaczenia:) stereo swietne!!! przejscia miedzy kolumnami to normalnie miodzio np. w kawalkach Orbital - Satan lub The Box(part1) przestrzen rowniez swietnie wysokie eleganckie:rolleyes: srednie tony... wlasnie srednie tu skonczyly sie zachwyty i zaczely pierwsze schody... to jest "jak dla mnie" najwiekszy minus tego wzmacniacza (gdzies czytalem ze sa b.dobre... a szczegolnie z Ikonami...)niestetu srednica jest jakas "przycmiona" nie wyrazna :/ (myslalem ze to kwestia wygrzania wzmacniacza... a gdzie tam...)po dlugim sluchaniu po kilka godz. dziennie:p zauwazylme tyle ze w Jazz (Stanko,Patricia Barber,) Electro itp. (Orbital... Underworld ,JMJ,Apollo 440) POP (Origa,Sting,Sandra) to brzmia naprawde dobrze niekiedy wrecz bosko mozna odleciec:eek:k:ale np plyty Shade( potrafila zagrac bardzo emocjonalnie) juz nie:confused: na h\k uwielbialem jej sluchac a tu choc stereo i gora sie podoba to ta srednica psuje wszystko i zmieniam plyte:( bo zamiast odplywac przy muzyce to czekam az dzwiek sie otworzy rozegra a tu jak zaczynal sie utwor tak konczy... bez "zycia" to jest ponoc naturalny dzwiek? jak dla mnie zbyt naturalny i spokojny czasem nawet wrecz za spokojny... i tu sie zaczyna inna bajka...

Powiem tak nie wiedzialem ze te kolumny moga zagrac tak mulowato!:p(tzn zeby nie zrozumiec mnie zle jak trzeba to to graja subtelnie ale i dynamika to ich drugi zywiol:twisted:) i to przy wzmacniaczu tej klasy... Rock ,Metal ,Death Metal... Tak wiec zaczalem Metallici... wokale to tragedia jakies takie niewyrazne tylko slychac halas :| dno i wodorosty:???: nie da sie sluchac... TooL jak na h\k ta cala dynamika i to cos "Shizm" wychodzilo z kolumn tutaj nawet odrobiny nie ma... dalej Opeth - Master's Apprentices ,Deliverance ,Ghost of Predition... tak jak normalnie stupka i gitary nadawaly niesamowitego tempa i dynamiki i byly wyraznie nie jeden wielki halas to teraz znow jakies takie bez powera:twisted: instrumenty nie sa pooddzielane wszystko sie zlewa w jedno wielkie g***o i od razu wylaczam i wlaczam cos co da sie sluchac na tym wzmacniaczu!.... ALE tak nie moze byc i niestety na razie go zostawie ale jak kupie reszte sprzetu to sprzedam go doplace i wymienie na cos z ROTELa lub ARCAMa(tylko by musialy miec "main in" a to u rotela to ciezko :/) tutaj to juz na bank nie zabraknie dynamiki i wyrazistosci przekazu:roll: No nic na razie sie skupie na lzejszych klimatach do ktorych "ten" NAD jest stworzony :)

pozdro.
 

przemowroc

New member
Przykre ale niestety prawdziwe. Im "lepszy" sprzęt tym trudniej o uniwersalność i do tego dochodzą jeszcze żle nagrane płyty.
 

ThoR_82

New member
No niestety... a jak nie ma sie gdzie sprawdzic(odsluch) to juz caklkiem lipa i mozna sie opierac tylko na opiniach innych uzytkownikow lub recenzji prasowych(co do tego to raczej trzeba podchodzic z przymruzeniem oka...) Im dluzej uzywam tego NADa tym bardziej sie przyzwyczajam do jego brzmienia ale i tak go wymienie na cos z Rotel'a lub Arcam'a z opini ich uzytkownikow
wynika ze graja one otwartym wyraznym dzwiekiem z niesamowita dynamika:) i takiego czegos wlasnie szukalem a czego jesdnak mi brakuje w NAD'zie (glownie to te srednie tony za bardzo wycofane sa "jak dla mnie":()
 
Do góry