zestaw KD+stereo

Dziki79

New member
Sporo się już naczytałem tu na forum, że żaden amplituner kina domowego nie jest w stanie wydusić z kolumn tyle co przecietny wzmacniacz.

Dlatego chciałbym prosić was o pomoc w złożeniu zestawu, który zapewni odpowiednią jakość i kina i stereo.
Posiadam trochę starszy już ampli yamaha rx-v640rds z wyjsciem pre out ( najprawdopodobniej). Nie ma niestety hdmi.

spodobał mi się przyjemny przestrzenny dzwięk kolumienek monitor audio RS6 albo RS8 - doradźcie czy warto dopłacac bo słyszałem tylko RS6.
Pomyślałem, żeby do tego wszystkiego dołożyc wzmacniacz cambridge Azur 540A i DVD też Cambridga i jakis tańszy ale przyzwoity zestaw głośników do kina domowego.

Poradzcie proszę co z tym moim ampli jakie głośniki do kina o czy wygóle dobrze kombinuje z tym wszystkim,
mój budrzet wynosi ok 8000zł.

To wszystko ma stac w pomieszczeniu ok 35m częściowo otwartym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena jest za komplet - Ampli+ dvd + kol 5,1?
Jaki kolor sprzętu ?
Jaki kolor głośników?
 

lepp

New member
Bez reklam
Trochę kiki nie zrozumiałeś.
Pomysł bardzo dobry, sam podobnie rozwiązałem ten problem. Szukaj jednak wzmacniaczy z wejściem direct in, wtedy gałka głośności nie będzie musiała być w nim ustawiona cały czas tak samo w czasie używania kina, po prostu ominie ją. Proste modele często tego nie mają, w CA jest chyba podobnie, warto szukać wyższych modeli z drugiej ręki. To przeważnie sprzęt nie do zdarcia i bardzo zadbany. wiem, że niektóre modele Krella mają takie rozwiązanie.
 

Dziki79

New member
Potrzebuje sprzęt, który dobrze zagra na stereo i w kinie domowym. Sporo słucham muzyki w stereo i koncertów na DVD czy poprostu muzy z N-ki (MTV HD itd). Oczywiście do tego dochodzą filmy DVD,N-ka, Blu ray.

Czyli.

1. Czy kolumny monitor audio RS6 czy RS8. Chodzi mi o to czy warto dopłacac? czy różnica jest znacząca w jakości dzwięku. Słyszałem RS6 i bardzo mi się podobają. Zależy mi na przestrzennym, pełnym dzwięku z przyjemnym basem. Słucham różnej muzyki od rocka, metalu po czarną.
Nie jestem audio filem ale odrazu na odsłuchu zauważyłem różnicę pomiędzy JBL ES90 a MA.
2. Mam stary ampli YAMAHA RX-V640rds bez hdmi i pytanie czy jest sens go zostawiac czy lepiej sie go pozbyc i zamienic np na YAMAHĘ-663 czy coś z cambridga alb jeszcze coś innego?
3. Chciałbym jeszcze dokupic zestaw do kina czyli: 2x coś na tył, central i ewentualnie suba ale na to może już nie starczyc. Moim zdaniem do kina nie muszą byc głośniki z najwyższej półki. Więc coś co będzie miało przywoity efekt za możliwie niską cenę. Chyba, ze się mylę?
4. Do tego wszystkiego oczywiście odtwarzacz DVD.

Mam na to w tej chwili 8000zł i chciałbym uzyskac od was poradę co w mojej sytuacji zrobic/kupic żeby optymalnie wszystko zgrac.

lepp dzięki za podpowiedź faktycznie dużo takie rozwiązanie ułatwi obsługę całego tego ustrojstwa.

pozdrawiam
 

marivs

New member
Osobiście byłbym z daleka od CA 540A a w jego miejsce i za podobne pieniądze poszukałbym NAD C320BEE albo coś nowszego C325BEE bo niezależnie co do niego podłączysz (kolumny) to z pewnością nie zabraknie mu mocy, dynamiki i dobrego brzmienia. Przypuszczam, że NAD ma bliżej do brzmienia Yamahy niż Cambridge. Opnia NAD'a: http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/nadc320bee.pdf Kolumny.. może jakiś KEF Q7 do stereo? albo.. zestaw do KD http://www.top-audio.pl/zestaw_483.html Bez odsłuchu nie da rady niestety.
 
Ostatnia edycja:

Dziki79

New member
Co do głośników to nie chcę już raczej zmieniac decyzji bo słyszałem SR6 w konfrontacji z JBL ES i też z KEFami różnymi i jednak monitory dają ten dźwięk, który mi osobiście najbardziej odpowiada ale dzięki za propozycję bo ten zestaw jest w bardzo dobrej cenie

Jeśli chodzi o wzmacniacz jak dla mnie może by i NAD jeśli faktycznie jest lepszy ale jedna drobnostka - czy jest w kolorze srebrnym? ;) cały zestaw będzie srebrny a ja widze w necie tylko czarną wersję.
 

marivs

New member
Jeżeli ma to być srebrny wzmacniacz to raczej będzie ciężko bo u NAD'a ten kolor jest zarezerwowany dla silver line a to już "troszkę" inne pieniądze np. NAD S300 - 9960,00 zł Wersje clasic line tj. C np. C325BEE tylko w kolorach Clasic/Tytan/Grafit przy czym Clasic to taki szaro-zielonkawy - typowy dla NAD'a.
 
Ostatnia edycja:

k_florek

New member
witam!
w poscie wyzej napisales ze ewentualnie kef cie interesuje.
Napisze tak:

kilka mdni temu mialem okazje zakupic (u blackninja oczywiscie) zestawik KEF iQ70 + Marantz SR5003 + DVD4003. Po tych kilku dniach odsluchu napisze tylko tak:

REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ten zestaw gra pieknie! Naprawde bardzo milo dla ucha, zadne pasno nie narzuca sie i jest bardzo naturalnie.

No i w przyszlosci mozna rozbuidowac do np 7.1 i wtedy to juz............. ;)

Pozdrawiam goraco.......... i bardzo dziekuje, najlepszy zakup ostatnich kilku lat!!!!

p.s. blackninja masz super czlowieka w sklepie, nie puszczaj go...... naprawde geniusz.............

pozdrawiam
 

Dziki79

New member
gratuluje satysfakcji!!! oto w tym chodzi właśnie :)

a ile taki zestawik Cię wyniósł? Jeśli można wedzieć.

tylko czy ten Marantz daje radę w stereo tak jak chociażby wzmacniacz za 1500zł ?

Czy ktoś może się wypowiedzieć nad różnica w jakości pomiędzy monitor audio RS6 a RS8 i KEFIQ70? i czy warto dopłacić.RS6 mi sie podobały. Porównywałem z niższymi modelami KEFów i uważam, że były lepsze. Niestety nie miałem możliwości odsłuchać IQ70.

i jeszcze jedno pytanko . Co tracę przez brak hdmi w ampli w kinie domowym i stereo.

pozdro
 

lepp

New member
Bez reklam
Weź ampli z hdmi, potem będziesz żałował.
Co do 5003. Mam 6003 gra porządnie ale nie możę się równać z porządnym wzmakiem stereo, niestety.
 

przemowroc

New member
Witam w Nowym Roku, podzielam zdanie "lepp"a. Sam posiadam ampli HK 645 i wybrałem go ze względu na porządne stereo. Tydzień temu zakupiłem wzmaka marantz pm7001 i powiem tak. Przepaść brzmieniowa na korzyść marantza, stereo w amplitunerach to kompromis, a ampli zatrzymam tylko dlatego żeby scalić jakoś system A/V (lcd, projektor, dvd, sat, play3, wii.....). Do tandemu muszę kupić jeszcze odtwarzacz cd hehe kto by pomyślał że wrócę do leciwego formatu. Dla informacji założyciela wątku to marantz posiada wyjście pre-out jak i wejście main in( czyli może robić jako przedwzmacniacz oraz jako końcówka mocy)
 

malenaa

New member
Czy ktoś może się wypowiedzieć nad różnica w jakości pomiędzy monitor audio RS6 a RS8 i KEFIQ70? i czy warto dopłacić.RS6 mi sie podobały. Porównywałem z niższymi modelami KEFów i uważam, że były lepsze. Niestety nie miałem możliwości odsłuchać IQ70.

Wrócę do tego pytania, ponieważ też mam taki dylemat: KEF iq70 a MA RS6. Ja mam poczucie większej przestrzenie w KeF ale dźwięk taki za lekki w porównianiu BR6.
 

malenaa

New member
29m2. Więc duży. No i mam Onkyo 605 a tu na innych forach pisali, że przy słabym Onkyo KEF zagrają słabo. Więc może nie ryzykować i decydować się na RS6? A może inne modele głośników Blackninja polecasz? Chyba, że bym kupił wzmacniacz, tyle że ja do Onkyo mam cały sprzęt podpięty i byłoby bezsensu przełączać głośniki...

blackninja napisał:
Duży masz pokój?
 
Do góry