Yamaha NS 777 - czy jest to głośnik z przyszłością??

k_florek

New member
Witam!
Po przejrzeniu całego forum, zapoznaniu się z waszymi opiniami na temat tej kolumny (nie było tego dużo) mam kilka pytań:
Zanim je zadam opisze po krótce sytuacje:
Obecnie posiadam sprzet kupiony jakies 7 lat temu tj:
Amplituner Yamaha RX-V530
Odtwarzacz DVD yamaha S520
Oraz zestaw 5.1 ELTAX LIBERTY z frontami 3+
Kupując ten zestaw kilka lat temu bylem przekonany ze nie liczy sie nic wiecej jak HOME CINEMA, jednak dojrzałem, i okazalo sie ze więcej słucham muzyki niz ogladam filmy i fajnie byłoby miec jakies niezle STEREO (tymbardziej ze chyba moje ucho się rozwinęło i zaczynają przeszkadzać mi różne niedoskonałości płynące z w/w zestawu)
Idąc dalej jestem na etapie sprzedaży w/w zestawu i chce zainwestowac w "jakieś" stereo w rozsądnej cenie. Najpierw chce kupic glośniki stereo, pozniej apli i cd
Ponieważ bardzo podobają mi się ns777, moje pytania są następujące
1) Czy są one godne uwagi w cenie 2000zł / para??
2) Czy może poprostu zapomnieć o nich i szukać czegoś innego - jeśli tak to za czym się rozglądać (głośniki)
3) Jeśli są OK to z czym będą najlepiej grały (ampli + CD/DVD koszt max 2000tys)
4) Jest to wielka kolumna i zastanawiam sięczy nie ma tu przerosty treści nad formą?? Naprawde w necie jest mało na ich temat
5) W przyszłości planowałbym dokupienie ns444 i ns333 i stworzenie 5.0.
6) Czy ten "chwalony" bass jest naprawdę taki rewelacyjny??

Jeśli ktoś może mi pomóc w tej sprawie będe bardzo wdzięczny.

p.s. pomieszczenie w którym słucham to około 40m2.

pozdrawiam
 

don111

Banned
to nie jest rewelacja w stereo ale warte z uwagi na dużą moc i świetny bas (to też zależy od wzmacnienia, nie masz za dobrego niestety)
na swój sposób grają ładnie, ciepło i łagodnie na górze, ale brakuje troche przestrzeni i szczegółów... można próbować je zestawiać jedynie z "jasno" grającymi wzmacniaczami

Ta seria Liberty ma dobre opinie więc może w stereo dałoby się coś więcej z nich wykrzesać pod wzmacniaczem stereo. Zmieniając kolumny na lepsze to nadal amplituner będzie najsłabszym ogniwem w muzyce.
 

k_florek

New member
dzieki za odpowiedź,
tu nasuwa sie kolejne pytanie:

w takim razie jaki proponujesz amplituner do tych glosników.
Przyznam się ze nie mam pojęcia który z amplitunerów gra "jaśniej".

Poprosze jakies propozycje. (modele)

Stylistycznie podobają mi się HK (proste i surowe).

pozdrawiam
 

szafir1

New member
Zastanawiam się, czy te kolumny ns 777 wraz z subem bodajże ns 700 dobrze zagrają z amplitunerem stereo yamahy 797 i z cd yamahy 497

Zależy mi na dobrym stereo o brzmieniu miękkim, basistym, dynamicznym, efektownym i z dość dużą subtelną detalicznością.

Miałbym zamiar to podpiąć również pod jakieś bd ( np. panas 35 )
 

don111

Banned
ten amplituner Yamahy 797 będzie pasował do NS 777, one grają dokładnie tak jak piszesz za wyjątkiem tego ostatniego bo grają łagodnie na górze kosztem niestety detaliczności
tylko ten sub nie wiem do czego potrzebny, odsłuchiwałem mniejsze NS 555 z mocnym wzmacniaczem i one mają taki bas że sub jest zbędny, a co dopiero NS 777...

co do pytania kolegi wyżej - HK właśnie gra "ciemno" - bardziej miękki dźwięk z nieco wycofaną średnicą i góra pasma... z drugiej strony ciężko w tej cenie polecić coś innego z uwagi na kiepską moc rzeczywistą amplitunerów innych firm (a do tych kolumn potrzeba czegoś mocnego)
dobry byłby Cambridge 540R albo 640R ale one są bez dekoderów HD i HDMI (o ile to ważne), Onkyo 805 też chyba byłby lepszy od HK w tym przypadku
ewentualnie polecam takie rozwiązanie jak tani amplituner do kina + wzmacniacz stereo, w muzyce zagra świetnie (bez porównania lepiej od samego amplitunera) np Yamaha 663 + wzmacniacz ... (zależy ile kasy na to)
 

szafir1

New member
Jeśli sub nie potrzebny, to wtedy zainwestować zamiast w ampli to w wzmacniacz stereo?! Słyszałem od jednego sprzedawcy, że z tymi kolumnami ns777 najlepiej zagra yamaha ( wystrojone do siebie) ale z drugiej strony nie wiem, czy gościu ma racje.
Z elektroniki wtedy wybrałbym danonka 700 wzmak i cd.
Tylko nie wiem, czy do tej elektroniki to bedzie pasowac?
 

don111

Banned
różnica jest bardzo duża między wzmacniaczami a amplitunerami do kina, amplitunery stereo nie odstają praktycznie od podobnych cenowo wzmacniaczy
Yamaha 797 gra dobrze (i raczej jasno - powinna pasować tak jak powiedział sprzedawca), Denon PMA 700 raczej nie zagra lepiej chociaż brzmieniowo też by pasował
jeśli już to polecam wyższy model Denona - PMA 1500, za ok 2 tys. jest też Cambridge 740A, obydwa w swojej cenie są bardzo dobre i w tym przypadku będzie już różnica w stosunku do Yamahy 797, więc jeśli chcesz dołożyć to warto
 

k_florek

New member
juz powoli wszystko sie rozjasnia i klaruje....

moze wspomne tez o czyms bardzo waznym o czym nie wspomnialem na wstepie: pomieszczenie w ktorym sprzet bedzie sie znajdowal to duzy salon o nieregularnym ksztalcie, mozna powiedziec ze scena bedzie w kącie (jest duzo mebli, dywanów i innych "wygłuszaczy" ale również............ nie ma sufitu tylko antresola wiec sufit jest na wysokosci 5-6m i to skośny,
Stad wziol sie pomysl na tak duze kolumny jakimi sa ns777.......

juz teraz sam nie wiem co robic........

jaki glosnik poradzi sobie z tak "trudnym terenem" ?? a zarazem zagra detalicznie ale i mocno. Elektronike tez oczywiscie zmienie ale to za jakies 2m-ce teraz tylko musze kupic kolumny (cena do 2500-3000)

dzieki
 

szafir1

New member
don111, wiesz chodzi mi o bardzo pożądany efekt, ( tak pewnie jak i przez wielu) bardzo nisko schodzącego basu, bez utraty detaliczności, dynamiki i oddechu muzyki.
dlatego myslalem tez o subie do tego ampli.
 

don111

Banned
suba można dokupić w każdej chwili jeśli będzie mało basu (to raczej mało prawdopodobne, chyba że przez kiepskie ustawienie kolumn w pokoju, słabe wytłumienie itd)

k_florek - 40m i takie wysokie pomieszczenie... nie wiem czy cokolwiek tam zagra wystarczająco "mocno" aby był efekt...
ale w tej cenie raczej mocniejszych kolumn nie kupisz, chyba że coś w stylu JBL ES100 (nie polecam, ale mocne).... jak chcesz więcej detali przy zachowaniu mocy to poniżej 3,5k dasz rade kupić Paradigm 11v5
ewentualnie mniejsze kolumny i podeprzeć się dobrym subem do muzyki.... bez suba i tak trzeba będzie porządnego pieca do tych kolumn żeby zagrało dynamicznie na takiej powierzchni
 

k_florek

New member
ok bardzo dziekuje za pomoc.
Powiedzmy ze decyduje sie na NS-777 i calkowita zmiane elektroniki.

Poprosze o modele (amp+dvd - raczej koniecznie w tym kierunku bo w przyszlosci planuje rozbudowe do 5.1) w cenie do powiedzmy 3000 za komplet, takie aby wyciagnęły - dodały tym kolumnom naj najwiecej na plus..

Bardzo poprosze o konkretne modele, bedzie mi latwiej ustawic sie na odsluch.

Jeszcze jedno - jesli dobrze rozumiem jesli wybiore "ciemny" amplituner to jeszcze poglębie to co i tak jest w nich mocne (bass) kosztem reszty?? Natomias wybór "jaśniej grającego" pomoże zniwelować (mam nadzieje) pewnie niedobory i wady? Dobrze rozumuję? Jesli nie to prosze mnie poprawić.

pozdrawiam
 

szafir1

New member
Pewnie dobrze zagra z ampli yamaha rx-v 863 ( czytalem test w audio ) ok 2,300 , no i podobno te kolumny z elektroniką yamaszki dobrze współpracują.
dvd ymamaszka s663 ok 500zł
 

k_florek

New member
witam ponownie.
mialem okazje wkoncu odsluchac tytulowe kolumny.....i
okazalo sie ze jednak nie jest to to co myslalem............
wiec nastapila mala (wielka??) zmiana planów.

Urzekły mnie KEFy IQ70 grające na denonie (modelu nie powiem bo tak mnie zwalilo ze bylem w szoku).

Pytanko wiec do uzytkowników IQ70.... czy naprawde tak super cykaja czy tylko mi sie tak wydaje??

i drugie : bardzo podoba mi sie ampliturer Marantz SR 5003.
Jak on bedzie sprawował sie z tymi KEFami.

Pozdrawiam
 

don111

Banned
k_florek napisał:
ok bardzo dziekuje za pomoc.
Powiedzmy ze decyduje sie na NS-777 i calkowita zmiane elektroniki.

Poprosze o modele (amp+dvd - raczej koniecznie w tym kierunku bo w przyszlosci planuje rozbudowe do 5.1) w cenie do powiedzmy 3000 za komplet, takie aby wyciagnęły - dodały tym kolumnom naj najwiecej na plus..

Bardzo poprosze o konkretne modele, bedzie mi latwiej ustawic sie na odsluch.

Jeszcze jedno - jesli dobrze rozumiem jesli wybiore "ciemny" amplituner to jeszcze poglębie to co i tak jest w nich mocne (bass) kosztem reszty?? Natomias wybór "jaśniej grającego" pomoże zniwelować (mam nadzieje) pewnie niedobory i wady? Dobrze rozumuję? Jesli nie to prosze mnie poprawić.

pozdrawiam
dobrze myślisz
co do modeli amplitunerów - CA 540R, CA 640R
albo lepsze rozwiązanie Yamaha 661/663 + Cambridge 740a, Denon PMA 1500 (2 klocki i ciut drożej wyjdzie ale zagra znacznie lepiej mimo że te amplitunery CA grają i tak nieźle)
 

k_florek

New member
dokładnie ;(

nie zawsze świetny design idzie w parze z całą resztą.
Odpuszczam sobie yamaszki............
jednak iq70 to zupełnie inny świat....

pozdrawiam i ponawiam pytanko w 3 postów wyżej

jaki ampli do iq70??
 
Do góry