Używana elektronika + nowe kolumny

szafir1

New member
Używana elektronika + nowe kolumny - zestaw tymczasowy, ale dobrze grający?

Myślę nad zakupem sprzętu stereo z wysokiej półki ( około 20 tys. ), ale takie klocki poradzono mi, żebym odsłuchał przed zakupem.
Ja jednak nie mam czasu ( przynajmniej na razie ), postanowiłem poszukać coś tańszego, co zadowoli moje ucho, ale też będzie kosztowało o wiele mniej.

Zastanawiam się nad używanym sprzętem, który za kilka miesięcy, po odsłuchach i wyborze właściwego, nowego sprzętu wstawię sobie do piwnicy ( domowej siłowni ).

Słyszałem opinię, że używana elektronika chodzi spoko, szczególnie ta z wyższej półki.

Myślałem nad wzmacniaczem pioneera 701 - 850 zł. ; cd pioneer 503 - 300 zł.
Nowe kolumny, które niedawno kosztowały więcej - mission m35 - 1500 zł.

Proszę o opinię na temat tego zestawu.
 

szafir1

New member
darkmajin napisał:
a mowia ze polska to biedny kraj...

niewiem ile zarabiasz ale dla mnie SZKODA KASY

Szkodakasy, czyli co?
Totalnie zły sprzęt, czy po prostu ty bys tak nie zrobił?

Bo ja i tak myslałem o sprzęcie do piwnicy.

Teraz posiadam kino domowe koda i kolumny taga i denerwuje mnie ten dźwięk, chciałbym sobie polepszyc, słucham głównie muzy i słyszałem, że sprzęt stereo lepiej zagra od kina, a tym bardziej od kody.
Znowu nie chciałbym sprzętu za 20 koła zamawiać bez odsłuchu , a na odsłuch nie mam czasu.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
z mojego punktu widzenia audiofilem nie jestes czy sprzet za 20K ci naprawde potrzebny ? skoro pioneer zadowoli twoje ucho :roll:


w porównaniu ze sprzetem za 20 tys ten zestaw zostanie zmieciony ..

np ja na swoj tv troche czasu zbierałem i ani przez chwile sie nie zastanawiałem czy nie kupic lcd "z biedronki" dopuki nie dozbieram

nie zrozum mnie zle masz kase to kup ..dla mnie szkoda pieniedzy
 

szafir1

New member
darkmajin napisał:
z mojego punktu widzenia audiofilem nie jestes czy sprzet za 20K ci naprawde potrzebny ? skoro pioneer zadowoli twoje ucho :roll:


w porównaniu ze sprzetem za 20 tys ten zestaw zostanie zmieciony ..

np ja na swoj tv troche czasu zbierałem i ani przez chwile sie nie zastanawiałem czy nie kupic lcd "z biedronki" dopuki nie dozbieram

nie zrozum mnie zle masz kase to kup ..dla mnie szkoda pieniedzy

Nie, ja nie porównuje sprzętu za 20 tys, ale pisze chyba wyraźnie, że nie mam czasu na odsłuch, a bez odsłuchu nie kupie takiego sprzętu!!!

Moje pytanie brzmi wyraźnie - czy ten sprzęt zagra lepiej od mojej kody z tagą?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
to jest wlasnie bład wszyskich pytających na forum czy to gra lepiej...

kazdy lubi cos innego jeden troche wiecej basu a drugi wysunieta srednice dla mnie missiony lepsze od kody ale napewno nie z pioneerem

pozdrawiam
 

robert1v

New member
co wybrać

kolego, witam i chętnie pomogę

jaki pokój/ salon i jakie oczekiwania?
ile kasy na początek 1, 2 3, 4 tysiaki ?
bo za 4-5 tysiaków można kupić nowy komplecik stereo przyzwoitej jakości co ci starczy na kilka lat i nie będziesz sie go nawet w piwnicy wstydził.

i czy "wolisz" zestaw kolumn podłogowych czy monitorki na podstawkach?

- wiesz cd/dvd i wzmacniacz na płycie marmurowej na podłodze i 2 spore kolumny wolnostojące też mają swój urok...

napisz kilka zdań - na co byś miał ochotę a ja w wolnej chwili zajżę na kilka stron i zobacze co jest "na promocji"

:eek:k:
 

szafir1

New member
robert1v napisał:
kolego, witam i chętnie pomogę

jaki pokój/ salon i jakie oczekiwania?
ile kasy na początek 1, 2 3, 4 tysiaki ?
bo za 4-5 tysiaków można kupić nowy komplecik stereo przyzwoitej jakości co ci starczy na kilka lat i nie będziesz sie go nawet w piwnicy wstydził.

i czy "wolisz" zestaw kolumn podłogowych czy monitorki na podstawkach?

- wiesz cd/dvd i wzmacniacz na płycie marmurowej na podłodze i 2 spore kolumny wolnostojące też mają swój urok...

napisz kilka zdań - na co byś miał ochotę a ja w wolnej chwili zajżę na kilka stron i zobacze co jest "na promocji"


:eek:k:
Salon 25 metrów z otwartą kuchnią i jadalnia po lewej stronie od kolumn kolejne 25 metrów, dużo kwiatów, dywan na środku o wielkości 2x4, komody, obrazy na ścianach itd.

Dźwięk preferuje dynamiczny, czysty z dużą iloscią basu, co by schodził bardzo nisko:)
Muzy słucham przeróżnej, ale hip hopek, house, chillout, pop itd. najwięcej.
Kwota - jak coś porządnego, co na 100% dobrze zagra to do 4 tysi, chyba że coś ekstra to mozna przekroczyć dość sporo.
Dziękuję za zainteresowanie.
 

KwaK-0

New member
Nie obrazcie się panowie ale to moim zdaniem głupia dyskusja. A kolega szafir niech się zastanowi czy chce 20 k wydać, czy chce coś do piwnicy czy może jeszcze do maluczkiego pokoju :) Bo nie znam kogoś kto by w taki sposób kupował sprzęt :)

miłej dyskusji
 

szafir1

New member
To już poznałeś, miło mi.

Raczej już wybrałem i zakupie denon 700 ( cd i wzmak ) , do tego mission m35, wszystko to nowiuśkie za 3300 z vatem.

A jak bede mial czas, to wybiore sie na wycieczkę,szukając sprzęciku i słuchając:) i wybiore to co najlepsze dla mnie za ok 20 klocków.

Do malutkiego pokoiczku narazie kupiłem głośniki do kompa:)
 
Do góry