Dobry sprzęt, jaki?

szafir1

New member
Witam.

Bardzo proszę o fachową poradę jaki sprzęt wybrać.

Słucham różnej muzyki, hip hop, pop, rock, house, chillout...

Pomieszczenie jest dość skomplikowane - salon 24 metry, otwarty po lewej stronie na kuchnię i jadalnię 20 metrów ( od ściany, przy której będą stały kolumny:( )
Mebli jest dość dużo, dywan na środku, parę obrazów, sufit podwieszany z regipsu, tapeta na ścianie, mnóstwo kwiatów, podłoga klapki drewniane.
Posiadam niezbyt dobre kino domowe - ampli koda, dvd koda, kolumny taga 505 i sub tsw 100 tagi:(
Oczywiście chciałbym sobie polepszyć sprzęt i komfort odsłuchu, stwierdzam, że bardziej mi zależy na muzyce niż na filmie, dlatego rezygnuję z 5.1

Moje preferencje brzmieniowe: wyrazista, nie przerysowana scena, dużo informacji, dynamicznie, efektownie, z dokładnym niskim tonem, ale też schodzącym bardzo nisko i mięsiście.
Bardzo ważne, żeby sprzęt był zdolny do pięknego grania z niskim poziomem głośności, ale umiał też przywalić głośną i pełną wdzięku muzą.

Cena do 20 tys. zł. , ale jeśli znajdzie się sprzęt super i niezbyt drogi, to wiadomo że lepiej:)

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
 

don111

Banned
najbardziej polecam coś z Vienna Acoustics
ciepłe, miękkie brzmienie z bardzo nisko schodzącym, sprężystym basem, nasycona średnica i dużo szczegółów na górze bez żadnej ostrości
może model Bach by wystarczył ale jak szukasz dużej potęgi brzmienia to można się rozejrzeć za jakimś większym modelem
ewentualnie tańsze rozwiązanie to np Bach + świetny subwoofer do muzyki Velodyne CHT 10R
z dopasowaniem wzmacniaczem nie będzie problemu, zgrają się dobrze nawet z lampą...
2ga propozycja - Yamaha Soavo 1
3cia - Monitor Audio Gold GS 20/60

http://www.audiostereo.pl/stereo_k1.html
poprzeglądaj to forum, poszukaj w wyszukiwarce też, popytaj...
to bardziej odpowiednie forum do takich pytań, tutaj synonimem hi-endu jest JBL Studio
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
20 tyś chcesz wydać na same kolumny czy na zestaw ze wzmacniaczem?

Jeśli kolega don nie ma zamiaru pomagać to niech się przeniesie na tamto forum. U nas nie mierzymy wszystkich jedną miarą i nie zamierzam tego tolerować .
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Czy wiesz może ile chcesz przeznaczyć na elektronikę a ile na kolumny? Ogólny budżet spokojnie pozwoli Ci na zakup nowych sprzętów i o ciekawszej charakterystyce niż sony.
 

szafir1

New member
Myślałem, że dobrą proporcją jest 45% elektronika, 50% kolumny, 5% kabelki


Z nowych klocków mam na oku yamaszkę s2000 cd+ wzm i do tego paradigm studio 100v4

Lub ( jeszcze nie, bo czekam az ktos przetestuje ) harman cd 990 i wzmak 990 + kolumny paradigm studio 60v4 + dwa suby velodyne cht10r
 
Ostatnia edycja:

meksykanin

New member
Miałeś Tagę i Kodę to nic dziwnego, że się zawiodłeś na 5.1 ale czy warto tak szybko rezygnować ? Kupisz hi-end za 20 tyś. a za rok stwierdzisz, że obejrzałbyś film na blu-ray albo koncertu posłuchał .Za 9 - 10 tyś. można kupić świetny zestaw kolumn 5.1 z porządnymi frontami np. Dali Ikon 7, Monitor Audio rs 6, [FONT=Verdana,Tahoma][/FONT]Focal chorus 816 V czy Jbl L890 i inne.A do tego elektronika : dobry amplituner z pre-out - 3 tyś. + wzmacniacz stereo - końcówka mocy dla klumn frontowych 2-3 tyś. + odtwarzacz cd 1 tyś. + odtwarzacz blu-ray 1,5 - 2 tyś. i z pewnością zostanie ci na dobre kable i zestaw oryginalnych płyt pod choinkę.
 

szafir1

New member
No tak, ale ja nie chcę rozstawiać tych wszystkich kolumn i układać kabli, za duzo plątaniny sie zrobi:(

A w efektach filmowych wcale mi tak nie zależy na swistach i gwizdach z tylnych glosników, tylko na wyrażnym, dynamicznym i mocnym dźwięku z dużą dawką basu nisko schodzącego 9 ach te wybuchy ).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

meksykanin

New member
Plątanina kabli występuje jedynie przy "klockach" dalej można to zgrzebnie pochować samodzielnie lub skorzystać z usług majstra "złotej rączki".Fronty za 4 tyś + sub za 2 tyś. (wspomniany Velodyne lub inny tej samej marki co fronty) na pewno zapewnią Ci "wybuchy" i odpowiednią ilość basu w pomieszczeniu.
 
Ostatnia edycja:

szafir1

New member
Tak, tylko jeśli chodzi o układ mojego pomieszczenia, to kabelki do kolumn tylnych musiałyby być kosmicznej długości - odpowiednio 14 metrów i 18 metrów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wracając do stereo, posłuchaj sobie kolumn Kef Xq, Monitor Audio Gold, Paradigm i Mordaunt-Short

Te 2 ostatnie zagrają bardzo efektownie jeżeli chodzi o BAS, bardzo mięsiście, jednak dużo także zależy od tego do czego je podłączysz.
 

szafir1

New member
No właśnie z tym odsłuchem to u mnie kiepsko:(

Mieszkam w dziurze, pracuję w dziurze i najbliższa mi duza wiocha to bydgoszcz ( nie mam możliwości odsłuchu tak drogich sprzętów )
A na wycieczki do innych miast nie mam czasu.


Właśnie interesuje mnie mięsisty bas, właśnie duzo czytałem o paradigm 100v4, no i właśnie, do jakiej elektroniki to przypiąć?

Czekam z niecierpliwością na testy nowych klocków hk.

Do jbl mam uprzedzenie, z powodu zaczytania się na forum negatywnych opinii o tej firmie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
JBL to zdecydowanie mięsisty bas, ja nie przepadam za taką charakterystyką dlatego trudno powiedzieć co kompu będzie odpowiadać. Co do samej firmy mam nie spotkałem się z problemami, mam ich głośniki komputerowe, a jeszcze kiedyś korzystałem z gwarancji.

Bardzo mi się podoba CA w połączeniu z MA jest miękko dynamicznie i basu w cale nie mało.
 

szafir1

New member
Nie jestem w temacie - co to jest ca i ma?

Paradigmy wstępnie wybrałem, ponieważ czytałem testy i opisują je jako kolumny detaliczne, zarazem efektowne z przeogromnym basem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szafir1

New member
Masz na mysli jakies konkretne modele?
Weź pod uwagę to, że jakby się trafił tańszy system, który zagra super to jestem chętny:)

Zdążyłem się zapoznać z testami CA Azur 840 - bardzo pozytywne opinie, i całkiem nie drogie klocki:)
Ciekawe, czy wygrałyby z yamaszką s 2000?

Teraz biorę się za lekturę Monitor Audio:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szafir1

New member
blackninja napisał:
Yamaha S to ciut porażka.
A ja o yamaszce czytałem same dobre opinie.
Możesz sprecyzować i udowodnić twoje stwierdzenie?

Nie zrozum mnie źle, ale jakbyś miał rację na 100% to byś mi niezmiernie pomógł - nie wpakowałbym się w g.... za dużą kasę.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Właśnie przeczytałem testy dali ikon 8 i sprawdziłem ceny ( za 6500 spokojnie je dostanę ) - z testów wynika, że są to bardzo ciekawe kolumny o brzmieniu prawdopodobnie trafnym jak dla mnie.

Ciekawy jestem jak zagrają z elektroniką CA 840 ( cd + wzmak - 6500 ) ? :) ???
Mam nadzieję, że fajnie, nic gorzej niż yamaszka s 2000 z paradigm studio 100v4 , a zaoszczędzonych złotych monet:) byłoby troszkę:) np. na jakieś porządne bd i kabelki :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry