Głośniki Wharfedale diamond 9.2 (?)

B&B

New member
Cześć.
Planuje zakup głośników podstawkowych, nie mam zbyt dużego budżetu więc zastanawiałem się nad głośnikami Wharfedale diamond 9.2. Mam Hi-Fi Fisher'a z 40W na wyjściu (może kiedyś kupię coś nowszego bo to zabytek jest ale gra czysto i ładnie, dużo lepiej niż mini-wierze za 500 zł). Może ktoś ma te głośniki? Ma jakieś uprzedzenia? Czy może zaproponuje lepsze za podobną cenę. Cena tych diamond'ów wacha się między 500 a 1000 zł. Mam okazję cieszyć się dźwiękiem z Tannoy mercury m2 (nie stety nie posiadam ich). Czy w diamond'ach będzie dużo gorsza jakość dźwięku? Proszę o porady i pomoc.:confused:
 

muzyk219

New member
Diamondy i Mercury to brzmieniowo inne głośniki.Dla mnie inne.Dla innych mogą wydać sie podobne.Obydwa modele kosztują prawie tyle samo(może Tonnoy jest troche droższy)Obydwa grają ciepło z większą na Tannoyach szczegółowością.Co do osobistych Twoich preferencji to skoro miałeśmożliwośc odsłuchać Tannoye to postaraj sie posłuchac Diamondów gdyż mogą Ci się spodobać i jedne i drugie co nie znaczy że są takie same.Naprawde warto pomęczyć sie z poszukiwaniem sklepów z tymi głośnikami i przekonać sie na własne uszy anizeli posługiwać sie opiniami kogoś z forum kto napisze: weź Diamondy,są lepsze... Takie traktowanie TWOJEJ prośby o porade jest co najmniej lekceważące.Jeśli juz zakupisz albo odsłuchasz i jedne i drugie to napisz o swoich wrażeniach i spostrzeżeniach. W tej cenie trudno mieć większy dobry wybor głośników choc iei znaczy że niemożliwy.Pozdrawiam
 
Do góry