kolumny stereo

ABU

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów, poszukuje kolumn do rocka do pokoju 17 m2, słuchałam MA BR5 z klockami CA, brzmiało fajnie ale może jest coś lepszego na co powinnam zwrócić uwagę. Co myślicie o RS6 na taką powierzchnię i do takiej muzy? A może połączenie MA z jakimiś innymi klockami? A może kolumny jakiejś innej firmy lepiej nadają się do rocka?
 

Ferrari95

New member
Witam,

Do nagłośnienia swojego pokoju o takim samym metrażu jak Twój, wybrałem ampli Marantz'a SR 5003 i kolumny MA BR6. Jak na mój gust takie połączenie zgrywa się wyśmienicie :grin: a docelowo do stereo planuję w przyszłości dokupić wzmacniacz Marantz PM 8003.

Wprawdzie gustuję w trochę lżejszej muzyce ale mogę Cię zapewnić, że przy rock'owych kawałkach kolumny MA wsparte przez dobry ampli zagrają rewelacyjnie!!! Oczywiście muza musi być z dobrego źródła bo odsłuch mp3 na takim sprzęcie to wedłóg mnie lekkie nieporozumienie.

Co do RS6 to osobiście ich nie słuchałem ale przyjmując, że jest to wyższa seria Silver, na pewno nie zagrają gorzej niż moje BR6. Najlepiej jeśli możesz wybrać się na odsłuch i porównać. Zwróć uwagę na bas. Według specyfikacji BR6 wyposażony w dwa głośniki niskotonowe "schodzi" niżej niż mający jeden głośnik basowy SR6. Jednak specyfikacja to nie wszystko bo liczy się jeszcze sosób, w jaki kolumna jest w stanie "kontrolować" bas a o tym najlepiej się przekonasz słuchając ulubionej muzy na jednym i drugim zestawie.

W razie pytań służę pomocą!
 

p0is0n

New member
Za duze nie beda, ale.. SR6 graja pieknie lecz dosc rozwlekle..do rocka raczej bym celowal w cos dynamiczniejszego:

- wharfedale evo2
- focale z serii 7xx albo 8xx.
- dali ikon 6
 

Window

New member
Witaj. Jesli chcesz koniecznie cos z Monitor Audio to polecam model RS6 ( BR5 sa duuuzo slabsze) plus np wzmak Denona 1500AE. Mialem taka konfiguracje jakis czas temu u siebie w pokoju 18 m 2. Nie daj sie namowic na jakies marne "ampli SR 5003"!! Do rocka jednak polecalbym posluchac rowniez innych kolumn bo RS6 nie koniecznie bada w tym gatunku najlepsze...Jaki masz budzet na wzmak i kolumny no i co ze zrodlem??
 

ABU

New member
Dzięki wielkie za podpowiedzi. Jeżeli chodzi o budżet to wersja minimum to 5 tyś a max 6.5 tyś, w tym musi się zmieścić wszystko: CD, wzmak, tuner i kolumny podłogowe. Jesli chodzi o odłuchy innych kolumn to słuchałam paradigm 7v5, są męczące i JBL E80 jak dla mnie zbyt dudnią basem; Kef'ów słuchałam podpietych do CA i nie było to moim zdaniem szczęśliwe połączenie :p. Czy ktoś mógłby doradzić mi gotowe zestawy w tej kwocie?
 

Buti

New member
ABU,
Byłem dziś na odsłuchu bo szukam teraz czegoś nowego. Właśnie pod kątem rocka i metalu (nie sieczki;)).
Tu jest mój wątek a w poście nr 4 wrażenia z dsłuchu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=35601
Niestety nie słuchałem kolumienek Monitor Audio RS i BR. Nie było. A tu na forum często są proponowane. Dla mnie odpadają ze względu na bas reflex z tyłu. Moim zdaniem nie sprawdzi się taki zestaw w pokoju 16 metrów kwadratowych. Musi być duża odległości od ściany. Inaczej kicha, bo są odbicia. Co prawda tu mogę się mylić bo Monitor Audio ma jeden bas reflex z przodu na bas a chyba na średnićę jest ten z tyłu. Moja opinia.
 

ABU

New member
No to kolumny wybrane - będą RS6 :) teraz pytanie o wzmak i CD, słuchałam z CA 540 brzmi OK, ale może lepszy by był 640? W testach czytałam też o Marantz'u 6002, podobno jest bardziej szczegółowy i gra bardziej górą. Czy to lepszy wybór do grających dołem RS6?
 

Ferrari95

New member
Moje MA BR6 sparowałem z ampli Marantz'a SR5003 (docelowo ze wzmakiem PM8003) i powiem Ci, że zgrywają się znakomicie, niezależnie od rodzaju słuchanej muzyki :eek:k:

Polecam odsłuch!
 

ABU

New member
W jakim sensie lepiej? Bardziej detalicznie czy chodzi o barwę czy o coś innego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry