Co wybrać ?

bober16

New member
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, w którym chciałbym zwrócić się do Was z zapytaniem, a raczej prośbą. A więc, jak wiadomo, idzie gwiazdka, a jako że jestem jeszcze młodym użyszkodnikiem, dostałem zapytanie od matki, co chcę na gwiazdkę. Jak się pewnie domyślacie, padło na sprzęt hi-fi do pokoju. Mam na myśli wzmacniacz oraz parę kolumn. Obecnie mam już wzmacniacz Sony F235R oraz dwie kolumny Eltex'a ( nie wiem, czy w ogóle wiecie, co to jest ) z jakiegoś kina domowego.

Z racji gwiazdki zdecydowałem podnieść swój stopień w świecie muzyki, i zakupić nowy zestaw. Zwracam się więc do Was o pomoc w wyborze. Niedługo pojadę do sklepu muzycznego i zacznę rozeznawać się w obecnych kolumnach dostępnych na rynku, ale chciałbym usłyszeć Wasze sugestie - oraz propozycje wzmacniacza.

Limit pieniężny to jakieś 4000 zł za zestaw kolumn podłogowych. Będą one używane w różnych sytuacjach, jako że jestem dziwnym typem człowieka, który lubi raz włączyć symfonię Beethoven'a, a raz jakąś, tzw. za przeproszeniem napierdalankę.

Zestaw podłączony będzie do telewizora, nie interesuje mnie kompakt czy radio. I teraz pytanie - czy jest sens zawracać sobie głowę wejściem optycznym? Pewnie tak - telewizor w każdym razie takowe ma, więc problemu nie będzie. Jeśli chcielibyście jeszcze dopasować jakieś tam standardy kodowania dźwięku do możliwości TV to podaję z góry model - Sharp Aquos SHARP LC-32X20E.

Mam nadzieję, że moje wypociny są dla Was zrozumiałe, bo szczerze mówiąc, to nie za bardzo się na tym znam, i czasem plotę trzy po trzy. Mam nadzieję na szybką i konstruktywną odpowiedź, pozdrawiam.

Po prostu kolega szuka dobrze grających kolumienek i poprosił mnie o zamieszczenie tego tematu na tym forum.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
kolega musi sie chyba okreslic co chce bo zestawu kolumn kablem optycznym do tv sie nie podłaczy.. po drugie jakie znowu kodowanie jak nawet niema zadnego odtwarzacza chyba ze DD z 3/4 kanałow by miał..
 

bober16

New member
Spytam od razu o wzmacniacz do ok. 2500 zł, jaki model polecacie do tego zestawu ?
Kodeki w takim razie raczej też odpadają, bo to nie amplituner.
Reasumując: 4000 zł na zestaw kolumn, do 2500 zł na wzmacniacz.
 
Do góry