Wzmacniacz stereo do Kef IQ9

Jarema

New member
Witajcie,
Ostatnio drogą zakupu nabyłem wspaniałe kolumny Kef IQ 9. Zresztą Blackninja to prorokował:D.
Teraz muszę dobrać wzmacniacz stereo, moje myśli krążą wokół:
1. Marantz PM8003
2. CA 740.
3. Nad 355.
Muzyka preferowana, to kawałki z dużą ilością instrumentów, wokale, dużo detali, ale M. Jacskon też powinien grać fajnie na zestawie :).
Będę cisnął miejscowy salon na możliwość odsłuchu w domu tych modeli ale wcześniej chciałbym poznać opinię i rady szanownych forumowiczów.
Może dojdą jeszcze jakieś modele?

PS. na niektórych stronach pojawiła się notka o możliwej zwyżce cenowej na sprzęt po nowym roku, może ktoś wie coś więcej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety wiele sprzetów i firm podnosi ceny i to niektóre nawet 20%.
Cenniki już mamy.
Firmy miały zakontraktowane euro do końca roku w cenie 3,5 zł . Obecnie jest po 4 zł - łatwo policzyć.
Możesz określić klasę cenową i kolor body ?
 

Jarema

New member
Kiki, przedział cenowy wymienionych modeli lub b. dobra cena na model wyższy (tak skończyłem z kolumnami - budżet troszkę przekroczony:D ), kolor czarny lub znowu model wyższy z bardzo dobrą ceną to kolor dowolny, mam dzisiaj wszystko srebrne a grać będzie lepiej.
Dajcie szybko coś do odsłuchu :)
 

boger7

New member
Jarema napisał:
Witajcie,
Ostatnio drogą zakupu nabyłem wspaniałe kolumny Kef IQ 9. Zresztą Blackninja to prorokował:D.
Teraz muszę dobrać wzmacniacz stereo, moje myśli krążą wokół:
1. Marantz PM8003
2. CA 740.
3. Nad 355.
...
Z tych 3-ech wg mojej skromnej opinii najsłabszy jest ca 740, nad 355 b. dynamiczny, b. konkretny, jakiś czas temu podczas porównań większość odsłuchujących i tych zaprawionych i tych mniej wskazało na nada 355 niż na szczytowego w tej serii ca 840. Ale warto też zainteresować się marantzem pm8003 jak i starszym pm7001ki, nie mają może takiego poweru jak nad, bas nie jest taki muskularny ale do akustycznej lub spokojnej muzy są idealne. Za nadem przemawia dobra cena i to, że wg wielu opinii poradzi sobie wszędzie no i jest w końcu dostępny w kolorze czarnym. Ja przymierzam się jednak do marantza, podczas odsłuchów polubiłem to brzmienie, nie wiem tylko czy 8003 czy 7001ki. Za 8003 przemawia to, że jest możliwość wejścia bezpośrednio na końcówkę mocy poprzez naciśnięcie przycisku na panelu frontowym, w 7001ki służy do tego celu mechaniczny przełącznik na tyle obudowy ale wg "wszystkosłyszących" gra ciut lepiej (może dlatego, że ma lepszy zasilacz) i jest obecnie o parę setek tańszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odsłuchwaliśmy Naima z płyty demo Naima która jest w komplecie - naprawdę z Kef'em rewelacja.
 

Jarema

New member
boger7 napisał:
...Ale warto też zainteresować się marantzem pm8003 jak i starszym pm7001ki, nie mają może takiego poweru jak nad, bas nie jest taki muskularny ale do akustycznej lub spokojnej muzy są idealne...
To ciekawe, bo właśnie wg recenzji PM8003 w 12/2008 Audio "...dolny zakres jest tu mocniejszy niż z jakiegokolwiek wzmacniacza pniżej 5000 zł..." i dalej "...doskonały bas...", to mnie skusiło :confused:

boger7 napisał:
...Za nadem przemawia dobra cena i to, że wg wielu opinii poradzi sobie wszędzie no i jest w końcu dostępny w kolorze czarnym.
Niestety dystrybutor Nada u mnie w mieście nie bardzo chce mi go sprzedać, a ja za wszelką cenę nie kupię sprzętu po opisach a tym bardziej bez odsłuchu, trochę chęci ze strony sprzedawcy tez powinno być, nieprawdaż?

boger7 napisał:
...Ja przymierzam się jednak do marantza, podczas odsłuchów polubiłem to brzmienie, nie wiem tylko czy 8003 czy 7001ki.../quote]
A tutaj to dla mnie niemała zagadka, producent wypuszcza nową serię, w której model flagowy i droższy miałby być gorszy niż model z serii starszej i tańszy itp.

Kiki - do tego Naima może dotrę u Was, ale Marantz chodzi za mną zanim zacząłem myśleć wogóle o zamianie sprzętu i tu ma przewagę, wystarczy chcieć mi go sprzedać :D
Poza tym cena CA840 poleciała ostro w dół i mam nadzieję że będziecie mieli cenę lepszą niż to co widzę w necie, niech KlubHDTV pokaże na co go stać. Oferty poproszę na PW. A kolumny które mam w domu pierwszy raz usłyszałem na CA840.
Do tego po rozmowach o możliwości odsłuchu w domu z powodu braku wszystkich modeli i kosztów, odsłuch taki staje się niemożliwy.
A szukanie po Polsce KefIQ9 podłączonych do tych właśnie wzmacniaczy to dla mnie prawie niewykonalne.

Konkludując, pomóżcie mi kupić albo PM8003 albo PM 7001ki (jeżeli faktycznie taka bajka) lub CA840. Kolor czarny.
Możliwości odsłuchu są jakie są i czekanie na wysztkie modele spowoduje zakup wzmacniacza może w grudniu 2009 :D :hmm:
 
Do góry